Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 11

Tema: Fudbal [Vesti]

  1. #1
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano Fudbal [Vesti]

    Ðukiæ: Timski duh - to je naša snaga!


    Do Evropskog prvenstva za mlade u Holandiji (igraèi do 21 godine) ostalo je još samo tri dana, a iako je u teškoj grupi fudbalska reprezentacija Srbije potajno se nada osvajanju jednog od prva tri mesta. U poslednjem obraæanju novinarima pred put u Holandiju selektor Miroslav Ðukiæ istakao je da je glavni adut njegove ekipe timski duh i da mu je drago što u ekipi „nema ni povreðenih, ni uvreðenih fudbalera”.

    „Završavamo pripreme u Novom Sadu. Najvažnije nam je bilo da osvežimo ekipu i taktièki je pripremimo jer moramo da funkcionišemo kao tim. Naš glavni adut biæe timski duh iz koga æe doæi do izražaja kvalitet koji nam može doneti uspehe protiv Engleske i Italije”, rekao je Ðukiæ novinarima u Novom Sadu.

    Selektor Srbije ponovio je da ne želi da preuzima ulogu favorita veæ da æe njegova ekipa vrebati iz senke.

    „Uvek imamo imperativ pobede, ali u našoj grupi favoriti su Engleska i Italija. Svesni smo svojih kvaliteta i velikih moguænosti”, rekao je Ðukiæ.

    Kao primarni cilj Ðukiæ je naveo plasman na Olimpijske igre u Pekingu naredne godine. „Ne razmišljamo o neuspehu. Prvi cilj je da obezbedimo vizu za Peking, a ako uðemo u polufinale razmišljaæemo i o uzimanju neke od medalja”.

    Dosadašnji fudbaler OFK Beograda, a od ovog leta najverovatnije rimskog Lacija Aleksandar Kolarov rekao je da æe Srbija pokušati da iznenadi iz drugog plana.

    „U teškoj smo grupi, jer su Englezi i Italijani favoroti, ali ne želimo sebi da stvaramo pritisak. Prvi cilj je polufinale, ako uðemo maksimalno u svaku utakmicu nijedan protivnik ne može da nam parira”, rekao je Kolarov.

    Analizirajuæi drugu grupu, selektor Srbije Miroslav Ðukiæ je rekao da su Portugalci favoriti. „Holandija je dobra, ali ne tako kao prošle godine, dok su Belgijanci solidni”, ocenio je Ðukiæ. (Mondo)

  2. #2
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    "Orlići" srećni i smireni, Krasić za brigu


    Mladi reprezentativci Srbije iskazali su zadovoljstvo zbog trijumfa nad jednim od favorita Evropskog prvenstva i uspešnog početka takmičenja, ali gotovo nijedan nije propustio da napomene kako su do kraja prve faze ostale još dve jake utakmice, protiv Češke u četvrtak i Engleske u nedelju. „Bila je mnogo teška utakmica, ali to smo i očekivali. Najvažnije je da smo na terenu delovali kao jedan. Hvala momcima što su mi omogućili da donesem Srbiji pobedu. Nije važno ko daje golove, neka protiv Čeha neko drugi bude strelac, samo da se ponovo radujemo”, rekao je Dejan Milovanović, čiji je „projektil” u 63. minutu završio u levom uglu golmana Italije Vivijana.

    „Kao što sam rekao i pre meča - najvažnije je ne izgubiti na startu. Ne samo što smo to uspeli, nego smo stigli do sva tri boda. Ne treba sada poleteti jer nas čekaju još dva kvalitetna protivnika”, ističe Milan Smiljanić.

    Duško Tošić, veteran evropskih prvenstava za igrače do 21 godine, pobedu shvata kao nagradu za uloženi trud.

    „Dobro smo igrali u prvih 15 minuta, onda smo pali, ali smo pronašli snagu i da se podignemo. Utakmica nije bila lepa za gledanje, tako da su u našu korist presudili srce i velika želja za pobedom. Nagrađeni smo za uloženi trud. Ovaj trijumf je od izuzetnog značaja jer sada sve držimo u svojim rukama”.

    Babović: I protiv Čeha punom snagom

    Antonio Rukavina je posle uspešnog debija u seniorskoj reprezentaciji uspeo da i na ovom nivou zadrži visok nivo forme.

    „Na najlepši mogući način sam debitovao na jednom velikom takmičenju. Pobedom nad moćnom ekipom kakva je Italija stekli smo realne izglede da se plasiramo u polufinale. Hvala sjajnim navijačima, bez čije podrške sigurno ne bismo došli do bodova”.

    „Pobedili smo jednog od tri favorita za osvajanje EP. Igrali su veoma čvrsto u odbrani, ali mi smo uspeli da im damo gol. I protiv Čeha moramo da odigramo punom snagom pošto bi nas ta pobeda i definitivno odvela u polufinale”, nadovezao se Stefan Babović.

    Damir Kahriman među stativama je još jednom potvrdio klasu i nagovestio da će u dogledno vreme ozbiljno konkurisati i za „A” nacionalni tim. Čuvar mreže Vojvodine utakmicu protiv Italije je video na karakterističan, „golmanski” način.

    „Najvažnije je bilo sačuvati sopstvenu mrežu, pa tek posle misliti na protivnički gol. Dali smo sve od sebe i na kraju dobili rezultat iz snova”.

    Odličan utisak pokvarila je samo povreda koju je u 31. minutu doživeo Miloš Krasić, jedan od stubova ovog tima Srbije.

    „Osetio sam bol u zadnjoj loži kada sam probao da u trku dam jedan pas petom. Povreda je bolna, ali trenutno ne znam koliko je ozbiljna. Sačekaćemo da sutra obavim snimanje, tek posle toga ću znati da li je EP za mene završeno. Nadam se da neću propustiti mnogo”, objasnio je „vezista” moskovskog CSKA. (Mondo)

  3. #3
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano

    vidim i vrapche nam se vratila pa da je pozdravim na njenoj temi...

    SRBIJA-RUMUNIJA 5:0
    Kolo pre kraja Srbija se kvalifikovala za svtesko prvenstvo.....

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


  4. #4
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    odpozdrav i tebi, a bas si nasao svezu temu kiss

    e ne mogu da verujem da je 5:0. mislim, u kljucnim utakmicama se bas i nismo da sada pokazivali. pogotovo kada igramo pod pritiskom. ovo je za mene stvarno iznenadjenje, da je toliki skor. mislim, ne bunim se. samo tako da nastave, i da se jednom ne obrukamo na nekom prvenstvu. huh

  5. #5
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Bosna-Estonija 2:0
    ............

  6. #6
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano

    cestitke za Bosnu...

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


  7. #7
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    i od mene. bas mi je drago za bosnu

  8. #8
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Србија прославила пласман на Светско првенство

    Уз звуке трубача, фудбалски репрезентатвци у отвореном аутобусу заједно са Београђанима, прославили велику победу над Румунијом и пласман на Мундијал у Јужној Африци. Славило се и у Крагујевцу, Нишу, Врању, Смедереву, Чачку, Косовској Митровици, Бањалуци, Херцег Новом. Презадовољан сам и једва задржавам сузе, рекао селектор Радомир Антић.

    Хиљаде људи широм Србије прославило је синоћ победу српске фудбалске репрезентације против Румуније и пласман на Светско првенство у Јужноафричкој републици.

    Уз звуке трубача и орла, маскоту репрезентације, играчи су се добро забављали и прославили велику победу и пласман на Мундијал. Кроз престоницу су се, бурно поздрављени, репрезентативци провозали у отвореном аутобусу.

    Уз мноштво државних застава и бучних сирена навијачи су скандирали имена изабраника Радомира Антића, који су целој нацији донели радост, пласманом међу 32 најбоље селекције, први пут под именом Србија.

    Око 23 часа центар Београда је био затворен за саобраћај, а славље се наставило до дубоко у ноћ.

    Славило се и у Крагујевцу, Нишу, Врању, Смедереву, Чачку, Косовској Митровици... Славља је било и у Бањалуци и Херцег Новом.

    У севереном делу Косовске Митровице навијачи су се окупили код главног ибарског моста, где су уз песму и скандирање Србији прославили успех наших фудбалера. Такође, од Косовске Митровице до Звечана, кружили су аутомобили уз звуке сирена.

    По завршетку утакмице уз звуке сирена почели су да круже аутомобили и у Бањалуци, а на некима од њих биле су истакнуте српске заставе. Чули су се и узвици "Србија, Србија".

    Пре почетка сусрета мунутом ћутања одата је пошта француском навијачу Брису Татону, који је 29. септембра преминуо од последица тешких повреда задобијених у нападу хулигана у центру Београда.

    Од самог почетка оштра игра, пред око 50 хиљада гледалаца, донела је Србији победу од 5:0 над достојним, и до последњем тренутка, веома упорним противником.

    Организација сусрета била је беспрекорна и није било инцидената. Поготке су постигли Никола Жигић, Марко Пантелић, Здравко Кузмановић и Милан Јовановић. Победом су орлови осигурали прво место на табели са 22 бода, а у баражу ће играти другопласирана Француска.

    Председник Србије Борис Тадић, који је присуствовао утакмици, честитао је Радомиру Антићу и председнику Фудбаског савеза Србије Томиславу Караџићу, али и људима који су подржавали наше играче свих ових утакмица, јер су "стварно били сјајни, и промовисали име Србије на један фасцинантан начин".

    Антић: Једва задржавам сузе

    "Презадовољан сам и једва задржавам сузе. На прави начин смо презентовали наш фудбал и нашу земљу. Народ је ово заслужио", рекао је један од најзаслужнијих за овај резултат, селектор Радомир Антић.

    Антић је оценио да се Србија заслужено пласирала на Светско првенство, јер тамо и припада својим квалитетом.

    "Најлепшим могућим рукописом исписали смо светле странице српске историје. Нећу намерно да кажем фудбала, јер ово што смо урадили улази у анале наше историје", био је први Антићев коментар на конференцији за новинаре после утакмице.

    "Победили смо доказавши да поседујемо ауторитет. У овом тренутку могу само да кажем - Африко, долази Србија! Из Београда смо оверили визу, а то смо и желели. Отишли смо тамо где припадамо. Ово је више од игре и више од осећаја. За ово је потребно живети", истакао је селектор репрезентације.

    "Резултатски је ово велика победа. Одмах сам схватио да је највећа победа понашање публике. Све је било лепо, показали смо да смо Срби и то на најлепши начин. Лепа слика ће отићи у свет", рекао је Антић.

    "Били смо уверени у победу"

    Фудбалски репрезентативци Србије рекли су након победе да су заслужено изборили пласман, јер су на свакој квалификационој утакмици потврдили да поседују квалитет.

    "Заслужили смо ово славље. Хвала свима који су били уз нас, а посебно признање одајемо селектору Радомиру Антићу који нам је улио снагу и моћ да на овакав начин завршимо квалификакције. Нашој срећи заиста нема краја", изјавио је капитен Дејан Станковић.

    Стрелац водећег гола Никола Жигић одао је признање навијачима за сјајну подршку током читавог сусрета са Румунима.

    "Били смо уверени да овде у Београду вадимо визу за Јужну Африку. Хвала дивним навијачима, који су нас носили до великог тријумфа. У овом тренутку не можемо да опишемо расположење и атмосферу у екипи. Ово је велики тренутак за српски фудбал и српске навијаче", истакао је Жигић.

    Марко Пантелић се вечерас коначно уписао у стрелце у мајици националног тима, а после утакмице дуго је славио са саиграчима и навијачима. "Просто немам речи. Србијо, можеш да будеш поносна. Ово славље посвећујемо нашем народу који је заслужио велику радост.

    Уверен сам да ћемо и на светском првенству достојно бранити боје наше земље", поручио је Пантелић.

    Двоструки стрелац Милан Јовановић оценио је да је "сада све јасно". "Потврдили смо да потпуно заслужено идемо у Јужну Африку. Доказали смо квалитет и наш тријумф нико не може да оспори. Ово је велики подстицај и уверен сам да ни на светском шампионату нећемо разочарати", закључио је Јовановић.

    "Ово је најсрећнији дан у мом животу, постигао сам своје прве голове на Маракани. Цео живот сам сањао овако нешто. Драго ми је што смо на бриљантан начин изборили пласман на Мундијал. Искупили смо се за нешто лошије партије у претходне две утакмице. Одужили смо се навијачима, који су и данас напунили стадион", рекао је двоструки стрелац Милан Јовановић.

    Честитке фудбалерима и селектору Антићу стигле су, између осталих и од премијера Мирка Цветковића и заменика премијера Ивице Дачића.

    preuzeto sa rts.rs

    Izmenio/la vrapche; 11.10.2009 u 12:40.

  9. #9
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Минут ћутања у Београду и Генгаму

    Пре почетка сутрашњих квалификационих утакмица за Првенство света Француска - Фарска Острва и Србија - Румунија минутом ћутања биће одата пошта трагучно настрадалом навијачу Тулуза Брису Татону, саопштила је француска министрка спорта Рама Јад.


    Татона су 17. септембра, уочи утакмице првог кола Купа Европе између Партизана и Тулуза, у центру Београда брутално претукли навијачи црно-белих.

    У суботу ће Француска против Фарских Острва играти у Генгаму, док ће Србија и Румунија утакмицу претпоследњег кола квалификација играти у Београду.
    Izmenio/la vrapche; 11.10.2009 u 12:27.

  10. #10
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    Србија игра за престиж
    Литванија - Србија

    Егзибиција српских фудбалера на крају квалификација за Светско првенство у Јужној Африци следеће године. Меч између Литваније и Србије почиње у 20 сати уз директан пренос на нашем Првом програму. Интернет портал РТС-а уживо ће пратити кретање резултата на овој утакмици.

    Уочи почетка последње утакмице у квалификацијама за Светско првенство против Литваније у Маријамполу репрезентацију Србије "муче" велика хладноћа, суснежица, ветар и киша који не иду на руку ни домаћину.

    У Београду је било 3:0 за Србију

    Планом стручног штаба било је предвиђено да фудбалери Србије данас слободно време искористе у шетњи и релаксацији лепим и пространим улицама Каунаса, али од тога неће бити ништа. На улицама Каунаса данас се налазе само они шетачи којима је неопходно да обаве неки важан посао, док сви остали користе благодети својих топлих домова.

    Током преподнева репрезентативци ће последњи пут погледати кратак снимак начина игре Литваније, а потом ће у 13.00 сати имати заједнички ручак. Након тога следи обавезан одмор и припрема за одлазак у оближњи градић Маријампол који је удаљен 55 километара од Каунаса.

    Међу гостима, спонзорима, а нарочито извештачима из Србије, влада велико интересовање у каквом саставу ће "бели орлови" истрчати на стадион Судува с обзиром на то да у Литванију нису допутовали капитен Дејан Станковић, Немања Видић и Здравко Кузмановић. Селектор Антић је закопчан до грла и ниједним гестом не открива тим, иако је од многих у хотелу "прозиван" на ту тему.

    Интересовање литванске јавности за предстојећи меч је више него скромно, пошто је њихова селекција одавно изгубила шансу за висок пласман у групи. На синоћњој обавезној конференцији за новинаре, након тренинга домаћина, била су присутна само двојица новинара, од којих је један био српски сниматељ.

    Тиме су Литванци показали свој тренутни став према националној селекцији која у минулим квалификацијама није забележила запажене резултате.

    izvor: rts.rs

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •