Biti privlačan u 20. je standard, ali ostati lijep i kada biološki postaneš baka, to je privilegija koju imaju samo pojedinci. Na našoj estradi time mogu da se pohvale pojedine pjevačice koje slobodno možemo nazvati bakama, ne zbog njihovih godina, već zato što stvarno imaju unučiće.



Najmlađa među njima svakako je Stojanka Novaković Stoja (37), koja je sina Milana dobila sa 17 godina. Baka je postala sa 34 godine, pošto je njen jedinac krenuo maminim stopama, pa je svojoj djevojci Marini, koja je starija od njega pet godina, napravio dijete kada je imao samo 17. Mnogi je zovu „najseksi bakom na srpskoj estradi“, a ona to ovako komentariše:
- Ne znam da li sam seksi, ali mislim da treba paziti na svoj izgled, a istovremeno biti privržen i svojoj porodici, biti dobra baka. Smatram da sam uspela u obe stvari.

Ana Bekuta može biti ponosna na status najljepše i najatraktivnije bake na estradi. Kada je u 17. godini rodila sina Igora, nije ni sanjala da će joj on podariti unuka Branka i unuku Sonju prije 40. godine. Sada, u 49. godini, izgleda bolje nego ikad.


Folk pjevačica Zlata Petrović (47) 22. marta ove godine postala je baka drugi put. Naime, njen sin Miki i snajka Milica, nakon kćerkice Vasilise (2) dobili su dječaka Vasilija.
- Stvarno se osećam fenomenalno kao baka, i to nije fraza. Nisam snaji dala nekoliko meseci da ode od mene kada je rodila prvo dete, dok je za drugo već sve sama radila. Fenomenalno funkcionišemo svi, kao drugari - kaže za „Alo!“ Zlata, koja je i sa svoje dvije svekrve imala drugarski odnos.

I folk pjevačica Snežana Đurišić postala je baka drugi put! Njena kćerka koja živi u Njujorku ponovo se porodila i donijela na svijet dječaka.

U klubu lijepih baka odavno je upisana i Nada Obrić.
- Danas, bez ikakve demagogije i patetike, za sebe mogu da kažem da sam presrećna žena. Prvo, imam zdravu decu. Itana i Saša su svoji ljudi, završili su škole, rade. Sin se prošle godine oženio, dobila sam divnu snajku, Ljilju, pa unuku Nataliju, nanino zlato. Malo li je? - sa pravom se pita Nada.

Folk pjevačica Gordana - Goca Lazarević poslednjih dana protekle godine drugi put je postala baka. Naime, njena kćerka Marija porodila se na jednoj privatnoj beogradskoj klinici i na svijet donijela zdravog dječaka.
- Jako sam srećna što sam dobila unuka Balšu, osećaj je zaista fenomenalan. Moja unuka Dunja se obradovala što je dobila brata, a u našoj kući je oko novogodišnjih praznika bilo mnogo razloga za slavlje - rekla je u jednom dahu estradna superbaka.