Dr V. Suljić, ugledni lekar iz Bora, juče uhapšen jer je devet meseci seksualno zlostavljao osmogodišnju ćerku jedinicu A.S.

OBRENOVAC - Dr V. Suljić iz Bora uhapšen je juče zbog sumnje da je devet meseci seksualnu zlostavljao svoju osmogodišnju ćerku A.S. Doktor Suljić je radio u Hitnoj službi Zdravstvenog centra u Boru, a potom u dečjem dispanzeru i na internom odeljenju u bolnici.

- Kod tate me najviše plaši... njegov strašan pogled i da će da me odvede u Bor. I vika i galama... i strašno se plašim da ostanem sama sa njim, i da ne zaboravim, plaši me kad mi preti preko telefona da će doći u Obrenovac da me uzme... Ovo je početak pisane ispovesti devojčice A. S. učenice drugog razreda osnovne škole u Obrenovcu koju je punih devet meseci u više navrata seksualno zlostavljao rođeni otac V. S. (39), iz Bora, inače internista u tamošnjem domu zdravlja.

Sve je počelo kada se mala A. S. krajem januara vratila sa raspusta koji je provela sa ocem u Boru. Kada je stigla kući devojčica se, prema pričanju majke Biljane B. (37), ponašala čudno, pa je u jednom trenutku zahtevala da je majka odvede u Dom zdravlja. U Hitnoj službi, na zaprepašćenje celokupnog medicinskog osoblja, pokazala je svoje telo prepuno podliva. Pošto je rekla da joj je modrice po telu naneo otac, intervenisala je i obrenovačka policija.

- Nisam mogla da poverujem da je njen otac i moja velika srednjoškolska ljubav mogao da napastvuje rođeno dete. Mislila sam da su se igrali jer je on i pre imao običaj da štipka decu po telu. U priču moje male devojčice izgleda je poverovao samo inspektor obrenovačke policije Boban Sentić koji ga je i uhapsio - kaže još uvek u šoku majka nesrećne devojčice. Ona, međutim, tvrdi da je njen suprug svoju lošu narav pokazao još dok je sa A. S. bila u drugom stanju.

- Potpuno se promenio kada sam sa A. S. ostala u drugom stanju. Od dobrog i pažljivog supruga postao je nervozan i bahat. Prvo je počeo da se svađa sa kolegama u Domu zdravlja gde je bio zaposlen, pa je na kraju svoj bes počeo da iskaljuje i na meni. Do razvoda dobila sam dvadeset puta žestoke batine od čijih posledica nisam smela da izađem na ulicu. Tukao me je i dok sam bila u drugom stanju. Bor je mala sredina pa mu to niko nije uzimao za zlo jer je lekar iz poznate porodice. Jedno vreme bio je predsednik gradskog odbora Građanskog saveza, a pre toga i član JUL. Ja sam ćutala i trpela sve dok mi nije prekipelo, pa sama se sa detetom pod ruku odselila kod svojih u Obrenovac- priča uplakana i preplašena Biljana B.

Otac monstrum svoju ćerku je prvi put napastvovao na božićnom raspustu. To isto je, prema svedočanstvu same A. S., uradio još najmanje pet puta. Na nekoliko iscepkanih papirića iz školske sveske ona je potanko, sa svim groznim detaljima, ispisala svoju nesrećnu ispovest o agoniji koja je trajala preko devet meseci, sve do 14. septembra kada ju je otac na prevaru namamio da sa njim izađe do obrenovačkog izletišta Zabran gde ju je poslednji put napastvovao. Ginekološkim nalazom je utvrđeno da lekar - pedofil nije imao intimni odnos sa svojom ćerkom. Kako je devojčica opisala ovo svojevrsno mučenje, on ju je ljubio i jednom rukom pipkao po čitavom telu, dok se, istovremeno, drugom rukom samozadovoljavao.