Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Microsoft Windows Vista

  1. #1

    Podrazumevano Microsoft Windows Vista

    Od utorka 30.01.2007 Microsoft ide sa njegov novi sistem Windows Vista oficijelno u prodaju. Microsoft naj mocnija kompjuterska kuca na svetu kaze da Windows Vista je naj sigurniji sistem od svih windows-a do sada. Testovi koj sam procitao po internetu kazu nesto drugo. Integrirani Virus Scanner nije naso mnogo Virusa koj su trenutno aktuelni. Znaci i za Vista vazi kao i za XP instalirajte naj bolje vase Virus Scanner-e i Firewalls na koje ste na vikle i do sada. Na Vistu su radili programeri preko 5 godina. Vista je dostupan u vise verzija Home, Business, Ultimate i Ultimate SE su par od aktuelnih verzija koj mozete svugde naci gde ima PC software. Cene pocinje od 120 EUR za Home Edition, 180 EUR za Ultimate Edition i oko 500 EUR za Ultimate Special Edition. Ja bi vam preporucio Viste Ultimate Edition za 180 EUR posto tu imate sve sta vam je potrebno od software vec uz sistemu. Microsoft ucekuje da ce se Windows Vista za godinu dana koristiti na preko 100 Mio. kompjutera!! Mislim da je svima sada jasno zasto je Bill Gates naj bogati covek na sveta Kada ima covek u glavu Siguran sam da ste i tako vec cital uvezi Vista u novinama, culi preko radia ili preko tv-a. Jel nije bilo emisija gde se to nije navelo. Kuca Microsoft je monopol na terenu i investira u reklame vise miliarde evra.

  2. #2
    Banned
    Datum registracije
    15.01.2009
    Lokacija
    Ispod istog neba kao i ti...
    Poruke
    6.091

    Podrazumevano

    Microsoft Windows Vista dizajniran je kako bi znatno poboljšao kvalitetu korištenja računala od strane svih vrsta korisnika—od osoba koje računalo koriste kod kuće za jednostavno pregledavanje Weba, preko poslovnih ljudi koji moraju organizirati i upravljati velikim količinama podataka. Kako bi svakome ponudio proizvod koji savršeno odgovara upravo njihovim potrebama, Microsoft nudi pet različitih izdanja sustava Windows Vista. Svako izdanje fokusirano je na potrebe određene vrste korisnika. Velike, globalne organizacije sa složenim IT infrastrukturama trebale bi razmisliti o sustavu Windows Vista Enterprise Edition.







    Idealno za osnovnu kućnu upotrebu računala.

    Windows Vista Home Basic izdanje je sustava Windows za osnovne kućne računalne potrebe. Ako svoje računalo želite koristiti samo za zadatke poput pregledavanja Interneta, korištenja e-pošte ili prikazivanja fotografija, Windows Vista Home Basic možda je pravo izdanje za vas. Iako ne sadrži toliko prednosti kao Windows Vista Home Premium, omogućit će vam da računalo koristite na jednostavniji i sigurniji način nego što ste to mogli u sustavu Windows XP.
    Prvo što ćete primijetiti u sustavu Windows Vista Home Basic jednostavnost je pronalaženja programa i datoteka. Značajka brzog pretraživanja računala pregledava sve dokumente, e-poštu, fotografije i druge datoteke te rezultate organizira na način na koji ih želite prikazati. Uz ugrađeno web-pretraživanje programa Windows Internet Explorer 7, u sustavu Windows Vista manje ćete vremena potrošiti na traženje potrebnih sadržaja, a više na aktivnosti koje su vam važne.
    S automatskom zaštitom od zlonamjernog softvera i lažnih web-mjesta, Windows Vista Basic vama i vašoj obitelji omogućuje pouzdanije korištenje računala. Osim toga, roditelji mogu koristiti ugrađene kontrole kako bi djeca računala koristila na prikladan način i pri tome bila zaštićena.
    Postavljanje novog računala jednostavnije je no ikad uz sustav Windows Vista Home Basic i značajke koje sve podatke sa starog računala jednostavno prenose na novo. Štoviše, uz tehnologiju koja tijekom vremena održava brz i pouzdan rad sustava, možete biti mirni godinama.
    Jednostavno rečeno, Windows Vista Home Basic pruža vam sve što vam je potrebno za kućnu upotrebu računala.











    Windows Vista Home Premium izdanje je koje na stolna i prijenosna računala donosi više jednostavnosti, sigurnosti i zabave

    Evo ga: preferirano izdanje sustava Windows za kućna stolna i prijenosna računala. Windows Vista Home Premium donosi produktivnost i zabavu koja vam je potrebna od stolnih i prijenosnih računala. Sadrži Windows Media Center koji omogućuje jednostavno uživanje u digitalnoj fotografiji, televiziji, filmovima i glazbi. Osim toga, možete biti mirni znajući da je sigurnost i pouzdanost vašeg računala podignuta na novu razinu. Sve u svemu, Windows Vista Home Premium donosi novo zadovoljstvo korištenja kućnog računala.
    Ono počinje s naprednim dizajnom koji pojednostavljuje svakodnevno korištenje računala. Sa sučeljem Windows Aero doživjet ćete dinamičke odraze, animacije s glatkim prijelazima, trake izbornika prozirne poput stakla te mogućnost prebacivanja između otvorenih prozora u novom trodimenzionalnom izgledu. Mogućnosti brzog pretraživanja računala i novi načini organiziranja informacija znače da možete brzo pronaći i koristiti e-poštu, dokumente, fotografije, glazbu i druge informacije.
    Windows Vista Home Premium pomaže vam i da osobne informacije, računalo i obiteljsko korištenje računala zaštitite bolje nego u prethodnim verzijama sustava Windows. Na primjer, Windows Internet Explorer 7 u sustavu Windows Vista uključuje automatiziranu obranu od zlonamjernog softvera i lažnih web-mjesta i omogućuje pouzdanije mrežno korištenje računala. Windows Vista Home Premium omogućuje i automatsko sigurnosno kopiranje datoteka poput dragocjenih digitalnih fotografija, glazbe, filmova, dokumenata i drugih datoteka kako biste se mogli opustiti i usredotočiti na ono što vam je najvažnije. Pomoću ugrađenog roditeljskog nadzora roditelji mogu osigurati prikladno i sigurnije korištenje računala od strane djece.
    A što je sa zabavom? Velik napredak u sustavu Windows Vista Home Premium je uvelike poboljšana digitalna zabava. Windows Media Center pojednostavljuje organiziranje i uživanje u fotografijama, glazbi, DVD-ima, snimljenim televizijskim emisijama i kućnim filmovima. Na svom računalu ili čak na televizoru u dnevnoj sobu možete uživati u zabavnim sadržajima ako konzolu Xbox 360 bežično umrežite s računalom¹,². Windows Vista Home Premium omogućuje vam da prezentacije fotografija i kućne filmove jednostavno snimite na DVD profesionalnog izgleda koji vaši prijatelji i obitelj mogu gledati na uređaju za reprodukciju DVD-a ili na računalu kad god žele. Zajedno s nenadmašnom podrškom za igre i glazbu, Windows Vista Home Premium donosi potpun doživljaj kućne zabave.
    Ako želite računalo koje će vas pratiti gdje god krenete, cijenit ćete način na koji vam sustav Windows Vista Home Premium omogućuje da svoje prijenosno računalo iskoristite u potpunosti. Donosi pojednostavljeno upravljanje napajanjem, jednostavnije bežično umrežavanje, jednostavne načine sinkroniziranja s uređajima koji vas održavaju povezanima. Kako je nevjerojatno fleksibilan, omogućuje vam čak i crtanje i pisanje rukom na tablet računalu te uživanje u zabavnim sadržajima preko sustava Windows Media Center dok ste na putu, u kafiću ili se opuštate u dnevnoj sobi. Prijenosno računarstvo nikad nije bilo ovakvo.
    Konačno, Windows Vista Home Premium maksimalno pojednostavljuje postavljanje i održavanje novog računala. Postoje nove značajke koje pojednostavljuju prijenos svih podataka i postavki sa starog računala na novo i tehnologija koja održava brz i pouzdan rad računala.
    Bez obzira vodite li račune, učite pomoću prijenosnog računala, kod kuće gledate preuzet ili snimljen film ili dijelite omiljene fotografije s prijateljima na DVD-u koji ste sami snimili, doživljaj je mnogo bolji na računalu na kojem se izvodi Windows Vista Home Premium
    Ako je sustav opremljen 64-bitnim procesorom, u ovom izdanju sustava Windows Vista možete iskoristiti njegov napredni dizajn








    Najbolji izbor za vaše poslovanje - i njegovu budućnost

    Windows Vista Business prvi je operativni sustav Windows dizajniran upravo za potrebe malih tvrtki. Vaša tvrtka može poslovati efikasnije s poboljšanim, jednostavnim korisničkim sučeljem koje vam pomaže u brzom i jednostavnom pronalaženju informacija na računalu ili Webu. Nove značajke sigurnosti omogućit će vam nadzor i zaštitu ključnih poslovnih informacija na kojima se temelji povjerenje vaših klijenata.
    Unapređenja prijenosnog računarstva tvrtkama u razvoju omogućuju povezivost unutar i izvan ureda. Windows Vista Business može vam uštedjeti vrijeme koje trošite na probleme tehničke podrške kako biste se mogli usredotočiti na uspjeh svog poslovanja. Windows Vista Business pojednostavljuje upravljanje mrežnim povezivanjem vaših zaposlenika i unapređuje njihovo korištenje računala, u uredu i izvan njega. Pripremite se za budućnost i postavite IT temelje koji su vašoj tvrtki potrebni za napredak.







    Najbolji izbor za vaše poslovanje - i njegovu budućnost

    Kada želite sve, uključujući mogućnost jednostavnog prijelaza između svijeta rada i zabave, to će vam omogućiti Windows Vista Ultimate. Ovo izdanje sustava Windows Vista u jednom paketu nudi naprednu infrastrukturu usmjerenu na poslovanje, mobilnu produktivnost i vrhunski doživljaj digitalne zabave.
    Windows Vista Ultimate sadrži sve značajke koje se nalaze i u izdanju Windows Vista Home Premium, uključujući Windows Media Center, Windows Movie Maker s podrškom za visoku razlučivost te Windows DVD Maker. Ovo izdanje nudi i sve značajke sustava Windows Vista Business, uključujući poslovno umrežavanje, alate za središnje upravljanje te značajke naprednog sigurnosnog kopiranja. Windows Vista Ultimate sadrži sve nove značajke sigurnosti i zaštite podataka koje sustav Windows Vista podižu na novu razinu pouzdanosti.
    U sustavu Windows Vista Ultimate dostupna je i podrška za sve nove značajke mobilnosti u sustavu Windows Vista, uključujući Windows Tablet and Touch tehnologiju, Windows SideShow, Centar za mobilnost sustava Windows i druge nove, napredne značajke mobilnosti.
    Ako želite jedno računalo koje ispunjava sve vaše potrebe prilikom rada, putovanja i zabave ili jednostavno želite biti sigurni da posjedujete najbolje, Windows Vista Ultimate definitivno je najbolji izbor za vas.









    Najbolji izbor za vaše poslovanje—i njegovu budućnost

    Kako bi na bolji način zadovoljilo potrebe velikih globalnih organizacija i organizacija s vrlo složenom IT infrastrukturom, izdanje Windows Vista Enterprise omogućuje smanjivanje IT troškova i rizika. Uz značajke koje su dostupne u izdanju Windows Vista Business, Windows Vista Enterprise omogućuje i bolju zaštitu podataka pomoću tehnologije šifriranja koja se temelji na hardveru. Ovo izdanje sadrži i alate za veću kompatibilnost koji organizacijama omogućuju standardizaciju putem jednog preslika koji se može koristiti širom svijeta. Windows Vista Enterprise bit će dostupan samo korisnicima koji posjeduju licence Microsoft Software Assurance ili Microsoft Enterprise Agreement.
    Zaštita podataka

    Windows Vista Enterprise sadrži pogonsko šifriranje Windows BitLocker™, novu tehnologiju koja sprečava da osjetljivi podaci i intelektualno vlasništvo dođu u pogrešne ruke nakon gubitka ili krađe računala. Windows BitLocker koristi tehnologiju šifriranja podataka koja se temelji na hardveru, što vam omogućava da budete mirniji, znajući da je intelektualno vlasništvo vaše tvrtke zaštićeno i da će ostati vaša strateška prednost. Kako je cijeli pogon šifriran, Windows BitLocker smanjuje i troškove otpisa starih računala.
    Kompatibilnost aplikacija

    Windows Vista Enterprise sadrži ugrađene alate koji poboljšavaju kompatibilnost aplikacije s ranijim verzijama operacijskih sustava tvrtke Microsoft, kao i s operacijskim sustavima UNIX. Uz Windows Vista Enterprise dobivate i licencu za pokretanje četiri virtualne sesije operacijskog sustava, što vam omogućuje da uz Windows Vista Enterprise u virtualnom okruženju pokrenete stariju verziju operacijskog sustava Windows i stariju aplikaciju. Ovom značajkom uštedjet ćete vrijeme i novac u slučaju da stariju aplikaciju ne možete izravno premjestiti u Windows Vista.
    Uz to, Windows Vista Enterprise sadrži i Podsustav za UNIX programe (SUA) koji vam omogućuje pokretanje originalnih UNIX programa na računalu s operacijskim sustavom Windows Vista Enterprise. Dosad su administratori UNIX baza podataka ili administratori sustava uz računalo sa sustavom Windows morali imati i UNIX radnu stanicu, no Windows Vista Enterprise vam omogućuje objedinjavanje ovih funkcija na jednom računalu s operacijskim sustavom Windows Vista.
    Kako bi smanjili probleme s kompatibilnošću aplikacija, kupci izdanja Windows Vista Enterprise mogu se pretplatiti na licencu Desktop Optimization Pack for Software Assurance. Ova usluga može ubrzati implementaciju pomoću alata kao što su SoftGrid za virtualizaciju aplikacije koji umanjuje mogućnost sukoba između aplikacija i Asset Inventory Services koji vam pomaže da brže prikupite informacije o aplikacijama koje se koriste u vašoj organizaciji.
    Višejezična podrška

    Jezik sučelja određuje jezik na kojem će korisnik vidjeti izbornik Start u sustavu Windows Start, sustav pomoći, ugrađene alate za upravljanje i dijaloške okvire sustava Windows. Windows Vista Enterprise u jednom paketu sadrži sve dostupne jezike sučelja. Pristup svim jezicima sučelja za sustav Windows organizacijama omogućuje izgradnju jedinstvenog preslika za implementaciju koja se može koristiti širom svijeta te postavljanje računala koja različitim korisnicima istovremeno nude mogućnost korištenja različitih jezika sučelja.
    Izdanje Windows Vista Enterprise dostupno je samo korisnicima s količinskim licencama tvrtke Microsoft, ono nije dostupno u maloprodaji.
    Izdanje Windows Vista Enterprise namijenjeno je velikim globalnim organizacijama i organizacijama s vrlo složenom IT infrastrukturom. Ako se vaša organizacija ubraja u takve, Windows Vista Enterprise pomoći će vam u snižavanju IT troškova i pružiti vam dodatnu razinu zaštite osjetljivih podataka.

  3. #3
    Senior Member _zuka_26 avatar
    Datum registracije
    23.04.2009
    Lokacija
    njemacka
    Poruke
    478

    Podrazumevano

    a i ova vista stvarno bezveze......bolji je xp

    i ja imam vistu stvarno katastrafa windows treba to mijenjati cim prije
    kako je ljepo biti glup.....

  4. #4

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od _zuka_26 Pogledati poruku
    a i ova vista stvarno bezveze......bolji je xp

    i ja imam vistu stvarno katastrafa windows treba to mijenjati cim prije
    Prava istina Imao sam na laptop to jest bolje receno bilo je uz laptop kada sam ga kupio pa se stalno blokirao system bez razloga dok nisam sve to lepo ocistio i instalirao Windows XP Taj je za sada najbolji i najstalbiniji sistem.
    Sada se i tako neisplati da kupite Vista jel za godinu dana izlazi novi Winows Seven koj bi trebao biti puno bolji od Viste.

  5. #5
    Banned
    Datum registracije
    15.01.2009
    Lokacija
    Ispod istog neba kao i ti...
    Poruke
    6.091

    Podrazumevano

    ma sta ja znam...
    vista je kod mene..
    ponekad nesto blokira al to je normalno s obzirom sta sve radim sa pc..

  6. #6

  7. #7
    Banned
    Datum registracije
    15.01.2009
    Lokacija
    Ispod istog neba kao i ti...
    Poruke
    6.091

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Mafija Pogledati poruku
    @zvuk tisine Sta mu to sve radis jadan komp hehe
    hahahahaha ma sta ne radim hahaha
    sve sto ne treba ja otvorim i zavirim po svemu..nakupim svega sto se moze nakupiti hahaha
    nema tog antivirusa da moze blokirati haha
    poslije samo radim sistem cesto..
    hahaha al nije nista...

  8. #8

    Podrazumevano

    Aha, zvuci malo kao da ti je dosta dosadno hehe

    Ja ovaj moj PC na kome sada pisem ovde na forumu nisam restart vec 38 dana nebi ni tada ali doslo do problema sa strujum to jest nestala kratko struja

    Imam na njega Windows XP x64 Pro i posto ne ide sve pod 64 bit verzije imam u emulator VMWare jos jednom Windows XP x86 to jest 32 bit verziju instalirano. Sa "hiljadu" programa i nikad ne blokira

  9. #9
    Banned
    Datum registracije
    15.01.2009
    Lokacija
    Ispod istog neba kao i ti...
    Poruke
    6.091

    Podrazumevano

    ma znam..al otkad je vista "izasla" ja stalno nju ..
    covjek navikne na "izgled"
    isto kao sto sam navikla na antivirus kasperski
    mada mi mnogi kazu da ima i boljih..

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •