Predsednik Crvene zvezde Dragan Stojković spreman je da ispuni želju Novaku Djokoviću i omogući mu da igra fudbal u našem najtrofejnijem klubu. Nole je, gostujući na RTS-u, javno izrazio ambiciju da odigra neki meč u crveno-belom dresu, a Piksi je uzvratio da bi mu bila čast da ima jednog takvog asa u svom timu.

"Meni je bilo zadovoljstvo da gledam Novaka u Dejvis kupu, a sigurno je da bi bilo jednako lepo videti ga i u dresu Crvene zvezde. Novak je mnogo puta pokazao da je veliki zvezdaš i biće nam zadovoljstvo da obuče crveno-beli dres. Verujem da bi bilo veoma interesantno videti ga kako barata fudbalskom loptom. Ako se pokaže da je jednako dobar kao i sa teniskom, nema dileme da ćemo pokušati da ga angažujemo. Novak je u ovom momentu, uz Anu Ivanović i Jelenu Janković, sigurno najbolji reprezent srpskog sporta i pravi je ambasador naše zemlje", rekao je Stojković za "Press".

Trener Zvezde Milorad Kosanović poručio je da bi mu bila čast da vidi Novaka Djokovića u svom timu, i dodaje da to može da se ostvari već u oktobru na nekoj prijateljskoj utakmici.

"Mnogo je lepo čuti da jedan tako mlad i uspešan sportista kao što je Novak Djoković toliko voli Crvenu zvezdu. Meni će kao treneru biti zadovoljstvo da ga vidim kao deo tima na fudbalskom terenu u crveno-belom dresu. Siguran sam da ćemo pronaći način da Novaku pružimo šansu da zaigra za Crvenu zvezdu. U oktobru nas očekuje dvonedeljna pauza tokom koje ćemo odigrati nekoliko prijateljskih utakmica. Upravo u tom periodu bilo bi lepo kada bi Novak Djoković zaigrao na nekoj od njih", rekao je Kosanović.

Direktor marketinga Crvene zvezde Stefan Ivanović kaže da se Nole sjajno uklapa u imidž crveno-belih, jer, kako tvrdi, "najbolji uvek idu iz najbolje".

"Novak Djoković je u ovom trenutku definitivno jedan od najvećih srpskih brendova i savršeno se uklapa u imidž po kome je Crvena zvezda prepoznatljiva već decenijama. Novakova opredeljenost jasno pokazuje da najbolji idu uz najbolje. Mislim da bi Novakov nastup na fudbalskom terenu bio pravi spektakl, ne samo za istinske ljubitelje fudbala, već i za sve one kojima je sport u srcu. Želeo bih da podsetim da je Novak Djoković već bio gost Crvene zvezde kada je izveo početni udarac na jednoj od naših prvenstvenih utakmica. Tada se odlično snašao i uopšte ne sumnjam da bi u ulozi neposrednog aktera na terenu bio impresivan", rekao je Ivanović.

Novak DJoković je u intervjuu RTS-u rekao da je veliki zvezdaš, iako je dugogodišnji član Teniskog kluba "Partizan" i da mu je želja da na kraju karijere igra fudbal za crveno-bele.

" Ne bih želeo da se izjašnjavam čiji sam navijač. Partizanu sam doneo mnogo pobeda i titula, ali Zvezda ipak zauzima posebno mesto u mom srcu", rekao je Nole.

Inače, Djoković je rekao da je već nastupio za minhenski Bajern, ali na konzoli „soni plejstejšn". Nižući uspehe na terenima širom sveta, on je dobio mnogo poklona od mnogih fudbalskih legendi, medju kojima je Euzebio, koji mu je poklonio dres Benfike, ali i Maradona, od kog je dobio dres argentinske reprezentacije.