Šefovi ATP su pokrenuli istragu, ali nisu pronašli dokaze da iza pokušaja nameštanja stoje organizatori turnira u ruskom gradu...
Novaku Đokoviću je prošle godine bilo ponuđeno 110.000 funti da preda meč prvog kola na turniru u Sankt Peterburgu! Najbolji srpski teniser je, kako prenosi „San“, bio iznenađen „nepristojnom ponudom“, koju je glatko odbio.

poštenje - Šefovi ATP su pokrenuli istragu, ali nisu pronašli dokaze da iza pokušaja nameštanja stoje organizatori turnira u ruskom gradu. Pisanje „Sana" niko nije mogao da potvrdi, tako da se najverovatnije radi o novom pokušaju Britanaca da „miniraju" Đokovića, koji je više puta odbio da primi njihovo državljanstvo. Priča ostrvskih medija „ne pije vodu" jer Đoković nije ni trebalo da 2006. igra u Sankt Peterburgu?! Nole je planirao da u oktobru igra u Bazelu, ali je kasnije odustao zbog povrede.
- To su najobičnije gluposti. Nekome smeta što moj sin napreduje - kratak je bio Srđan Đoković.
Priče o navodnim nameštanjima teniskih mečeva pokrenuo je Britanac Tim Henman.
- Svašta sam čuo, ali ne mogu da dokažem da se teniserima nudi novac kako bi predali meč. Međutim, siguran sam da se tu nešto dešava - izjavio je iskusni Henman.
ATP je istragu usmerio prema turnirima u Poljskoj i Ukrajini, gde je odigrano najviše sumnjivih mečeva. Najsvežiji primer bio je meč trećeg kola koji su odigrali Nikolaj Davidenko i Martin Vasalo Arguelo na turniru u poljskom Sopotu. Rus je, navodno zbog povrede, predao meč u trećem setu, pri vođstvu 2:1 u gemovima. Davidenko je kasnije tvrdio da nije kriv i da je osetio jak bol zbog kojeg je morao da se povuče s terena. Samo nekoliko dana kasnije ruski teniser je igrao na turniru u Montrealu!
Novak Đoković je u međuvremenu otkazao učešće na turniru u Bankoku, na kojem je bio postavljen za prvog nosioca. Organizatori su objavili da je srpski teniser povredio leđa u meču s Australijom i da je to razlog nedolaska. Istina je ,međutim, da Novak nije mogao da za 24 sata stigne od Beograda do Bankoka, zbog čega je odlučio da produži odmor do 7. oktobra, do turnira u Beču.