Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Okruzenje i uticaji

  1. #1
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano Okruzenje i uticaji

    Društveno okruženje mesta u kom živite i da li vas ono ograničava da budete ono što jeste u svakom trenutku.

    Svako od nas ima neko svoje ja, naravno. neko izražava sebe jasno i glasno, a neko pak, pada pod uticaj okoline i prilagođava se. gde ste vi u svemu tome? savijate se i uklapate u sredinu u kojoj živite ili...?
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  2. #2
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Djedja Pogledati poruku
    Društveno okruženje mesta u kom živite i da li vas ono ograničava da budete ono što jeste u svakom trenutku.

    Svako od nas ima neko svoje ja, naravno. neko izražava sebe jasno i glasno, a neko pak, pada pod uticaj okoline i prilagođava se. gde ste vi u svemu tome? savijate se i uklapate u sredinu u kojoj živite ili...?
    Ja sam svoja ..negde izmedju svega toga..nije problem da se prilagodim al sam uvek svoja i prepoznatljiva ...znaci kad bi se ponovo rodila bila bih opet ja...

    a vi?

  3. #3
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    ja pokazujem sebe onakvu kakva jesam, mada i ja mogu da se prilagodim okolini ali ne u potpunosti, samo onoliko koliko je potrebno a nekad je potrebno pogotovu kad nismo u svojoj zemlji
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  4. #4
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Ja izbegavam "negativne" ljude,namrstene itd..Ovde gde zivim u mestu ima nekih 8000 stanovnika al stekla sam utisak za ovih 13-ak god od kada sam tu da su ovde ljudi jako hladni,bez radosti za zivot i nekako uvek u zurbi...

    Kao sto si pomenula strana zemlja i prilagodjavanje uvek necemu moras da se prilagodis odnosno integriras se u drustvo de si pocevsi od decijeg vrtica do kolega na poslu..mada sam primetila dosta nasih ljudi preuzima zapadni sistem zivota...meni je bitno da moja deca znaju da pricaju nas jezik i da postuju nasu tradiciju bez obzira sto zivimo ovde iako im ja kupim poklone i za njihov Bozic...nekako gledam da spojim dobro sa korisnim...

  5. #5
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    Da naravno... i meni je vazno da deca znaju svoj maternji jezik...koliko god se ja prilagodila zivotu ovde gde jesam srce mi je u zemlji u kojoj sam rodjena i to ce uvek tako biti.
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •