Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 15

Tema: Price Srca.

  1. #1
    Senior Member PB-Aktus avatar
    Datum registracije
    09.07.2007
    Lokacija
    FLORIDA USA
    Poruke
    132

    Podrazumevano Price Srca.

    NA MOSTU KA DRUGOJ OBALI!


    Da li ste kad prelazili preko mosta, koji spaja dvije obale, udaljene jedna od druge DALEKE, a most je visok, vrtljiv, rusevan, uzan i lagane konstrukcije, tako da ti se ljuljalo pod nogama, a srce hoce da iskoci iz grudi, od neke zebnje i straha. Ti pokusavas da se skoncentrises na drugu obalu, da sto brze i lakse dodjes do nje, a noge krlecaju od staha i umjesto naprijed, vuku te unatag. Pokusavas da se uhvatis za ogradu mosta, a ona vrtljiva, migolji se i pod teretom tvoje ruke i tijela pocinje da se udaljava od zamisljene ose, kojom treba da premostava obalu i ti i bez zelje da to uradis, pogledas dolje, u maglovitu dubinu, na cijem dnu tece koncic, koji treba da predstavlja brzu planinsku rijeku.Uh kako se tad zestoko zamanta u glavi i potjera neke grceve iz stomaka pavo u glavu, pa ti se misao pocne kociti od straha. Znoj te oblije, a hladan vjetar ga automatski ohladi na temperaturu, dovoljno hladnu da ti pojaca osjecaj neugodnosti i straha. Ma koliko ti bila blizu, druga obala ti izgleda daleka i nedokuciva, a ti znas da moras tamo, na tu obalu, jer nema povratka nazad, jer si dovoljno daleko od obale sa koje se krenulo, da bi povratak nazad bio mukotrpniji,strasniji i tezi od prelaska i priklanjanja, NJOJ, toj drugoj obali.
    Ako niste nikad bili u takvoj situaciji, onda iskoristite imaginaciju i zamislite ju.
    Shvaticete da je jedini spas za vas ta druga obala. Tad vasa borba da je se doopate postaje grcevita, tad i sve prepreke postanu premostive, ali morate savladati onu najvecu, u vasoj psihi, strah od prelaska i od te druge obale, jer ma kako vam trenutno izgledalo, da je mozda bolje ostati tu, gdje jeste, primiriti se i usutati i tako naci sigurnu luku spasa, to je varka, to je pogubno i uzaludno gubljenje vremena VASA SIGURNOST JE TA DRUGA OBLALA, ma kako se plasili prelaska na tu stranu, tamo je vase smirenje, vasa nada i olaksanje. Zato ne oklijevajte, nego krenite hrabro, jer na drugoj strani vas ceka sigurnost druge obale, smirenje i olaksanje.
    Mozda ce u pocetku biti malo teskoca, jer svaka obala je na samom pocetku trusna i hirovita, svi strahovi nece odmah nestati, ni problemi biti prevazidjeni, ali kad se dokopate dublje sigurnije obale, onda ste sigurni i tada i sam most kojim ste presli moze slobodno da se urusi, vi cete ostati na sigurnom i bicete zadovoljni. Prema tome i ti tako moras, jer to je neminovnost i jedini ispravan put.
    Obalo moja evo me batrgam se, ali ne odustajem, stremim ka tebi, jer znam da si mi spas. Ostanem li na sredini lomnog mosta, ponor koji zjapi prijeti mi da me proguta u sebe, u beznadje. Ja sam borac po ubjedjenju i ne odustajem od tebe obalo daleka moja, ja cu te kad tad dokuciti, u to sam uvjeren i nepokolebljiv u kretanju prema tebi,ma gdje ti i ma kakva bila DALEKA OBALO MOJA.

    Kradem Bogu dane,
    dok cekam da mi svane

  2. #2
    Senior Member PB-Aktus avatar
    Datum registracije
    09.07.2007
    Lokacija
    FLORIDA USA
    Poruke
    132

    Podrazumevano Ne vjeruj mi na rijec

    Vjeruješ li prijatelju, da ako bih ti sada počeo pričati
    sve o tome šta je u mojoj duši,vjeruješ li da ne bih imao
    dovoljno riječi da ti to sve ispričam. I zato prijatelju,
    ne vjeruj mi na riječ, ne vjeruj da ću ti to ispričati, jer ja
    sam svoju riječ do sada po tom pitanju toliko puta pogazio,
    da više nemam hrabrosti ni za šta dati svoju riječ, jer se
    bojim da će ona unaprijed, i prije nego je data, biti pogažena
    takoreći od sebe same izdata.
    I zato prijatelju, bolje povjeruj mojoj šutnji, kojom ću ti odšutati
    sve ono što sam ti mislio reći, nek ti muk mojih neizgovorenih
    riječi ispriča, do sada neispričanu priču. Priču mukle tišine,
    priču rastakajućeg muka, muka bola i tuge, koji su se uvukli
    unutra, da se sakriju, da odu daleko od očiju radoznalaca,
    daleko od lajavih usta lajavaca, kojima ništa nije sveto, koji
    skrnave sve, pa i pravo na bol i na tišinu i pravo na tugu i samoću.
    Koji skrnave pravo na ljubav neuzvraćenu, ili uzvraćenu ali skrivenu
    iz straha da se ne uzgoropadi i uništi ono lijepo u sebi.
    Odšutaću ti svoje misli skrivene, koje udaraju o hridi zaborava,
    njihove mukle udarce da otmu od zaborava nedoživljeno, da
    otmu od snova nedosanjano , da otmu od riječi neizgovoreno,
    da osute ono najljepše u nama, jer više nemaju kome to da
    iskažu.
    Da li si kad prijatelju slušao vjetar, kako jauče u mukloj tišini
    noći? E tim jaukom muklim, bez glasa, samo potmulom jekom
    misli, dok udaraju u hridi zaborava, rećiću ti sve i sve će ti biti
    jasno, da ti nikada jasnije nisam mogao to ispričati.
    I kad saslušaš prijatelju moju muklu istinu, pogledaj u moje oči.
    Pogledaj u njihov izgubljeni sjaj i oćuti ono što si vidio, jer riječi
    će samo pokvariti sve. Ono što si vidio biće dokaz da sam
    bolestan od tišine koja me polako jede. I ne pitaj me zbog
    koga i zbog čega, odgovora neće biti, jer usne zadrthe na to
    ime, strah ih je više da ga izgovore, a to ime se sada zove
    TIŠINA.

    Kradem Bogu dane,
    dok cekam da mi svane

  3. #3
    Senior Member PB-Aktus avatar
    Datum registracije
    09.07.2007
    Lokacija
    FLORIDA USA
    Poruke
    132

    Podrazumevano Ponocni Vlak

    Sjedam u taksi, kisa je pocela padati. Pokusavam kroz prozor automobila da vidim tvoj prozor, jos je svjetlo upaljeno. Ti jos ne spavas, o Boze sta bih dao da sam sad tu kraj tebe u tvojoj toploj sobi, ali....zivot je rekao drugacije. Ostace taj san nedosanjani i sjecanje na hladnu noc, na pogled ukoceni kroz prozore automobila kisom umivene, na izmaglicu koja je nastala sto od kise, sto od suza u ocima. Da, plakao sam, zasto bih to krio, plakao sam jer te volim, a nije nam sudjeno da budemo ono sto smo, da budemo svoji. Taksi se provlaci kroz kisu kao kroz zavjesu i vise ne mogu da vidim tvoj prozor, ali mogu da osjetim otkucaje tvog srca, ubrzane, kao ono kad sam ti ruku drzao i osjetio ti puls i kako ti srce lupa.
    Srna uplasena, to si ti. Uplasena i usamljena, usamljena u dusi, iznutra, nema vise onoga ko je cuo tvoj vapaj da te tjesi, da te hrabri, da ti nudi nesebicnu ljubav. On-ja, odlazi, odlazi zauvijek iz tvog zivota, a nada se da to nece biti tako, da to nece biti zauvijek..................
    Eh ta varljiva nada, ta zadnja slamka spasa za koju se davljenik hvata. Srno moja mila, krupnooka, kako ces sada sama da se boris sa svojim unutrasnjim bolom, sa bolom koji obicni smrtnici ne mogu primijetiti, jer ti si navukla masku na svoje lice. Ti glumis srecu i zadovoljstvo i samo ponekad, kad pun mjesec obasja tvoj grad i zvijezde zazmirkaju pospane,a vjetar donese miris planinaskog cvijeca, samo ponekad ti izadjes na tvoj balkon i zagledas se u nebo, u onu zvijezdu sto je daleko na zapadu. Stojis tako dugo zagledana sa suzama u ocima, i u sebi se molis za dobro onoga ko te je mogao razumjeti. Znam to , ne moras mi reci, ja to osjetim. Ja osjetim tvoje molitve, isto kao sto sam osjetio septembra 18 prosle godine, u trenutku kad je zivot visio o koncu, kad si mi spasila zivot, hvala ti, hvala do neba. Hvala sto si zakoracila u moj zivot, hvala za sve sto si mi dala i sto si mogla a nisi smjela dati, i za to ti hvala. Hvala ti sto si bila toliko hrabra i nesebicna i zrtvovala svoju ljubav, da bi mi dala priliku da te jos vise zavolim...............
    Ponocni polazi vlak, za mene poslednji koji ce krenuti sa te stanice, ja sam u njemu...Odlazim, kuda ne znam ni sam, odlazim da bih otisao, da ne gledam tvoj grad, tu kisu sto kao da place dok kvasi ulice grada, tako je osjecam, i kao da cujem neba jauke, dok munje sijevaju. Odlazim, a srce ostaje, rastajemo se srce i ja, ovo sto je sad u grudima nije srce,to je metalna komora za pumpanje krvi, jer srce je ostalo uz tebe, ti si ga zarobila za cijeli zivot. Ja vise nemam cime da volim, jer kazu da covjek srcem voli, kad voli iskreno, jednom sam to dozivio i nikad vise necu moci.
    Ostace samo laz, prevara, maska koju cu i ja morati navuci i trenirati ovo vjestacko srce da me ne oda. Vlak juri u noc, odmicu svjetla grada, a kisa jos dobuje po krovu i kvasi prozore vagona. Ostace prica ne ispricana, ostace na vrhovima usana uzdrhtalih, zednih poljubaca, i pitanje jedno neizreceno do sada.
    Da li ces kad saznati istinu, koliko te volim?
    A volim te, volim vise od zivota i vise od ponosa, i nije me stid reci da mi je za tobom, jedino za tobom suza potekla, teska, olovna, muska. Suza koja se krije od drugih, ali je je ne krijem, ja sam ponosan na nju, jer kad ta suza ne potece, tu nema prave ljubavi.
    Vlak je duboko u noci, cuje se zvizduk koji budi uspavanu preriju. Odnijeo me daleko, daleko, u prostore meni strane, u samocu i pustos da tamo vidam rane i sanjam san nedosanjani, i gajim varljivu nadu da nije kraj.
    I ne znaju oni koji ne mogu da iskreno vole, kako je to kad ti ostane samo ta varljiva nada.......Ima li povratka iz pustosi, pustosi u dusi?.....

    Kradem Bogu dane,
    dok cekam da mi svane

  4. #4
    Senior Member Milos_CG avatar
    Datum registracije
    20.06.2007
    Lokacija
    Crna Gora
    Poruke
    1.516

    Podrazumevano

    PB pa bo te ti si stvarno neki pisac.....Moram ti dati mejl da mi posaljes to...Oke?
    Misljenje je kao dupe....Svak ima svoje

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    31.07.2007
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    "I ne znaju oni koji ne mogu da iskreno vole, kako je to kad ti ostane samo ta varljiva nada.......Ima li povratka iz pustosi, pustosi u dusi?....."



    Nada poslednja umire..ne izneveri svaka nada..Predivno,pozdrav..
    Izmenio/la HOPELESS; 31.07.2007 u 16:23.
    Hopeless heart..

  6. #6
    Senior Member Milos_CG avatar
    Datum registracije
    20.06.2007
    Lokacija
    Crna Gora
    Poruke
    1.516

    Podrazumevano

    Hopeless dobro nam dosao!!!!!!!!!!!!
    Lijep provod na yucafe zelim
    Misljenje je kao dupe....Svak ima svoje

  7. #7
    Senior Member PB-Aktus avatar
    Datum registracije
    09.07.2007
    Lokacija
    FLORIDA USA
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos_CG Pogledati poruku
    PB pa bo te ti si stvarno neki pisac.....Moram ti dati mejl da mi posaljes to...Oke?
    Zavisi kako placas jarane

    Kradem Bogu dane,
    dok cekam da mi svane

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    31.07.2007
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Hvala ti Milos.
    Hopeless heart..

  9. #9
    Senior Member Milos_CG avatar
    Datum registracije
    20.06.2007
    Lokacija
    Crna Gora
    Poruke
    1.516

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od PB-Aktus Pogledati poruku
    Zavisi kako placas jarane
    samo da ti kazem da dobroplacam ali treba da mi se svidi
    Misljenje je kao dupe....Svak ima svoje

  10. #10
    Senior Member Milos_CG avatar
    Datum registracije
    20.06.2007
    Lokacija
    Crna Gora
    Poruke
    1.516

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od HOPELESS Pogledati poruku
    Hvala ti Milos.
    Nema na cemu.....Samo pisi a mi cemo te pratiti (salim se)

    UZIVAJ NA YUCAFE-U
    Misljenje je kao dupe....Svak ima svoje

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •