Rezultati 1 do 2 od 2

Tema: Uskoro dostupna internet TV

  1. #1
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano Uskoro dostupna internet TV

    Popularizacija gledanja televizije preko interneta
    U drugoj polovini ove godine æe se pojaviti televizori koji æe moæi da se povežu sa internetom i koji æe imati moguænosti isporuke digitalnih sadržaja jednim pritiskom na odgovarajuæi taster. U meðuvremenu Apple, Microsoft, HP, kao i drugi veliki igraèi u raèunarskoj industriji najavljuju proizvode koji æe biti most izmeðu PC-ja ili Mac-a i televizije. Na ovogodišnjem CES-u Bill Gates je predstavio kompanijinu IPTV ponudu. Isto tako i raèunarske kompanije poput HP-a, SanDisk-a ili Netgear-a planiraju da ponude usluge internet televizije. Svaka od ovih kompanija ima drugaèiji pristup, ali zajednièko im je nastojanje da korisniku predstave sadržaj na razumljiv naèin.
    31.01.2007. | #7022 | Izvor/Source: businessweek.com

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


  2. #2

    Podrazumevano

    Donekle i kasni ova tehnologija, mislim konkretno TV aparata koji se kace pomocu LAN/WLAN na PC/Net na SAT receivere. Nista novo, posto dobar sat receiver moze to vec godinama. Ipak je to interesantno samo koliko ce biti korisno neznam jer do sada nije mi poznat ni jedan IPTV Program koji je kvalitetan. Al ipak ce biti za par godina verovatno toliko internet tv stanica kao sto je sad pun internet radio stanicama. Bilo bi i sada vec mnogo ljudi jer imaju dovoljan jak internet za to, cak i kuci ali problem je software koji nije bas lak da se snadje covek s time + i dodatan hardware koji je potreban za TV streaming. Minimalno jedan extra PC je potreban za video streaming posto to nema sanse da ide kako treba preko jednog pc-a jer se mora nonstop komprimirati u odredjeni format.

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •