Beogradski silovatelj Igor Milošević uhapšen je juče u 18.30 u beogradskom
naselju Višnjici. Ranije, juče oko 13.30 on se pojavio u jednom solarijumu na Vračaru, ali je radnica uspela da izbegne napad, zahvaljujući mušteriji koja se u to vreme sunčala


- Ušao je i pitao da li može da u salonu sačeka svoju devojku koja će stići oko 14 časova. Naravno, rekla sam mu da može. Seo je, ja sam prošla iza pulta. Sedeo je dvadesetak minuta, gledao na sat i gledao put vrata i ništa mi najpre nije bilo sumnjivo. Odjednom je iz kabine sa solarijumom provirila mušterija koja se sunčala. Žena je zatražila da joj nešto dodam, a mladić je odmah počeo da se vrpolji. Odjednom je ustao i nepovezano objasnio da ide da doručkuje, pa će da se vrati. U tom trenutku mi je proletelo kroz glavu ono što sam čitala u novinama - kaže radnica iz tog solarijuma.
Radnica je zatim pozvala policiju, koja je počela potragu, ali je Milošević uspeo da se udalji niz ulicu.
- Bio je u maslinastozelenoj dukserici, sa bradom od bar tri dana i nešto dužom, masnom kosom. Kada je policija stigla i pokazala mi fotografiju koja je, kako su mi rekli, stara pet godina, uprkos kratko ošišanoj kosi, bila sam sigurna da je to on. Ne smem ni da pomislim šta bi se desilo da nije bilo mušterija ili da se to dešavalo uveče - kaže vidno uznemirena radnica.
Policijske patrole juče su se odmah dale u potragu. Milošević je juče tražen u Šumatovačkoj, Njegoševoj i Braničevskoj ulici, gde je navodno primećen, ali ovoga puta maskiran velikim naoračima za sunce. Policiji je i juče stizao veliki broj poziva prodavačica iz beogradskih radnji, koje su od ponedeljka, kada je Milošević izvršio prvi napad i silovao radnicu u butiku, a zatim sutradan fizički napao radnicu u optičarskoj radnji, u stalnom strahu. Potera je srećom sinoć uspešno okončana.
Kriminolog Dobrivoje Radovanović smatra da treba pozvati na odgovornost sudije koje su Miloševića osudile na samo šest godina zatvora, zbog jednog silovanja i dva pokušaja, kao i više izvršenih razbojništava.

Suzavac zabranjen
U Srbiji je zakonom zabranjeno da građani sa sobom nose suzavac, sprej za samoodbranu, tejzer ili gasni pištolj, makar i za samoodbranu. Za posedovanje suzavca ili nekog od paralizujućih sredstava, slede prekršajna prijava i novčana kazna.
Ana Vračarević, majstor realnog aikidoa, koja je u saradnji sa SOS centrom za žene i devojke žrtve nasilja držala kurseve samoodbrane, kaže za „Blic“ da u trenutku napada većinu ljudi strah parališe.
- Zbog toga i da su suzavci dozvoljeni, to ne bi mnogo pomoglo. Ženama savetujemo da nauče osnove borilačkih veština i samoodbrane - kaže Ana Vračarević.