Poznati beogradski klupski bend “Kaktus” zajedno s pevačicom Sanjom Maletić nedavno je na poziv podgoričkog biznismena Ivana Vujoševića nastupio na njegovoj rođendanskoj žurki. U privatnoj kući u kojoj je žurka održana, prema tvrdnji pomenutih muzičara, bilo je sijaset crnogorskih biznismena, čija imena nisu želeli da otkriju. Da slavljenička gozba nije bila obična, već da se ceo događaj prilično oteo kontroli, te da su muzičari bili izvrgnuti pretnjama i maltretiranju, govori frontmen pomenute grupe Vlade Dinić:

Kada sam se čuo s devojkom koja me je pozvala da se dogovorimo o detaljima, rekla mi je da ni slučajno ne nosimo fotoaparate, telefone s kamerama i slično jer će žurki prisustvovati i neki od visokih zvaničnika aktuelne crnogorske vlasti. Predložila je i da pevačica iz benda obuče malo provokativniju odeću - navodi Vlada i nastavlja: U impozantnom zdanju slavljenikove kuće gosti su bili pijani i drogirani već na početku, a svaka druga želja koju su od nas tražili bila je pesma „Korita Ivanova“. Nakon što smo najmanje pet puta otpevali tu pesmu, počeli smo da odbijamo zahteve da je ponovo izvodimo. U jednom momentu prišao mi je jedan od gostiju i rekao: „Ajde ‘Korita’, od kuma Marka!“ Kada sam odbio, poprilično pijani gost iz opasača je izvadio pištolj, prislonio mi ga uz čelo i rekao: „Sviraj da ti ne prosviram glavu!“ Budući da slavljenik na ovaj „gest“ nije reagovao, pritrčao je gospodin za kog se ispostavilo da je Vuk Rajković, venčani kum Mila Đukanovića, i odgurnuo pijanca, a mi smo morali ponovo da pevamo istu pesmu… Još smo izbezumljeni, ali hvala bogu što smo izašli živi i zdravi sa žurke. Neće mi skoro pasti na pamet da prihvatim sličnu ponudu - završava Vlade. Sanja Maletić je za Kurir samo kratko prokomentarisala: Budući da sam prihvatila da pevam na ovoj proslavi, svoj deo posla odradila sam maksimalno profesionalno i, za razliku od Kaktus benda, nisam imala problema sa gostima. Otpevala sam svoj blok i pobegla glavom bez obzira jer sam i sama vrlo lako mogla da postanem žrtva pijanaca. Videla sam šta se njima desilo i, ruku na srce, ni meni ne bi bilo ni najmanje prijatno. Ne može da ti bude svejedno kad te neko fizički ugrozi. Veliki sam protivnik svakog vida nasilja, a ovo me je ostavilo bez teksta.