Nole, Nole“, orilo se juče posle podne „Arenom“! Novak Đoković je ušao u istoriju, uveo je Srbiju u Svetsku grupu Dejvis kupa, potpuno je zaslužio skandiranje, aplauz i suze radosnice gotovo 20.000 ljudi i prskanje šampanjcem Zimonjića, Tipsarevića, Pašanskog, selektora Obradovića i savetnika Pilića.

Srbija je bila bolja od Australije u meču plej-ofa (ukupan rezultat 4:1) za popunu Svetske grupe, a Đoković je u odlučujućem meču savladao Krisa Gučionea sa 3:0 (6:3, 7:6, 7:6), doneo nam treći poen i time je Dejvis kup takmičenje obogatio još jednom teniskom zemljom.
Novak je u vrlo teškom meču, umesto bolesnog Lejtona Hjuita, pobedio 94. igrača sveta, i posle tri sata borbe veliku radost, ali i garderobu, podelio je sa navijačima.
- Ovo je najbolja atmosfera, najbolja publika pred kojom sam ikad igrao. Vidite li ovu zastavu, ovo je naša teritorija. Ovde niko ne može da nas pobedi! - rekao je Đoković po završetku meča.
Na trećem igraču sveta bio je veliki pritisak, jer u slučaju da je izgubio od levorukog dvometraša Gučionea, Boris Pašanski bi u poslednjem meču (2:1) morao da savlada Petera Lučaka.
- Ne mogu da vam opišem osećaj, koji sam imao na kraju meča i sva tri dana. Ovo je timski uspeh, cele reprezentacije i cele zemlje, ne samo moj. Gučione je nezgodan protivnik na bilo kojoj podlozi, servis je njegov najbolji udarac, a ako ga krene, može da pobedi svakoga. Ja sam se spremao za Hjuita i težak meč sa njim, ali kada sam saznao da igram protiv Gučionea osetio sam neko olakšanje, ali nisam želeo nikoga da potcenjujem - dodao je Novak.
On ne krije da ima velike ambicije, ali ne želi da još razgovara o šansama u Svetskoj grupi.
- Naravno, želim da je osvojim što pre. Veoma smo srećni zbog uspeha koji smo ostvarili ovog vikenda, malo je rano da razmišljamo o sledećoj godini. U svakom slučaju, ovo je istorijski uspeh za nas, jer gledajući prošlost, teniska tradicija u Srbiji je mala. Sjajno je da imamo tako dobre igrače, tu pored mene, mislim i na Jelenu, Anu i Janka. Ovu pobedu posvećujem Srbiji - rekao je Novak.
Đoković je dobro počeo meč, napravio je brejk već u drugom gemu i zatim uvećao vođstvo od 3:0. Međutim, Australijanac je nekim čudom izjednačio, iako je srpski teniser u šestom gemu imao čak tri brejk lopte, ali nijednu nije iskoristio. To je Novaka prilično iznerviralo i pomoću podrške sa tribina došao je do nove brejk prilike, koju je i iskoristio u osmom gemu (5:3) i poveo sa 1:0 u setovima.
Ako je neko pomislio da situacija iz prvog seta ne može da se ponovi, pogrešio je. U drugom delu meča, Novak je napravio brejk za 2:0, ali je Gučione opet imao samopouzdanja, vratio je brejk i izjednačio na 3:3. Pobednik drugog seta odlučivao se u taj brejku, u kome je Novak bio ubedljiv i taj deo igre dobio je sa 7:3, za 2:0 u setovima.
Majstor za taj brejk pokazao je snagu i u poslednjem, trećem setu, kada se bez brejka stiglo do 6:6. U tom trenutku meč je bio dramatičniji nego ikad, Novak je vodio sa 2:0, međutim, fenomenalnim servisom Gučione je preokreneo na 5:2, ali je potom Đoković osvojio pet uzastopnih poena (7:5) za 7:6 i konačnih 3:0.

Žreb u četvrtak u Londonu
Reprezentacija Srbije nalazi se među 16 najboljih ekipa, a prvog protivnika u Svetskoj grupi dobiće u četvrtak na žrebanju u Londonu, u sedištu Međunarodne teniske asocijacije (ITF).
Ono što sigurno ne želimo jeste da nam žreb dodeli najbolje ekipe, polufinaliste za 2007. godinu Rusija i SAD, a rivali nam mogu biti i Španija, Argentina, Francuska, Švedska i Nemačka.


Tesno u loži
Podršku najboljim teniserima Srbije poslednjeg dana plej-of meča za popunu Svetske grupe Dejvis kupa, pružali su, osim stalnih navijača - dece sa Kosova (Novakovih gostiju), Predrag Bubalo, Oliver Dulić, Radmila Hrustanović, prinčevski par Karađorđevića, Miroslav Mišković, Zvezdan Terzić, Dragan Stojković Piksi, Dražen Dalipagić... Međutim, od najavljenih gostiju iz inostranstva nije bilo ni traga, tako da u „Areni“ nije bilo ni Borisa Bekera, Monike Seleš, Peta Keša, ali ni Marije Šerifović, koja je trebalo da otpeva „Molitvu“, pobedničku pesmu Evrovizije. Umesto nje, čast da otvori meč Đokovića i Gučionea imala je Jelena Tomašević sa pesmom „Ustani, Srbijo“.