Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 16

Tema: Da li brak unistava zene?

  1. #1
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano Da li brak unistava zene?

    Australiska,engleska i americka istrazivanja su pokazala da brak unistava zene.Udate zene u poredjenju sa neudatim dobivaju vise nervnih slomova,osecaju se usamljenima,nezadovoljne su svojim izgledom,pate od nesanice,osecaju krivicu ,sram i imaju slabije samopouzdanje.
    Pate od depresije,imaju manje slobodnog vremena i spadaju u zene koje su u rizik zoni da budu ubijene u sopstvenoj kuci.

    Ovo kazu istrazivanja,a sta vi mislite?
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  2. #2
    Senior Member slatkisica avatar
    Datum registracije
    26.09.2004
    Poruke
    19.305

    Podrazumevano

    ako tako kazu istrazivanja.. pa neka je tako...

    al se ja ne ubrajam u te zene.... mene brak NE UNISTAVA... unistavam ja njega....

    Kad ti zore osvanu bez boje, spominjaces ti tad ime moje,
    kad ti nemir prostruji kroz vene, to bol ti mira ne daje zbog mene..!

  3. #3
    Senior Member LJILJANA avatar
    Datum registracije
    13.06.2005
    Lokacija
    USA
    Poruke
    5.388

    Podrazumevano

    To nije istina... sto se barem tice za Ameriku... ovdje mnogi udju u brak i uvale se u kredite tako da im brak propadne... Jednostavno je vecinom sveta vazniji novac nego brak... ovdj se mnogi radi toga rastavljaju i ne znaju stace i zato se i pada u depresiju... Ne radi braka, nego radi drugi cinjenica jer se ne moze stabilno da zivi ovdje... retko ko moze, al se zato moras i napatit.
    Nista Na Svetu Toliko Ne Boli... Nego Kad Srce uzalud Voli!

  4. #4
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano Re: Da li brak unistava zene?

    Citirati Originalno postavljeno od Djedja
    Australiska,engleska i americka istrazivanja su pokazala da brak unistava zene.Udate zene u poredjenju sa neudatim dobivaju vise nervnih slomova,osecaju se usamljenima,nezadovoljne su svojim izgledom,pate od nesanice,osecaju krivicu ,sram i imaju slabije samopouzdanje.
    Pate od depresije,imaju manje slobodnog vremena i spadaju u zene koje su u rizik zoni da budu ubijene u sopstvenoj kuci.

    Ovo kazu istrazivanja,a sta vi mislite?
    • Pa ako unistava zene onda bi isto toliko trebao da unistava i muskarce ne mislim da brak unistava zene...uniste same sebe...


      Cak sam negde procitala nekad da su zene u poredjenju na muskarce (mislim na statisticka istrazivanja )dusevno jace i brze resavaju probleme i uz to i efikasnije

      Sad poredjenje udate/neudate ako tako istrazivanja kazu hm

      Normalno je da nemogu da zive na isti nacin mogu isto da osecaju i misle al imaju razlicite obaveze...
      Covek koji je nezadovoljan svojim zivotom ili ima kompleks manje vrednosti svejedno je bio u braku il ne zakinut je mnogo...sad ako je takvo osecanje izazvao los brak logicno je donekle ...ali isto tako neudata zena moze da bude nezadovljna i iskompleksirana mozda cak vise vec udata ...svaka pojedinacno za sebe na neki nacin...

  5. #5
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    covek ne sme iluzorno ulaziti u brak. u braku ne cveta uvek cvece. pogotovo je tesko za zenu kada dodju i deca. bukvalno imas osecaj da je tezina celoga sveta na tvojim plecima. odgajati dete, biti domacica, sto kazu kurva u krevetu i jos pored toga ici raditi.. niko ne moze toliko breme nositi sa sobom. zato sam ja za podelu poslova. odmah se lakse dise. a muskarcu nece otpasti ruka, ako pomogne malo.
    naravno da je bitna i finansijska situacija. ako nema dovoljno para za neki normalan zivot, neces ni moci ziveti opusteno. prozivela sam i vreme kada smo se bukvalno krpili za hranu, a i kada smo imali i previse (sa bivsim). znam kako sam se osecala kada nismo imali. bukvalno nikako. nisam imala volju za nista. ni da se sredim, ni da izadjem na ulicu.. ali najvaznije stvar je naci osobu sa kojom ces moci sve probleme podeliti. odmah se lakse dise. nazalost mnogi brebrzo ulaze u brak. a problemi se tesko resavaju, ako ih zelis podeliti sa osobom koja nema razumevanja

  6. #6
    Senior Member Eskobar avatar
    Datum registracije
    29.08.2006
    Lokacija
    Indjija
    Poruke
    2.018

    Podrazumevano

    ja æu samo da citiram jednog èika slavka,pokojnog nažalost,oca mog najboljeg prijatelja koji mi je u jednom razgovoru rekao, citiram:"e moj milane kome inflacija kuca na vrata tome ljubav beži kroz prozore"ne treba da kažem da tada nisam ni znao šta znaèi reè inflacija ali sam u braku to shvatio jako brzo, što je kasnije kulminiralo razvodom,treba dobro saslušati matièara kada èita i kaže da se u braku deli i dobro i loše a normalno je da život nosi i jedno i drugo.ne slažem se sa temom da brak uništava žene ako se ne postave stvari na svoje mesto od poèetka i ne usaglase unioštava oboje ili ako su pametni partneri nadograðuju se uzajamno i napreduju, to je moje mišljnje
    tiha voda breg roni

  7. #7
    Banned
    Datum registracije
    19.11.2007
    Poruke
    46

    Podrazumevano Serem se ja u ta istrazivanja

    Pa to zavisi sve od zene ali vise od muskarca jel ako ti sebi dozvolis da ti se zena zapusti znaci nisi pravi muz .

  8. #8
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    bas nije..ako se zena zapusti sama sebi je kriva...

  9. #9
    Senior Member jelena_yu_cafe avatar
    Datum registracije
    10.03.2008
    Poruke
    5.394

    Podrazumevano

    bas se slazem sa nepoznatoj ja i ona smo zivi primeri haha ma i slatkisica je snama i ona je u braku hahahahaha ma sama je zena bas kriva ako se napusti nesme da dozvoli takvo nesto

  10. #10
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nepoznatamrki Pogledati poruku
    bas nije..ako se zena zapusti sama sebi je kriva...
    bas tako

    neke se zene toliko opuste i ne misle vise na sebe i svoje potrebe, kao da prestaju da idu sa vremenom i onda se probude posle ko zna koliko godina i cude ili krive muzeve sto je to tako....to je zato sto nisu izrazavale svoje zelje, mozda ti muzevi i ne bi imali nista protiv nekih promena. vazan je razgovor ili bolje "dogovor" uopste komunikacija ona prava i zdrava izmedju supruznika da se ne bi nijedna strana osecala zapostavljena ili na bilo koji nacin ugrozena.
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •