Najbolji australijski teniser Lejton Hjuit veruje da će iznenaditi našu reprezentaciju u Delta đenerali Dejvis kup meču u Beogradu
Najbolji australijski teniser Lejton Hjuit kaže da ga uopšte ne zanima to što će Arena u petak, subotu i nedelju biti krcata. I pored toga što Srbe ističe kao favorite u plej-of meču za popunu Svetske grupe Dejvis kupa, tvrdi da će njegovi saigrači iz reprezentacije i on učiniti sve da pobede.


- Ne zanimaju me navijači, igrao sam bitne mečeve pred većim brojem ljudi i znam šta me očekuje. Više puta sam bio u situaciji da je publika protiv mene i to mi nije problem - rekao je Hjuit i nastavio:
- Smatram da su Srbi favoriti s obzirom na trenutnu formu i mislim da očekuju da će Novak dobiti oba singla i dubl. Biće teško. Svi momci razumeju šta treba da uradimo i kakav je zadatak ispred nas. Bićemo razočarani ako ispadnemo iz Svetske grupe posle toliko godina igranja u njoj. Uradićemo sve što je moguće da pobedimo.

Nekadašnji broj jedan osvrnuo se i na probleme s podlogom na kome će biti odigran meč.
- Podloga je prilično mekana, ali nadam se da će se popraviti do petka. U svakom slučaju, na sudiji je da odluči da li ćemo igrati ili ne. Znam da mi ova podloga najmanje odgovara, ali neke od svojih najvećih pobeda protiv igrača iz Top 10 ostvario sam upravo na šljaci. Ove godine sam imao možda čak i najbolje rezultate na šljaci. Tipsareviću odgovaraju sve podloge, a pogotovo Đokoviću. Za Janka ponekad pomislite da je bolji na brzim nego na sporim podlogama - dodao je Hjuit.

Australijski teniser Kris Gučione, trenutno 94. na ATP listi, poražen je od Đokovića u finalu turnira u Adelaidu i ni ovoga puta ne očekuje drugačiji ishod.
- Najveći meč i najveći broj ljudi pred kojima sam igrao. Radujem se tome. Novak očigledno igra veoma dobro, ali mislim da ću mu pružiti dostojan otpor - rekao je 22-godišnji Gučione, za koga selektor Džon Pitdžerald nije javno potvrdio da će u petak nastupati u singlu