Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 50

Tema: Mozemo li promeniti ruzne navike svog partnera?

  1. #21
    Senior Member Eskobar avatar
    Datum registracije
    29.08.2006
    Lokacija
    Indjija
    Poruke
    2.018

    Podrazumevano

    pa znaš i sam ako se od poèetka stvari ne postave na svoje mesto posle je uvek kasno, menjati neke navike svima pada jako teško, ali ljudi ne shvataju da je lakše malo se promenuti nego izgubiti sve. Opet se vraæamo na poèetak a to znaèi razgovor i samo razgovor, bilo bi dobro kada bi mogli èitati nekom misli ali ne možemo, zato ja uvek kažem svojoj partnerki: "reci mi, ako ima nekih problema, ne želim da saznam poslednji";uvek sam za ono:" što na umu to na drumu"; i nema problema
    tiha voda breg roni

  2. #22
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Dobra je ova tema hahaha

    Ja ne pricam dva put i jos da ga molim taman posla
    Pobrinem se sama kako najbolje znam i umem kad vec vidim da nema vajde.....
    ocu reci znala sam od starta da se moj dragi ne razume bas u takozvane muske poslove pa ga tako i ne teram mada sto rece slatka pukne film ponekad hahaha,ali ima on mnogo drugih kvaliteta pa mu onda to prodje nekako..
    Danas su zene u mnogo cemu sposobnije od muskaraca.....

    A zasto su nemarni?
    Pa eto vecina njih nije uopste dorasla odgovornosti koju imaju
    ja bih to pre nazvala nezainteresovanost ..........

    a za sta nam sluze?

    pa kao i mi njima .............

  3. #23
    Senior Member
    Datum registracije
    21.06.2005
    Poruke
    5.339

    Podrazumevano

    slazem se sa nepoznatom u svim odgovorima
    hahahahahha posebno u trecem odgovoru

  4. #24
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Nemarnost je po meni drugi izraz za lenjost .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  5. #25
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Sve u svemu nije lako biti sa nemarnim-lenjim-nezainteresovanim osobama

    Sta mislite kako se moze neko podstaknuti da ne spava vise u mozgu
    da se jednostavno probudi?

    Ili ga mozda treba takvog akceptirati i pustit kraju?

  6. #26
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Treba svakako pokusati da se takva osoba za nesto zainteresuje , a ako ne ide , pustite je neka zivi svoj zivot da vas i same nebi zarazila svojom bolescu . Ne kaze dzabe nas narod : " Od lenjosti , nema gore bolesti . "
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  7. #27
    Member pan avatar
    Datum registracije
    25.02.2007
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    nema tu pomoci, ili jesi ili nisi,sad da se nesto promeni-tesko veoma tesko...

  8. #28
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Oni se nizasta ne sekiraju u zivotu , i bas ih briga sta se oko njih zbiva . Ja ne mogu tako .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  9. #29
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano Mozemo li promeniti ruzne navike svog partnera?

    ŽENE se baš i ne mogu nadati da će promeniti loše navike svoga muža, poput gomilanja prljave odeće, laganja i neodržavanja obećanja, ali mogu barem pokušati, tvrde stručnjaci.

    "Drsko je i gotovo nemoguće preodgojiti muškarca. Osobu ne možete menjati", tvrdi Regna Beer, bračna savjetnica u Goettingenu. No, ipak možete "izraziti želju".

    Mnoge prepirke muža i žene izviru iz različitog kućnog odgoja i društvenih navika, tvrdi psiholog Michael Thiel. Devojčice već u ranom detinjstvu stiču društvene navike i razvijaju govor, dok dečaci uvežbavaju agresivnost i snagu, tvrdi.

    "Majke dječaka više vole jake nego slabe sinove i tako ih usmjeravaju. Rezultat takvog odgoja često primećuju partnerice koje moraju trpeti dugotrajnu šutnju, odgađanje poseta lekaru i namerno zaboravljanje telefonskog poziva rodbini i prijateljima." - rekao je Thiel.

    Kad je reč o kućnim "prekršajima" poput ostavljanja čarapa na svim mogućim i nemogućim mestima u stanu, oštre kritike samo još više pogoršavaju situaciju.

    Od prijetnji i optužbi mnogo su bolji pregovori jer bi oni trebali navesti partnera na razmišljanje.

    "Na partnera je najlakše utjecati kad međusobni odnosi nisu poremećeni", tvrdi profesor Julius Kuhl sa u Osnabruecku. On partnerima preporučuje da najmanje dva sata dnevno razgovaraju o onome što ih muči.

    "Brak se mora negovati, baš kao što se automobil mora redovito voziti na servis. Kad se nešto pokvari, to se mora popraviti", tvrdi profesor.

    Ako ih se upozori u pravo vrijeme, većinu se muškaraca može motivirati da naprave ono što im se zapravo ne radi, tvrdi Thiel. "Kad ispune zadatak, mnogi muškarci očekuju nagradu", kaže Thiel.

    No, kad je reč o nekim ključnim pitanjima, najbolje je prihvatiti partnera takvoga kakav je. To se, recimo, odnosi na izbor odeće. "Pokušaj promene osobe u skladu sa svojim idealima početak je kraja svakoga odnosa. Voleti nekoga znači više razmišljati o drugome nego o sebi", tvrdi Thiel.

    Pa sta kazete? Moze li se partner promeniti, treba li ga uopste promeniti ili ne?
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  10. #30
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Moje misljenje da treba coveka prihvatit onakav kakav je sa svim njegovim vrlinama i manama..

    A sto se tice partnera licno ga nemozemo promenit ali moze on sebe sam promenit zarad kvalitetnijeg odnosa .... ili naprimer mogu i ja licno neke svoje navike promenit ako mi je stalo do partnerovog zadovoljstva u vezi

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •