Strana 5 od 10 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 92

Tema: Telepatija...

  1. #41
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Telepatija predstavlja sposobnost da se jako udaljene stvari ili dogadjaji koji se odigravaju na nekim udaljenim mestima "vide" i "osete" istog trenutka kada se desavaju. Ona se smatra prirodnom vrstom komunikacije medju porodicnim (krvnim) srodnicima i medju bliskim, emotivno vezanim osobama.

    Dakle, poruke se mogu "prenositi" i "primati" u elektromagnetnom polju mozdanih talasa. Rezultati mnogih istrazivanja jasno ukazuju da su ljudi mnogo vise telepatski povezani nego sto se to misli i pretpostavlja.

    Postoji uverenje da je san telepatska informacija koju covek dobija. Analiticarima su poznati brojni primeri koji potvrdjuju da radnja ili sadrzaj sna mogu biti izazvani telepatskom emocijom.

    Psihoanaliticari koji se bave tumacenjem snova navode mnoge slucajeve u kojima su njihovi pacijenti "videli" ili "osetili" momenat neke nesrece ili nekog vaznog dogadjaja, koji je zadesio nekog njima bliskog.

    Fenomen telepatije se objasnjava time sto su bliske osobe medjusobno povezane poljem ljubavi, te da u stanju duha jedne osobe koje se prostire kroz etar mogu da "primaju poruke" onih koji su "povezani" u tom polju.

    Ako nekada san ne mozete da povezete sa dogadjajima iz svog zivota, zapitajte se da li je to mozda telepatska poruka koju Vam neko blizak upucuje.
    ............

  2. #42
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    Fenomen telepatije se objasnjava time sto su bliske osobe medjusobno povezane poljem ljubavi, te da u stanju duha jedne osobe koje se prostire kroz etar mogu da "primaju poruke" onih koji su "povezani" u tom polju.

    Ako nekada san ne mozete da povezete sa dogadjajima iz svog zivota, zapitajte se da li je to mozda telepatska poruka koju Vam neko blizak upucuje.

    ova mi se svidja i znam da je tako jer meni se to desava svaki dan,ljubav prema nekim ljudima me i te kako povezuje s njima i osjetim svaku njihovu bol ili radost,pogotovo izmedju mene i mojih seka to je nesta sta se ne moze objasniti ljudima koji to nisu dozivjeli ali uvijek znam sta i kako se desava u njihovim zivotima bilo to lose ili dobro
    moj spasitelj__________________________

  3. #43
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Da..kod mene isto postoji par osoba koje nenormalno osetim kao da smo u dusevnom srodstvu...

  4. #44
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    duhom jake i u duhu iste osobe povezuje Bog,zbog toga dolazi do osjecaja da treba nekim osobama da se javimo i da u istome trenutku mislimo jedni na druge
    moj spasitelj__________________________

  5. #45
    Senior Member nezgodna avatar
    Datum registracije
    15.06.2008
    Poruke
    8.105

    Podrazumevano

    hahaha telepatija....pisem sms bratu u tom momentu on se pojavljuje hehehe...
    Vjeruj u ono sto zelis i zapamti, izgubljeno je ono cega smo se odrekli. U
    zivotu pozeli samo jedno, da ne volis izgubljeno i ne izgubis voljeno!



  6. #46

    Podrazumevano

    eto bas pravog primera za telepatiju...
    ___________________

    STAND UP AND FIGHT!
    ___________________

  7. #47
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Mnogo je , i previse primera koji govore u prilog ovome .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  8. #48
    Senior Member nezgodna avatar
    Datum registracije
    15.06.2008
    Poruke
    8.105

    Podrazumevano

    da ciko bas tako
    Vjeruj u ono sto zelis i zapamti, izgubljeno je ono cega smo se odrekli. U
    zivotu pozeli samo jedno, da ne volis izgubljeno i ne izgubis voljeno!



  9. #49
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Prvi eksperimenti

    Rijec "telepatija" skovao je 1882. vodeci ucenjak i istraživac iz Kemtoridža, F. V. H. Majers, a prva studija tih paranormalnih iskustava «Popis halucinacija», objavljena 1890. godine, ispitivala je odgovore na 20.000 upitnika. Medutim, nauci je bilo potrebno da ispita telepatiju pod kontrolisanim uvjetima.
    Jedan od pionira naucnih istraživanja iz telepatije bio je ser Viljem Beret, profesor fizike na Kraljevskom koledžu za nauka u Dablinu, koji je izvodio eksperimente sa hipnotisanim ispitanicima i to ga je uvjerilo da je telepatija stvarna. Kada je ser Viljem podnio Britanskom udruženju za unapredenje nauke svoj referat «Neke pojave u vezi sa abnormalnim stanjima svijesti», odbijen je od strane odbora za biologiju. Kasnije je isti referat primljen u pododboru za antropološka istraživanja. Do pocetka ovog stoljeca mnoge grupe istraživaca su se ukuljucile u maštovite testove iz telepetije.
    Dvadesetih godina Rene Varkolije je rukovodio grupom telepatskih eksperimenata, koji su se odvijali izmedu Francuske i SAD od kojih su mnogi dali vrlo impresivne rezultate.
    Tridesetih godina djelo poznatog pisca Aptona Sinklera postalo je
    jako poznato. Sinklerova supruga je imala znatne vidovnjacke sposobnosti i bila je u stanju telepatijom da "prima" slike koje je crtao njen muž ili drugi parapsiholozi. Ponekad su ovi eksperimenti izvodeni u susjednim sobama, a nekad i na vecoj razdaljini. Sinkler je objavio rezultate u knjizi «Mentalni radio», u kojoj se vidi da je od 290 ekperimenata gospoda Sinkler bila uspješna u 23 procenta, djelimicno uspješna u 53 posto, i nije uspjela u 24 posto slucaja. Slicnost izmedu originalnih crteža i kopija gospode Sinkler bila je upadljiva.
    Sinkler koji je bio deklarisani socijalista bio je svjestan toga da uceni ljudi još uvijek sa skepsom gledaju na sve parapsihološke fenomene, pa i na samu telepatiju. Njegovi prijatelji osjecali su da je njegovo zanimanje u suprotnosti sa racionalistickim gledanjima na svijet, a jedan od njih ga je cak napao u novinama, objavivši da se Sinkler «bavi duhovima".
    Izmenio/la boraf; 10.02.2009 u 14:13.
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  10. #50
    Banned
    Datum registracije
    15.01.2009
    Lokacija
    Ispod istog neba kao i ti...
    Poruke
    6.091

    Podrazumevano

    evo primjera nazalost koji me skoro unistio...
    nije mi se bio javljao par dana i to nije licilo bas na njega..
    pisem mu sms on nista..bilo mi je cudno..da je gotovo izmedju nas rekao bi mi..
    i jednu noc usnim uzasan san,najuzasniji ikada..
    sanjam on ide na motoru i udara u auto,krv na sve strane,njemu zatvorene oci,ne dise,ja vristim...(i sada bih plakala kad se sjetim...)

    sutradan mi prijateljica salje sms i kaze :"dozivio je nezgodu,udario motorom u kamion,u komi je,sav polomljen..."
    vristala sam kao luda ...nisam mogla da shvatim da sam mogla da predosjetim (sanjam) takvo zlo...

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •