Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 64

Tema: ABORTUS

  1. #51
    Senior Member joopa avatar
    Datum registracije
    25.01.2009
    Lokacija
    gdje me zivot odnese
    Poruke
    366

    Podrazumevano

    milkice svaka cast u potpunosti se slazem sa tvojim razmisljanjem,,,,,,,,,,,,deca nicemu nisu kriva..............
    Drugi neće doći u iskušenje da viču ako im se obraćaš šapatom

  2. #52
    Banned
    Datum registracije
    14.01.2009
    Lokacija
    Ispod istog neba kao i ti...
    Poruke
    6.091

    Podrazumevano ok ev mog novog razmisljanja

    Pobačaj ili abortus je prekid trudnoće koji se završava uništenjem, odnosno smrti fetusa ili embrija. Razlikuju se spontani abortus, uzrokovan bolešću, ozljedom ili nekim drugim prirodnim razlozima od abortusa koji nastaje kao posljedica hirurškog postupka. Abortus, često čujemo u našem okruženju tu temu. Ljudi imaju različita mišljenja o abortusu. A to je sada najčešći naćin kojim mladi rješavaju svoje greške koje su napravili „nesvjesno“. Abortus po prirodi je nešto što ima smrtni ishod. Dakle abortusom, one koje ga rade ubijaju svoje dijete. Upravo iz tog razloga treba prethodno razmisliti o tome. Abortus nije zakonom zabranjen i vrši se u 8 sedmici, a najkasnije u 10 sedmici trudnoće. Zakonski pobačaj u trodnoćama preko 10 sedmica se vrši samo u iznimnim slučajevima, ukoliko je ugroženo zdravlje majke ali uz odobrenje tročlane komisija koja se formira u tu svrhu. Pobačaj je jedan jako velik izazov, pogotovo kod maloljetnica kada dođe do trudnoće, pa kako bi sakrile i prikrile „sramotu“ idu na tu opciju. Zapravo prema svim religijama abortus je zabranjen ali ne u svakom razlogu. Abortus je dozvoljen samo ukoliko to dijete će štetno djelovati na majku, dakle uzrokovat će neke patološke pojave, tj. pjave koje nisu normalne i u drugom slučaju kada se primijeti da će dijete biti sa određenim deformitetima koje će mu samim time otežavati život. I smatram da su to dva razloga kada se treba pristupiti abortusu. Ostali slučajevi koji sprečavaju razvoj normalnoga djeteta koje će možda imati budućnost kada dođe na ovaj svijet su po mome mišljenju i mišljenju mnogih drugih neispravni i nekorektni. Prije nego što pristanete na takvo što zapitajte se biste li ikada ubili dijete. Nadam se da je odgovor NE, pa netreba to ni činiti tako. Nije sramota imati dijete, ali jeste sramota ubiti dijete. Upravo iz toga razloga postoji brak. Mnoge maloljetnice danas odlučuju se na pobačaj i nerazmišljaju o štetnim posljedicama koje mogu biti jako velike nakon toga. Ali i ne razmišljaju o tome da je dijete jedna radost koja im može značiti u životu i pomoći da zaborave što se desilo prije. Odmah da razjasnimo, ne podržavam spolni odnos između maloljetnika. I jasno kažem da sam protiv toga da dijete odgaja dijete jer to je već nešto što se u medicinskoj terminologiji označava kao patologija. Dakle čovjek kao biće koje ima um i koji može vladati sobom mora biti odgovorno za svoje postupke i biti spremno podnijeti sve što je potrebno kada dođe produkt tih postupaka. Pa ako hoćete moj odgovor na postavljeno pitanje, abortus da ili ne, definitivno NE.

  3. #53
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milkica_1 Pogledati poruku
    ja se ne slazem,istina da ima svega danas,svakakvih slucajeva ali ipak nemamo pravo ubiti,ako je silovana nije to njen grijeh a niti grijeh zacetoga djeteta,njen grijeh je ubiti,a svako odgovara za svoj grijeh
    Da slazem se..

  4. #54
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zvuk tisine Pogledati poruku
    Pobačaj ili abortus je prekid trudnoće koji se završava uništenjem, odnosno smrti fetusa ili embrija. Razlikuju se spontani abortus, uzrokovan bolešću, ozljedom ili nekim drugim prirodnim razlozima od abortusa koji nastaje kao posljedica hirurškog postupka. Abortus, često čujemo u našem okruženju tu temu. Ljudi imaju različita mišljenja o abortusu. A to je sada najčešći naćin kojim mladi rješavaju svoje greške koje su napravili „nesvjesno“. Abortus po prirodi je nešto što ima smrtni ishod. Dakle abortusom, one koje ga rade ubijaju svoje dijete. Upravo iz tog razloga treba prethodno razmisliti o tome. Abortus nije zakonom zabranjen i vrši se u 8 sedmici, a najkasnije u 10 sedmici trudnoće. Zakonski pobačaj u trodnoćama preko 10 sedmica se vrši samo u iznimnim slučajevima, ukoliko je ugroženo zdravlje majke ali uz odobrenje tročlane komisija koja se formira u tu svrhu. Pobačaj je jedan jako velik izazov, pogotovo kod maloljetnica kada dođe do trudnoće, pa kako bi sakrile i prikrile „sramotu“ idu na tu opciju. Zapravo prema svim religijama abortus je zabranjen ali ne u svakom razlogu. Abortus je dozvoljen samo ukoliko to dijete će štetno djelovati na majku, dakle uzrokovat će neke patološke pojave, tj. pjave koje nisu normalne i u drugom slučaju kada se primijeti da će dijete biti sa određenim deformitetima koje će mu samim time otežavati život. I smatram da su to dva razloga kada se treba pristupiti abortusu. Ostali slučajevi koji sprečavaju razvoj normalnoga djeteta koje će možda imati budućnost kada dođe na ovaj svijet su po mome mišljenju i mišljenju mnogih drugih neispravni i nekorektni. Prije nego što pristanete na takvo što zapitajte se biste li ikada ubili dijete. Nadam se da je odgovor NE, pa netreba to ni činiti tako. Nije sramota imati dijete, ali jeste sramota ubiti dijete. Upravo iz toga razloga postoji brak. Mnoge maloljetnice danas odlučuju se na pobačaj i nerazmišljaju o štetnim posljedicama koje mogu biti jako velike nakon toga. Ali i ne razmišljaju o tome da je dijete jedna radost koja im može značiti u životu i pomoći da zaborave što se desilo prije. Odmah da razjasnimo, ne podržavam spolni odnos između maloljetnika. I jasno kažem da sam protiv toga da dijete odgaja dijete jer to je već nešto što se u medicinskoj terminologiji označava kao patologija. Dakle čovjek kao biće koje ima um i koji može vladati sobom mora biti odgovorno za svoje postupke i biti spremno podnijeti sve što je potrebno kada dođe produkt tih postupaka. Pa ako hoćete moj odgovor na postavljeno pitanje, abortus da ili ne, definitivno NE.
    sve je ovo istina osim jednoga i s time ne mogu da se slozim nikako,opet pisem iz osobnoga iskustva,ne postoji slucaj u kome odobravam abortus,ako je Bog odredio da se dijete rodi i sa deformacijama to je njegova volje i nije na nama da odlucijemo hocemo li roditi ili ne,imala sam takav slucaj,moja beba nije bila u redu i borila sam se sa svima tri nedjelje protiv toga da uradim prije vremeni porodjaj jer sam u podsvjesti znala da je to grijeh,svi su mi govorili da nisam normalna i sta cu sa bebom koja nece biti u redu ali meni je bilo normalno da je rodim jer je to moje dijete i Bog ga je dao takvoga kakvo i jeste i jos k tome prva beba,i moj zivot je bio u pitanju i doktori su mi govorili da beba i ako se rodi nece moci zivjeti dugo,ne znam kako se desilo ali uradjen je prije vremeni porodjaj i beba je umrla ali ja nisam imala mir,dugo me je proganjalo sve to i tesko sam se odlucila ponove da imam dijete,kada sam sa svecenikom pricala o tome rekao mi je da sam ipak pocinila grijeh ubistva i vjerujte nije se lako s time boriti u zivotu dugo mi je trebalo da to prevazidjem i da oprostim sama sebi a i to se desilo kada sam i opet razgovarala sa svecenikom u jednoj ispovjedi sam mu rekla da si ne mogu oprostiti a on mi je rekao a ko si ti,sta mislis da si veca od Boga,ako ti je Bog oprostio taj grijeh ko si ti da ne oprostis,zato kada mi sada neko spomene abortus ja poludim jer znam kroz sta sam ja prosla i ne zelim te psihicke muke nikome,ja sam protiv svakoga abortusa
    moj spasitelj__________________________

