Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Rezultati 31 do 39 od 39

Tema: Tenis [Vesti]

  1. #31
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano Ivanovićeva,Jankovićeva i Đoković danas na terenu

    Teniserka Srbije Ana Ivanović igra danas u 3. kolu Rolan Garosa u Parizu u 11 sati protiv 34. igračice sveta Karoline Voznijački iz Danske.
    Ivanovićeva, druga na WTA listi, do sada je jednom igrala protiv danske teniserke, na Otvorenom prvenstvu Australije, i pobedila sa 2:0 (6:1, 7:6).

    Treća teniserka sveta Jelena Janković meč trećeg kola na Rolan Garosu igra protiv slovačke teniserke Dominike Cibulkove, 31. na WTA listi.

    Meč se igra na terenu broj 1, i četvrti je po redu.

    Treći teniser sveta Novak Đoković igra danas protiv 106. igrača sveta Vejna Odesnika iz SAD.

    Dva tenisera do sada nisu igrali međusobne mečeve.

    Meč je četvrti na programu na terenu "Suzan Lenglen".

    Nagradni fond Roland Garosa je 15.575.960 evra.

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


  2. #32
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano Rezultati Srpskih Teniserki I Tenisera

    Ana Ivanović protiv Jelene Janković u polufinalu Rolan Garosa

    Ana Ivanović, plasirala se u polufinale Rolan Garosa, pošto je pobedila 10. nosioca Pati Šnider iz Švajcarske sa 2:0 [6:3, 6:2].

    Ivanovićeva, koja je postavljena za drugog nosioca, u polufinalu takmičenja igraće sa Jelenom Janković, koja je savladala Karlu Suares Navaro iz Španije sa 2:0, u setovima 6:3, 6:2.

    Ivanovićeva, koja je prošle godine igrala finale Rolan Garosa pobedila je Jankovićevu pet puta u sedam susreta.

    Jankovićeva je, takođe, Ivanovićevoj i predala jedan meč.

    Novak Đoković protiv Rafaela Nadala
    u polufinalu Rolan Garosa

    Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Rolan Garosa, pošto je pobedio 80. igrača sveta Ernestsa Gulbisa iz Letonije sa 3:0 [7:5, 7:6, 7:5].

    Treći nosilac u Parizu u polufinalu će igrati protiv aktuelnog šampiona Rolan Garosa Španca Rafaela Nadala koji je savladao zemljaka Nikolasa Almagra sa 6:1, 6:1, 6:1.

    Nadal, drugi nosilac turnira, na Rolan Garosu nikada nije izgubio meč, a titulu šampiona osvajao je u prethodne tri sezone.

    Zimonjić i Nestor u polufinalu dublova,
    Tipsarević i Troicki eliminisani

    Nenad Zimonjić i Danijel Nestor plasirali su se u polufinale dublova, pošto su u četvrtfinalu pobedili belgijski par Stiv Darsis, Olivije Rokus sa 6:1, 6:4.

    Zimonjić i Nestor u polufinalu će igrati protiv Rusa Dmitrija Tursunova i Igora Kunjicina, koji su bili bolji od srpskih tenisera Janka Tipsarevića i Viktora Troickog 2:0 u setovima 6:3, 6:4.

    Zimonjić i Srebotnik u četvrtfinalu mešovitog dubla

    Nenad Zimonjić i Katarina Srebotnik pobedili su Francuza Gaela Monfisa i Slovakinju Dominiku Cibulkovu sa 2:0 [6:2, 6:3] u drugom kolu Rolan Garosa u konkurenciji mešovitih dublova.

    Zimonjić i Srebotnik koji su u Parizu postavljeni za prve nosioce, u četvrtfinalu turnira igraće protiv Ukrajinke Katerine Bondarenko i Australijanca Džordana Kera.

    Srpsko-slovenački tandem je 2006. godine osvojio titulu na Rolan Garosu, a Zimonjić je u mešovitom dublu dva puta pobedjivao i na Otvorenom prvenstvu Australije.

    Filip Krajinović u osmini finala

    Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u osminu finala gren slem turnira u Rolan Garosu u konkurenciji juniora, pošto je u drugom kolu pobedio Austrijanca Marka Varuta rezultatom 6:2, 6:4.

    Protivnik Krajinovića u osmini finala biće Jevgenij Donskoj iz Rusije.

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


  3. #33
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano Srpski dan u Parizu

    U polufinalu Ana igra protiv Jelene, a u dublu na teren izlaze Zimonjić, Nestor i Vemić ...
    Tenis se u poslednjih godinu dana pretvorio u duel Srbije i ostatka sveta, što potvrđuje i plasman šestoro naših predstavnika u završnicu Rolan Garosa. Srbija je na pet poslednjih Gren slem turnira od ukupno 40 mesta u polufinalu (muški i ženski singl) popunila 12!

    ISTORIJA - Rekorder s maksimalnih pet polufinala je Novak Đoković, koji je poslednji „neuspeh” doživeo u osmini finala Australijan opena 2007. godine, kada je bio poražen od Rodžera Federera. Novak u petak igra s Rafaelom Nadalom.
    - Za malu zemlju kao što je Srbija ovo je ogroman uspeh. Tenis je sport broj 1 i presrećan sam kada Ana, Jelena, Janko, Nenad i ostali postižu dobre rezultate. Podržavamo jedni druge i to nas izdvaja od ostalih - izjavio je Đoković, kome kladionice ipak ne daju velike šanse u meču s Nadalom.
    Ana i Jelena se danas ne bore samo za polufinale, već i za prvo mesto WTA liste, na koje može da zasedne i Svetlana Kuznjecova, ali samo pod uslovom da osvoji Rolan Garos.
    - Znate šta, mislim da će Srbija dominirati svetskim tenisom. Ana i ja smo u prilici da za dva-tri dana postanemo broj 1. Izuzetno sam motivisana i verujem u sebe - poručila je Jankovićeva.
    Nadal u svojoj četvrtoj sezoni na Rolan Garosu ima skor 26:0, a do sada je izgubio samo sedam setova (po tri seta 2005. i 2006. i jedan 2007. godine). Takođe, Španac u Parizu nikada nije odigrao meč u pet setova.
    - Rafa igra fantastično i protivnicima je prepustio samo 25 gemova. U utorak je „počistio” Almagra. Mislim da je bilo 6:1, 6:1, 5:1 kada sam svom treneru Marijanu Vajdi rekao: „Brzo, trči na teren Filip Šatrije. Idi pogledaj bar jedan gem. Možda Nadal pogreši” - dodao je srpski teniser, koji bi pobedom postao drugi teniser sveta.
    Nadala još dve pobede dele od uspeha Bjorna Borga, koji je četiri puta od 1978. do 1981. osvajao Gren slem turnir u Parizu.
    - Novak je svoju igru podigao na viši nivo, dok ja nisam 100 odsto spreman. Biće izuzetno teško - kratak je bio Nadal, koji je u utorak proslavio 22. rođendan.

    Zimonjić četvrti od ponedeljka
    Nenad Zimonjić je plasmanom u polufinale obezbedio skok od dva mesta na ATP listi dublova i od ponedeljka će biti četvrti, iza braće Brajan i svog partnera u Parizu Danijela Nestor(ović)a. „Favoriti smo i očekujem da Danijel i ja trijumfujemo na Rolan Garosu”, izjavio je Zimonjić, koji je u karijeri osvojio 19 titula. Prolaz u finale sanja i Dušan Vemić, čiji je partner Brazilac Bruno Soareš.

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


  4. #34
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano Ana IvanoviĆ U Finalu Rolan Garosa Sa Titulom Prve Teniserke Sveta

    Srpska teniserka Ana Ivanović drugu godinu zaredom plasirala se u finale Otvorenog prvenstva Francuske u Rolan Garosu, pošto je u polufinalu pobedila Jelenu Janković rezultatom 6:4, 3:6, 6:4, a u finalu će igati protiv Ruskinje Dinare Safine.

    Ovom pobedom Ivanović je postala prva srpska teniserka koja je stigla do prvog mesta na WTA listi. Ulaskom u finale, ona je odbranila prošlogodišnje poene i sada ima 3.822 boda, 16 više od Ruskinje Marije Šarapove.

    Janković je takođe odbranila poene koje je osvojila prošle godne u Rolan Garosu i zadržala je treće mesto na listi sa 3.755 poena.

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


  5. #35
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano VIMBLDON: Đoković - Safin derbi dana

    Novak Đoković, treći nosilac Vimbldona u muškom singlu, u sredu će se sastati sa Rusom Maratom Safinom, nekada prvim reketom sveta.

    Meč koji od 14 časova otvara program na Centralnom terenu, svakako će biti derbi dana. Njih dvojica do sada su odmerila snage samo jednom, i to na Australijan openu 2005. godine - tada sedamnaestogodišnji Đoković uspeo je da oduzme Safinu samo tri gema (6:0, 6:2, 6:1).

    Tri godine kasnije, Novak je uspeo da baš u Melburnu uzme prvi gren slem u karijeri, a danas mu se pruža lepa prilika da se revanšira nepredvidljivom Rusu za ubedljiv poraz. Safin je danas 75. na ATP listi.

    U isto vreme igraće i Ana Ivanović, ali na Terenu broj 1. Najbolja teniserka sveta u drugom kolu ne bi trebalo da ima težak zadatak protiv vremešne Francuskinje Natali Deši.

    Od srpskih predstavnika u singlu, sreda je dan i za "srećnog gubitnika" Iliju Bozoljca. On je ušao u glavni žreb zbog povlačenja Gaela Monfisa i odmah opravdao naknadni poziv, savladavši u prvom kolu Krisa Gučionea iz Australije.

    Bozoljac će za prolaz među najbolja 32 na Vimbldonu igrati sa neugodnim Francuzom Markom Žikelom, 53. igračem sveta i svakako favoritom u ovom duelu. Bozoljac je na ATP listi tek 197, ali na gren slem turnirima dešavala su se i veća iznenađenja...

    Program na Terenu broj 6 počinje u 13 časova, a pre Bozoljca i Žikela biće odigran jedan muški dubl i meč Monika Nikulesku - Agneš Savaj.

    Nenad Zimonjić i Danijel Nestor, drugi nosioci dubl takmičenja, trebalo bi da startuju mečom protiv Britanaca Aleksa Bogdanovića i Džonatana Mereja, ali još nije poznato ni gde ni kada.

    Ukupan nagradni fond Vimbldona iznosi 11.812.000 funti.

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


  6. #36
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano Jelena i Janko u osmini finala

    JAČA I OD BOLOVA!
    SRPKINjA Jelena Janković igraće i drugu nedelju Vimbldona, iako se u početku meča sa 17-godišnjom Dankinjom Karolinom Voznjacki nije tako činilo. Ipak, posle izgubljenog prvog seta i prilično loše igre druge teniserke sveta, situacija se okrenula u njenu korist i ostvarila je još jednu pobedu - 2:6, 6:4, 6:2. Jankovićeva će tako na Vimbldonu ostati kao najbolje rangirani nosilac u završnici turnira.

    Loše sam počela, mnogo sam se mučila u prvom setu i nikako nisam uspevala da pronađem tajming. Bila je to čista katastrofa od igre. Ujedno, dala sam joj i nadu da može da pobedi, pa se situacija dodatno zakomplikovala. Ipak, nisam se predavala i to me je vuklo napred. Drago mi je da sam opet uspela da se vratim u meč i dobijem.
    Šta se desilo s kolenom kada ste morali da tražite pomoć lekara i jedno vreme nosite zavoj?
    - Pala sam u jednom trenutku i okliznula se. Nogu sam ispravila i naglo je potom savila posle čega sam osetila bol. Do kraja meča sve me je više bolelo, a sada je stigao i otok. Idem odmah na snimanje i nadam se samo da nisam ništa pokidala. U svakom slučaju, neću ići na lečenje u Beograd kao što sam to uradila tokom Rolan Garosa.
    Sledeća protivnica je Tajlanđanka Tamarin Tanasugarn?
    - Tanasugarn je igračica koja je skoro osvojila turnir na travi pobedivši u finalu Dinaru Safinu. Znači da se radi o dobroj teniserki. Igrale smo jednom do sada, ali to je bilo na šljaci, tako da će sada biti sve drugačije - rekla je Jelena.

    O ANI I MARIJI
    KAKO komentarišete lošije igre favorita na Vimbldonu i ispadanje Šarapove i Ivanovićeve?
    - Iznenadila sam se kada su njih dve ispale. Jasno je da ovde vladaju teški uslovi za igru, jer duva vetar i loptice čudno odskaču. Pri tom, protiv vas na teren izlaze teniserke koje nemaju šta da izgube i onda im prolaze i neverovatni potezi. Takođe, kada krene loše teško je da se vratite u ritam, jer je trava jako brza podloga - objašnjava Jelena.

    BROJ 1
    AKO se određene stvari poklope, odnosno da Jelena stigne do polufinala, a Kuznjecova ne osvoji Vimbldon, Jankovićeva bi posle Vimbldona smenila Anu Ivanovićna prvom mestu VTA liste.
    - Što se planova tiče, ne bih volela ništa da prognoziram jer se pokazalo da svako može svakog da pobedi i da sve može da se preokrene za trenutak. Ne razmišljam o renkingu i o tome da li ću doći na prvo mesto. Jer, ne zaboravite, protiv Voznjacke sam mogla da izgubim i šta onda? Zato idem korak po korak, kao i uvek do sada.

    * * * * * *



    SLEDEĆI MOLIM!

    SRPSKI teniser Janko Tipsarević plasirao se u osminu finala trećeg grend slema sezone pošto je pobedio 25. nosioca, Rusa Dmitrija Tursunova sa 7:6 (7:1), 7:6 (7:3), 6:3. Za plasman među osam najboljih na napoznatijem svetskom turniru Tipsarević će se boriti sa Nemcem Rajnerom Šutlerom, koji zauzima tek 94. poziciju na ATP listi i predstavlja jedno od najvećih iznenađenja.
    Do nove pobede Tipsarević je došao posle velike borbe koja je trajala dva časa i 22 minuta, a odlučujući poen srpski teniser osvojio je asom. Tipsarević i Tursunov su tokom meča bili veoma nervozni, a 24-godišnji Beograđanin, ponovo, kao i na meču protiv Amerikanca Rodika, protivniku nije dozvolio da mu oduzme servis.
    U čitavom meču viđen je samo jedan brejk, a to je pošlo za rukom Tipsareviću, koji je kod rezultata 1:0 u trećem setu, protivniku oduzeo servis. Srpski teniser je, potom, rutinski sačuvao prednost i zasluženo izborio plasman u osminu finala.

    REZULTATI
    TENISERI - 3. kolo: Tipsarević - (25) Tursunov 3:0, ( Gasje - (2 Simon 3:1, Šutler - Garsija Lopez 3:0, Klemon - Melcer 3:1, (12) Marej - Has 3:1. Sinoć: (2) Nadal - (27) Kifer, (16) Štepanek - (17) Južnji.
    TENISERKE - 3. kolo: (2) Janković - (31) Voznjacki 2:1, (7) V. Vilijams - Sančez 2:0, (5) Dementijeva - Dulko 2:0, (21) Petrova - (16) Azarenka 2:0, Tanasugarn - Eraković 2:1, Kudrjavceva - Peng 2:1, Klejbanova - Sugijama 2:0.


    * * * * *

    POBEDA SRPSKE JUNIORKE
    UBEDLJIVA JOVANOVSKA
    BOJANA Jovanovski ubedljivo je prošla prvo kolo juniorske konkurencije. Naša najtalentovanija teniserka savladala je na startu Vimbldona Italijanku ruskog porekla Anastasiju Grimalsku 6:0, 6:1. Srpkinja je pokazala da je potpuno spremna došla u London i da ima nameru daleko da dogura.
    U sledećem kolu srešće se sa boljom iz duela između Britanke Amande Kaningem i Čehinje Martine Borecke.
    Na Vimbldonu Srbiju još predstavlja i Milana Spremo, kao i šesnaestogodišnji Filip Krajinović, koji svoj prvi meč igra najverovatnije u ponedeljak, protiv Hrvata Marina Draganje.

    * * * * * *

    I ZIMONJIĆ U TREĆEM KOLU
    SRPSKI dubl majstor Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor očekivano su prošli u treće kolo Vimbldona. Izvanredni tandem nadigrao je Amerikance Radživa Rama i Bobija Rejnoldsa - 6:1, 7:6 (8:6), 2:6, 7:6 (7:1).
    Zimonjić i Nestor su posle drugog dobijenog seta imali pad u igri, dopsutili rivalima da smanje, ali su posle velike borbe u četvrtom periodu igre stigli do trijumfa. U narednoj rundi srpsko-kanadski dubl igra protiv pobednika meča (14) Maks Mirnji/Džejmi Marej - Džejms Keretani/Viktor Hanesku.

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


  7. #37
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano Srpski juriŠ na njujork !

    Novak Đoković, Ana Ivanović, Jelena Janković i još troje naših tenisera danas startuju na US openu, četvrtom grend slemu sezone. Nole cilja titulu, Ana i Jelena razdvojene do finala


    Odgovaraju mu i podloga i loptice... Novak Đoković


    Srpski teniseri okupirali su Njujork! Ana Ivanović, Jelena Janković, Novak Đoković, Janko Tipsarević, Viktor Troicki i Nenad Zimonjić večeras počinju takmičenje na poslednjem grend slemu u sezoni - US openu, a ostaje da se vidi da li će i posle ovog turnira „ceo svet pričati srpski"...



    Naravno, veći deo pažnje i ovoga puta usmeren je ka Novaku Đokoviću, trećem teniseru sveta, što je i logično ako se uzme u obzir da je upravo u Njujorku, pre 12 meseci, najbolji srpski teniser svih vremena igrao svoje prvo grend slem finale. Nole će u prvom kolu igrati protiv Francuza Arnoa Klemona, koji je u Njujork doputovao kao 78. teniser sveta, a sa kojim se Đoković do sada sastajao dva puta, uz polovičan uspeh (1:1). Nema potrebe napominjati ko je favorit u ovom duelu, posebno ako se ima u vidu da se Novak „na mesto zločina" vraća sa upravo osvojenom bronzanom medaljom iz Pekinga, odnosno da se više ne radi o zbunjenom dečačiću koga je Rodžer Federer prošle godine pobedio na iskustvo...

    - Zaista je sjajno ponovo biti ovde. Ovde je sve počelo, ovde sam prvi put prošle godine shvatio da imam potencijala za grend slem titulu, koju sam i osvojio već prvom narednom prilikom. Sada su stvari potpuno drugačije, jer imam mnogo više samopouzdanja i motivacije. Pri tom, mislim da podloga na kojoj se ovde igra, kao i loptice koje se koriste, u velikoj meri odgovaraju mom stilu igre, mojoj ličnosti uopšte, tako da se ja zaista nadam da i ove godine mogu da doguram daleko. Ne mogu da kažem da sam favorit, pošto ovde nastupaju i Nadal i Federer, ali ću sigurno uraditi sve što je u mojoj moći da se što bolje pokažem - poručio je naš najbolji teniser, koji se na US openu nalazi u Federerovoj polovini žreba.


    US OPEN, PRVO KOLO

    utorak

    Ana Ivanović (Srbija) - Vera Duševina (Rusija)

    danas, centralni teren „Artur Eš" (13.00)

    Jelena Janković (Srbija) - Koko Vandevege (USA)

    utorak

    Novak Đoković (Srbija) - Arno Klemon (Francuska)

    utorak

    Janko Tipsarević (Srbija) - Sem Varburg (USA)

    danas, teren 11 (5.00)

    Viktor Troicki (Srbija) - Karsten Bol (Australija)



    Ana Ivanović će u prvom kolu igrati protiv „stare mušterije" Vere Duševine, koju je pobedila u četiri od njihovih prethodnih pet mečeva, dok će Jelena Janković prvi put odmeriti snage sa Koko Vandevege iz SAD. Ana i Jelena postavljene su za prvog, odnosno drugog nosioca na ovom turniru, tako da se ne mogu sastati pre finala. Jankovićeva je, čini se, imala nešto povoljniji žreb, ali obe naše teniserke ne bi smele da imaju problema sa protivnicama barem u uvodnim mečevima.


    Isto se, međutim, ne može reći za Tipsarevića i Troickog, koji će morati pošteno da se namuče kako bi „preživeli" prvu nedelju turnira. Tipsa u prvom kolu igra sa domaćim teniserom Semom Varburgom (168. teniserom sveta), a Troicki sa Karstenom Bolom iz Australije (186), što su mečevi u kojima bi trebalo očekivati pobede naših tenisera. Međutim, nevolja je u tome što je žreb odlučio da Troicki već u trećem kolu ide na Nadala, a Tipsarević u četvrtom na Davidenka, pa im put do četvrtfinala baš i nije otvoren.

    U Njujorku će nas, naravno, predstavljati i Nenad Zimonjić, koji u paru sa Danijelom Nestorom poslednjih meseci postiže najveće uspehe u karijeri. Na US openu nastupaće i u miksu, zajedno sa Slovenkom Katarinom Srebotnik.

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


  8. #38
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano AO: Jelena rutinski do drugog kola


    Najbolja teniserka sveta Jelena Janković plasirala se u drugo kolo Australian opena lakom i ubedljivom pobedom nad Austrijankom Ivon Mojzberger – 6:1, 6:3.


    Drugi meč na Rod Lejver areni trajao je 69 minuta. Jelenina protivnica u drugoj rundi biće 110. teniserka na WTA listi Kirsten Flipkens iz Belgije koja je pobedila Rozanu De Los Rios iz Paragvaja sa 6:3, 6:2.

    Za razliku od Ane Ivanović koja se dosta mučila, prva teniserka sveta je od samog starta protiv malo poznate Austrijanke odigrala dominatno, ne dozvolivši protivnici ni da pomisli da ima šansu. Nešto više problema Jankovićeva je imala u drugom setu, ali je dodala gas kada je trebalo, i uspešno okončala i taj deo.

    Jankovićeva je na celom meču imala isti broj neiznuđenih grešaka kao i Mojzbergerova (24), ali je sa druge strane imala i 24 direktno osvojenih poena više (27-3).

    Srpska teniserka je meč počela nesigurno, ali je, nakon što je u prvom servis gemu spasila jednu brejk priliku, pronašla ritam i veoma brzo je dobila prvih pet gemova. Prvi set trajao je samo 24 minuta.

    Drugi deo počinje sa dva vezana brejka, a onda Jankovićeva dobija dva gema u nizu i dolazi u 3:1. Tada je usledio jedini loš period u igri naše teniserke. Austrijanka je dobila osam poena u nizu i izjednačila je na 3:3. Ipak, nakon toga Jelena se uozbiljila, dobila je naredna tri gema, i okončala meč u relativno laka dva seta.

    "Bilo je veoma vruće, stavljala sam led na pauzam. U drugom setu sam malo izgubila koncentraciju i dozvolila sam protivnici da se vrati. Pokušavam da za razliku od prošle godine završim mečeve što pre kako bi sačuvala energiuju za sledeće duele", rekla je najbolja igračica sveta nakon pobede u prvoj rundi.

    Prvi "gren-slem" turnir u sezoni igra se za ukupan nagradni fond od 23,14 miliona australijskih dolara.

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


  9. #39
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano Dobar početak Đokovića i Troickog

    Srpski teniseri dobro su počeli takmičenje na Otvorenom prvenstvu Australije. U prvom kolu Novak Đoković savladao je Andrea Stopinija sa 3:0, a Viktor Toricki je nadigrao Alberta Martina sa 3:1.


    Đoković je u prvom setu prepustio Stopiniju samo dva gema. U drugom smo gledali izjednačenu igru do 3:3, kada je Novak iskoristio brejk loptu i „oduzeo" servis Italijanu. Protivnik nije uspeo da uzvrati i ubrzo je bilo 6:3 za našeg asa.

    Stopini je krenuo agresivno u trećem setu i sa dva brejka poveo sa 4:0. Međutim, Đoković je još jednom pokazao zašto se nalazi u svetskom vrhu. Izjednačio je na 5:5 i potom pobedio sa 7:5.

    Viktor Troicki dobro je počeo takmičenje na Grend slem turniru u Melburnu.


    Viktor TroickiNadigrao je u prvom kolu Španca Alberta Martina sa 3:1. Prvi set srpski teniser dobio je sa 6:3.

    U drugom periodu Martin je dominirao. Poveo je sa 5:2 i nije mu bilo teško da taj deo igre reši u svoju korist.

    Do kraja seta Toricki je osvojio još jedan gem, pa je na kraju završeno 6:3 za španskog tenisera.

    Viktor je ponovo stekao prednost u trećem setu, koji je osvojio sa 6:2.

    I u odlučujućem četvrtom, Troicki je bio bolji od Alberta Martina - 6:4, pa se plasirao u drugo kolo.

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •