Rezultati 1 do 3 od 3

Tema: Microsoft počeo sa razvojem nove verzije Windowsa

  1. #1
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano Microsoft počeo sa razvojem nove verzije Windowsa

    Microsoft počeo sa razvojem nove verzije Windowsa
    Kompanija Microsoft je prošle nedelje u Orlandu na Floridi organizovala internu konferenciju namenjenu zaposlenima u svojim prodajnim odeljenjima, na kojoj je bilo reči o novim softverskim proizvodima koji su u pripremi.

    Na konferenciji je objavljeno da je Microsoft započeo razvoj nove verzije Windowsa. Radi se o verziji koja nosi ime Windovs 7 (do sada poznata pod radnim imenom Vienna), koja će se najverovatnije pojaviti 2009. godine. Drugi softverski proizvod koji je u pripremi je servisni paket 1 (SP) za Windows Vistu, koji bi trebalo da se pojavi do kraja ove godine.

    Najnoviji Microsoftov operativni sistem Windows Vista objavljen je u novembru prošle godine u verziji za kompanijske korisnike, odnosno u januaru ove godine u verziji za kućne korisnike. Razvoj Windows Viste trajao je pet godina, što je kompanija opravdavala problemima koji su se javljali u toku njenog razvoja i unošenjem neophodnih promena.

    Slično kao i Windows Vista, Windows 7 će se pojaviti u verzijama namenjenim kućnim i kompanijskim korisnicima, kao i u 32-bitnoj i 64-bitnoj verziji. Razmatra se i uvođenje sistema kupovine softvera u pretplati, koji bi bio sličan sistemu pretplate Softversko osiguranje (Sofware Assurance, SA). Program SA pokrenut je 2002. godine sa ciljem da pojednostavi proceduru licenciranja Microsoftovih proizvoda koja je često bila složena i skupa. Zamisao ovog sistema pretplate bila je da kompanijski korisnici mogu besplatno nadograđivati starije verzije Microsoftovih programa, uz pružanje dodatne obuke i tehničke podrške.

    Kada je Microsoft u pitanju, početak rada na novoj verziji operativnog sistema ne predstavlja iznenađenje. Kompanija je nedavno bila izložena žestokim kritikama zbog toga što je u nekoliko navrata odlagala pojavljivanje Windows Viste, a sa druge strane Microsoft je do sada objavljivao nove verzije operativnog sistema u proseku svake treće godine. (G.B.)

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


  2. #2
    Senior Member Milos_CG avatar
    Datum registracije
    20.06.2007
    Lokacija
    Crna Gora
    Poruke
    1.516

    Podrazumevano

    Ahaaaa....Super ti je ovo.........
    Misljenje je kao dupe....Svak ima svoje

  3. #3

    Podrazumevano

    pihh nekako pre brzo to sve ide kod njih. Ja samo na laptop do sada imam Windows Vista i to samo iz tog razloga sto je bio uz njega. Ali toliko stabilan i sigurn koliko MS tvrdi nije bas Vista. Ima tu dosta stvari koje mi se ne svidjaju ali ako ce vec 2009 izadji novi sistem i tako se ne isplati vise da instaliramo Windows Vista barem ja to tako gledam. Meni je sasvim dovoljan stari dobri WinXP koj je sa nama stvarno vec godinama i za mene najbolji sistem iz kuce Microsoft odkad postoj. Videcemo kako ce biti Windows 7 (Vienna)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •