Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Paolo Koeljo- alhemičar i čarobnjak

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    03.10.2007
    Lokacija
    U snovima
    Poruke
    5

    Question Paolo Koeljo- alhemičar i čarobnjak

    Koliko sam primetio niko nije pisao o Koelju... Šta mislite o njegovim delima?

    Da li ste uopšte čitali Koelja, i ako jeste koja vam je najdraža njegova knjiga? A ako ga ne volite, zašto ga ne volite?

    Ja ću izdvojiti Jedanest minuta i neizostavnog alhemičara...

    Ko čita, zlo ne misli.(sem ako ne čita Majn Kampf)

  2. #2
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    o koelju ne mislim nista. nije vredan da mislim o njemu. procitala sam tri knjige od njega. gospodjicu prim, alhemicara i zahir. plitka literatura, zaista. nije mi jasno zasto su njegove knjige bestselleri.

  3. #3
    Senior Member Gabijela 83 avatar
    Datum registracije
    22.12.2007
    Lokacija
    STAN
    Poruke
    159

    Exclamation

    o koelju bih jedino rekla -ZAHIR, napokon posle toliko vremena se vracamo na to da ljubav u modernim shvatanjima ume da bude precenjena

  4. #4
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    "Počeh razmišljati kakva bih voljela biti u tom trenutku. Voljela bih biti vesela, radoznala, sretna. Proživljavati intenzivno svaki trenutak, žudno pijući vodu života. Vjerovati ponovo u snove. Biti kadra da se borim za ono što želim.
    Voljeto čovjeka koji me voli.
    Da, to je bila žena kakva bih ja voljela biti - i koja je iznenada zaživjela i ušla u meoje tijelo.
    Osjetih kako mi dušu preplavljuje svjetlost jednog Boga - ili Božice - u kojeg više nisam vjerovala. I osjetih kako, u tom času, Drugo Ja napušta moje tijelo i sjeda u ugao male sobe.
    Mogla sam izvana promatrati ženu koja sam do tada bila: slabu, ali punu želje da ostavi dojam jake osobe. Osobu koja se boji svega, ali sama sebe uvjerava kako to nije strah - već rarboritost onoga tko je spoznao realnost. Što zazidava prozore kroz koje može prodrijeti sunčeva vedrina - kako njen stari namještaj ne bi izblijedio.
    Vidjeh moje Drugo Ja kako sjedi u kutu sobe - krhko, umorno razočarano. Obuzdavajući i podjarmljujući ono što bi uvijek trebalo biti na slobodi.: svoje osjećaje. Pokušavajući prosuditi buduću ljubav prema iskustvu proživljenje patnje.
    Ljubav je uvijek nova. Svejedno je volimo li jedan, dva, deset puta u životu - uvijek smo pred situacijom koju ne poznajemo. Ljubav nas može odvesti u pakao ili raj, ali uvijek nas nekamo odvede. Treba je prihvatiti, jer ona je hrana našeg postojanja. Ako je odbacimo, umrijet ćemo od gladi, gledajući bremenite grane na stablu života, bez hrabrosti da ispružimo ruku i oberemo plodove. Treba ići za ljubavlju ma gdje ona bila, čak i kad to znači sate, dane, tjedne razočarenja i tuge.
    Jer u času kad krenemo ususret ljubavi, i ona kreće u susret nama.
    I spasi nas.
    Kad je Drugo Ja izišlo iz mene, moje je srce ponovo počelo razgovarati sa mnom. Reklo mi je da pukotina na zidu brane propušta vodeni tijek, da vjetrovi pušu u svim smjerovima i da je ono sretno jer ga ja ponovo slušam.
    Moje srce je govorilo da sam zaljubljena.
    I ja sam zaspala zadovoljna, s osmjehom na usnama."
    Paolo Coelho "Na obali rijeke Piedre....!

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    26.05.2008
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Pročitala sam 11 minuta (čudo knjiga, veoma zanimljiva),Veronika je odlučila umrijeti, Alkemičar i Zahir su također extra knjige. Dok su mi Hodočašće te Peta Gora pomalo dosadne za čitanje... Upravo čitam Vješticu iz Portobella i zanimljiva je

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    03.12.2010
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Neki naslovi su sjajni, neka pak malo dosadni...Sve u svemu volim da ga citam
    Yu4You.com: paulo Koeljo: Knjige

  7. #7
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milica2 Pogledati poruku
    Neki naslovi su sjajni, neka pak malo dosadni...Sve u svemu volim da ga citam
    Yu4You.com: paulo Koeljo: Knjige
    Milice sa brojem, ti volis da citas izgleda,javi se kod mene na private i ja sam pisac,imam dosta napisanih stvarcica....

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


  8. #8
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Trebao si da naglasis da si i FILOZOF plavi..tako neka milica zna..hahaha
    ............

  9. #9
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Procitala sam pre neki dan Alef..knjiga druge dimenzije ali mi se dopala..

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •