Popularni pevač Željko Samardžić (54) je pre uskršnjih praznika proveo nekoliko dana u rodnom Mostaru. Razlog povratka u rodni grad prvenstveno je bio poseta specijalisti za oboljenja štitne žlezde.



Naime, pop pevač je, nakon što je otkrio da boluje od hipotireoidoze, odlučio da učini sve što je u stanju da pomoću medicine pomogne sebi i reši se bolesti koja mu pravi problem u poslu.



- Željko je proveo nekoliko dana u Mostaru, gde je, osim poslovnih obaveza, iskoristio priliku da po preporuci lekara u Beogradu poseti čuvenog Dr Radoslava Lončara Redu, koji mu je prepisao terapiju za lečenje zdravstvenog problema sa tireoidnom žlezdom - rekao je za „Alo!“ Neša Dizel, menadžer Samardžića.
On dodaje da je dogovor između Željka i njega takav da ubuduće ovaj pevač nastupa samo jednom nedeljno kako se ne bi iscrpljivao, što bi moglo da dovede do pogoršanja zdravstvenog stanja.
- Poštujemo savete lekara, tako da smo proredili nastupe, ali mislim da ćemo stići da ispromovišemo ovaj novi album - zaključuje Neša, koji kaže da je Samardžić ovog vikenda nastupio u Crnoj Gori.


Simptome osetio nedavno

Da boluje od ove podmukle bolesti, pop pevač je otkrio tek nedavno, iako je simptome osećao mesecima unazad.
- Tokom jednog nastupa osetio sam iscrpljenost koja mi je signalizirala da se nešto dešava u mom organizmu. Na nagovor supruge posetio sam doktora koji je konstatovao da imam problema sa štitnom žlezdom, čija je funkcija umanjena za 50 odsto, što može da napravi ozbiljan problem. Dok nisam saznao šta mi je, osećao sam se veoma loše, zbog malaksalosti, znojenja i konstantnog umora - rekao je Željko Samardžić u intervjuu za magazin „Story“.