  5. #55
    Member vexy avatar
    Datum registracije
    17.03.2009
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    u globalu sam protiv abortusa
    nisam ga radila niti bih volela da mi se desi da moram da ga radim, ne bi mi laka ta odluka bila...
    mislim, pored svih ovih kontracepcijskih sredstava, suludo je dozvoliti sebi još i abortus
    al ajde desi se jednom, dva puta, ajde kao nije vreme za dete, ovo i ono
    ali problem je što se, mislim, abortus previše olako shvata - jednom godišnje ga žene rade, i više....i razlozi za abortus su toliko glupi da je to katastrofa (mislim na pojedine slučajeve) čak ih ima koji smatraju da je abortus zdrav.... strašno
    harmonija života

  6. #56
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Ma ubistvo,mozda nije bilo vreme ni za nas pa zivimo..ma ja bi to zatvorila u zatvor u samnicu da nema ko da napravi dete..suludo ..Boze oprosti mi sto sudim,oprosti svima abortuse jer ne znaju sta rade...

  7. #57
    Banned
    Datum registracije
    14.01.2009
    Lokacija
    Ispod istog neba kao i ti...
    Poruke
    6.091

    Podrazumevano

    A dobro necu reci da niste u pravu..a eto vidite onaj nijemac sta je uradio svojoj kcerki..zalosno..napravio joj 6-7 djece silovao je 3.000 puta i svakakve grozote radio..
    I psiholozi kazu da je ona u dobrom psihickom stanju..cisto sumnjam prosto nevjerujem u to..
    nema sanse da je ona u redu poslije svega..i zamisli on otac 8 djece ,toj svojoj kceri koju je od 12 god silovavao punih 24 godine..i njenoj djecu koju mu je rodila...
    Ona sada i nemoze da ih abortira niti je mogla pre dok ih je nosila u utrobi svojoj..ali ima takvih slucajeva mnogo gdje silovavaju svoju djecu ali ih ne drze zatvorene...ii znaci moze da abortira..meni da se to dogodi NE DAO BOG ja bih abortirala bez premisljanja jer ne bih mogla zivjeti sa tim...

  8. #58
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    To je ovde u blizini mene nekih 50-ak km..strasno..

  9. #59
    Member vexy avatar
    Datum registracije
    17.03.2009
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    to su ekstremni slučajevi i izuzetni, to što je bilo u nemačkoj, što je otav silovao ćerku, ima ih ne kažem da nema, ali....puno je više abortusa onde gde je realno moglo biti porođaja i gde mogu roditelji sasvim lepo da gaje dete
    al takvi su pojedini ljudi...
    malo li je što imamo tu slobodu i sposobnost i mogućnost da koristimo kontracepciju i da planiramo porodicu
    misim ne treba da je abortus vid kontracepcije....
    harmonija života

  10. #60
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Da ...nije to u Nemackoj vec u Austriji..ekstremno nedaj Boze nikome...

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •