Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 78

Tema: Dijeta

  1. #11
    Senior Member nadjamodels avatar
    Datum registracije
    07.05.2005
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    E ja jedem kao loooda,a nishta ono ne debljam se,a ima perioda da takooo malooo jedem da s ecovje ono zacudi.......kako prezivljavam.........pijem puno tecnosti.......!
    Koga,sada lazes....swojim mednim usnama,kojoj sada kazes da je bolja nego ja,koju sada lazes,dok u oci gledas je,kao sto si mene lagao
    Wolim te i dalje,stefane

  2. #12
    Senior Member
    Datum registracije
    20.12.2004
    Lokacija
    bec
    Poruke
    1.018

    Podrazumevano

    ja sam vala probavala kojekave diete sa mesom pa sa nejelom pa sta ti znam neke medikamente (navodno sa garancijom)
    ali nista od toga mi nije pomoglo
    jedina dieta koja je stvarno imala uticaja i uspesne rezultate je to da secer mast so i mleko nisam koristila secer sam zamenila sa braun secerom ili kandisinom masnu hranu sam izbacila tj punomasne sireve i margarine i uopste bilo sta sto je napravljeno sa puno procenata masnoce
    mleko isto tako a so veoma veoma malo tek radi ukusa kao sto nam je svima poznato so zadrzava tecnost u organizmu
    gazirano pice nikako osim obicne vode i posle sest uvecer nista
    i verujte mi da pomaze sto posto
    kada jednom sretnes nekog ko je poseban u tvojim ocima nedaj da ode i nevidis ga vise nikada...

  3. #13
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Kada bi covek mogao sam sebi gospodariti , onda sve ovo nebi ni trebalo .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  4. #14
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Može li se smršati upotrebom „žderaèa masti“ - Tablete za mršavljenje ošteæuju mozak



    - Sredstva za mršavljenje koja sadrže psihotropne supstance, poput fenoflamina ili amfetamina, osim što smanjuju apetit, mogu da izazovu amneziju, depresiju, konfuziju, ošteæenje mozga, pa èak i smrt. Zbog štetnog dejstava ovi preparati se ne mogu kupiti u apotekama, ali se zato ilegalnim putem mogu nabaviti preko Interneta i raznih TV šopova.

    Srbija nije jedina država gde se ovi preparati mogu nabaviti. Federalna služba za kontrolu narkotika u Rusiji otkrila je da se psihotropna sredstva nesmetano koriste kao jedan od sastojaka mnogih vrsta tableta za mršavljenje. Milioni Ruskinja jednostavno postaje zavisno od tih tableta i nastavlja da ih kupuje.

    Direktor Agencije za lekove Tomislav Solareviæ kaže za „Blic“ da u Srbiji nije dozvoljena upotreba psihotropnih supstanci.

    - Druga je prièa sa preparatima koji se ilegalno prodaju ili reklamiraju na Internetu ili u TV šopovima. Ne možemo tvrditi da oni ne sadrže ove štetne supstance, jer nisu podlegli našoj kontroli. Sa druge strane, te supstance nisu zabranjene, ali nisu ni dozvoljene. U lekovima ili u raznim preparatima mogu da se naðu iskljuèivo ako proðu registraciju. Trenutno u našoj zemlji nema registrovanog leka koji sadrži amfetamin ili fenoflamin - objašnjava Solareviæ.

    Dr Jagoda Jorga, specijalista za ishranu, istièe da su u svetu, ali i kod nas, u širokoj upotrebi amfetaminske tablete spid, koje su izrazito stimulativno sredstvo i, pored ostalih efekata, stimulišu sagoveravanje masnih naslaga. Spid strahovito ubrzava metabolizam, a u Americi ga sve veæi broj zaposlenih ljudi uzima i zbog mršavljenja.

    - On podiže funkcije svih organa, ali, ako se pretera, može da izazove ozbiljne posledice po zdravlje. Amerikanci malo spavaju, mnogo rade i spid ih bukvalno održava budnima, a uz to i mršave. Postoji mnogo privatnih laboratorija u kojima se pravi, a cena mu nije visoka - objašnjava za „Blic“ dr Jorga.

    Doktorka kaže da se užasava preparata koji se graðanima nude putem Interneta i raznih telešopova i zalaže se za to da prodaja takvih proizvoda mora biti pod strogom kontrolom. Novine su krcate oglasima u kojima se nude razni preparati za mršavljenje, od kojih neki, sasvim sigurno, sadrže i psihoaktivne supstance. Naš zakon predviða za ovakve prekršaje kazne od 200.000 do dva miliona dinara, ali se to ne sprovodi u praksi.

    Da je sastav preparata za mršavljenje veoma èesto nedostupan, potvrðuje za „Blic“ i farmaceut Danica Basariæ iz Apotekarske ustanove „Beograd“. Pošto je reè o supstancama koje imaju mnogo neželjenih efekata, ponekad i sa smrtnim ishodom, njihova primena je zabranjena u našoj zemlji.

    Basariæeva tvrdi da AU „Beograd“ nudi samo preparate koji su biljnog porekla i koji su apsolutno prošli sve neophodne kontrole. Ona istièe da je reè o sredstvima koja su samo pomoæ pri mršavljenju, a mršaviæete jedino ako unosite manje kalorija.

    - Sve prièe poput one „jedite sve, a mršaviæete uz ovaj ili onaj preparat“ èista je laž koja se lakovernim debeljucama èini vrlo uverljivom. Naša ustanova je u èetiri svoje apoteke oformila savetovališta za gojazne, gde pacijenti dobijaju struène i na dokazima zasnovane informacije o svom problemu - istièe naša sagovornica.

    Koliko su pilule za mršavljenje dobre za naše zdravlje, ukazuje èinjenica da je amerièko ministarstvo zdravlja, pre nekoliko meseci, upozorilo naciju da æe do 2010. godine biti pregojeno preko 70 odsto Amerikanaca. Tada su zvaniènici savetovali graðanima da se odreknu brze hrane, da se bave sportom, a da izbace iz glave ideju da æe u dogledno vreme biti pronaðena pilula koja æe rešiti probleme gojaznosti, kaže za „Blic“ dr Ljubomir Pfaf, naš najpoznatiji nutricionista.

    - Sigurno je da izvesne pilule mogu da snize telesnu težinu, jer ubrzavaju probavu, ali i spreèavaju apsorpciju nekih vrsta hranljivih materija, a naroèito ugljenih hidrata i masti. Nije poželjno izgubiti telesnu težinu naglo, veæ da se kilogrami ravnomerno gube. Ti preparati, koji obeæavaju munjevito gubljenje težine, direktno ugrožavaju zdravstveno stanje. U organizam moraju da se unose hranljive materije, odnosno belanèevine životinjskog i biljnog porekla, ugljeni hidrati, šeæer i masti - savetuje dr Pfaf.
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  5. #15
    Senior Member
    Datum registracije
    20.12.2004
    Lokacija
    bec
    Poruke
    1.018

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od boraf
    Kada bi covek mogao sam sebi gospodariti , onda sve ovo nebi ni trebalo .

    naravno ali ipak moram necega da se odreknem zar ne?
    a i svi znamo da je skoro na danasnje vreme sva hrana nezdrava,,,
    kada jednom sretnes nekog ko je poseban u tvojim ocima nedaj da ode i nevidis ga vise nikada...

  6. #16
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    A sta mislis o tabletama za mrsavljenje ?
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  7. #17
    Senior Member nadjamodels avatar
    Datum registracije
    07.05.2005
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    e to mi se vec ne svidja.....!
    Koga,sada lazes....swojim mednim usnama,kojoj sada kazes da je bolja nego ja,koju sada lazes,dok u oci gledas je,kao sto si mene lagao
    Wolim te i dalje,stefane

  8. #18
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Ali , oglasi su nam prepuni raznoraznih "carobnih" napitaka i tableta .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  9. #19
    Senior Member nadjamodels avatar
    Datum registracije
    07.05.2005
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    Da,ali najgore je to shto mnoooogi ljudi u to vjeruju i misle da mogu da smrsaju.....!
    Koga,sada lazes....swojim mednim usnama,kojoj sada kazes da je bolja nego ja,koju sada lazes,dok u oci gledas je,kao sto si mene lagao
    Wolim te i dalje,stefane

  10. #20
    Senior Member
    Datum registracije
    20.12.2004
    Lokacija
    bec
    Poruke
    1.018

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od boraf
    A sta mislis o tabletama za mrsavljenje ?


    hehe ja sam zivi dokaz tj nema sta nisam probala ali samo sport nejesti uvecer izbegavati masno kao sto sam jednom navela tablete su sheise
    kada jednom sretnes nekog ko je poseban u tvojim ocima nedaj da ode i nevidis ga vise nikada...

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •