Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: Neka Te Čuvaju AnĐeli !

  1. #1
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano Neka Te Čuvaju AnĐeli !

    TODOR - TOŠE PROESKI (1981-2007) - UMETNIK, AMBASADOR, VERNIK, HUMANISTA, ČOVEK, ANĐEO!

    Najpopularniji makedonski pevač Todor - Toše Proeski, pored obožavanja publike, svojom vedrinom i pozitivnim stavom prema životu zaslužio je i veliko poštovanje kolega i svih koji su ga poznavali. Uvek nasmejan i dobro raspoložen, plenio je energijom i predstavljao je jednog od najboljih ambasadora Makedonije, iako je bio podjednako omiljen u svim zemljama koje su pripadale bivšoj Jugoslaviji. Bio je unikatan i po tome što je besprekorno pevao i na engleskom jeziku, zbog čega su mu svi predviđali veliki svetski uspeh, ali i po činjenici da je jedina osoba iz sveta estrade o kojoj niko, nikada i nigde nije izgovorio nijednu ružnu reč.



    Svojeručno zidao pravoslavni manastir

    Toše Proeski bio je veliki pravoslavac. Svojeručno učestvovao u izgradnji manastira Sveto preobraženje Hristovo!!!

    - Verujem u Boga. Koliko mi mogućnosti dozvoljavaju, finansijski pomažem izgradnju crkve. Naši prijatelji, otac i ja pravimo taj verski objekat već 13 godina i radovi su konačno pri kraju. Čak sam i sam radio neke fizičke poslove prilikom izgradnje. Nema nikakvog stida kada je reč o ljubavi u ono u šta verujemo. Manastir se zove Sveto preobraženje Hristovo i nalazi se sedam kilometra od Kruševa - otkrio je Toše nedavno.


    Todor Proeski, sin Dominike i Nikole Proeskog, rođen je 25. januara 1981. u makedonskom gradu Kruševu, u porodici vlaškog porekla (Toše je imao i sedam godina stariju sestru Doru). Njegov prvi javni nastup bio je na tinejdžerskom festivalu „Melfest" 1996. godine, na kome je osvojio svoju prvu nagradu. Na festivalu u Štipu 1997. godine nastupao je s pesmom „Pusti me", koja je postala Tošetov prvi mini-hit. Godinu dana kasnije trijumfovao je na festivalu u Skoplju s pesmom „Ostani do kraja", a proboj na nacionalnom nivou postigao je pesmama „Usni na usni" i „Sonce vo tvoite rusi kosi", za koju je dobio nagradu na „Evrofestu". Prvi album Proeskog „Nekade vo nokta" izlazi u maju 1997. godine. Iste godine je održao i legendarni koncert po kiši u Skoplju, koji je ostao zapamćen kao jedno od najboljih živih nastupa ovog pevača.
    Toše je 1999. potpisao ekskluzivan ugovor s produkcijskom kućom „Avalon". Njegov prvi album „Nekade vo nokta" izlazi iste godine, a svoj prvi veliki koncert održao je u oktobru 2001. godine u beogradskom Centru „Sava". Bio je predstavnik Makedonije na „Evroviziji 2004." u Istanbulu, gde je osvojio 14. mesto s pesmom „Life is", izmenjenom verzijom numere „Angel si ti".

    Rođen u porodici vlaškog porekla

    Proeski je izdao ukupno sedam albuma, od kojih se „Po tebe" ili „Pratim te" (srpsko izdanje) smatra jednim od najuspešnijih albuma balkanske muzičke scene. Singlovi s tog albuma mesecima su se nalazili na najvišim mestima muzičkih top-lista u svim zemljama bivše Jugoslavije. Poslednji album Proeskog „Igra bez granica" izašao je ovog avgusta, u izdanju „Siti rekordsa". Album je prošlog meseca promovisan i u Beogradu, kada je saopšteno da je za samo mesec i po dana ostvario zlatni tiraž u Sloveniji, Hrvatskoj, Srbiji i Makedoniji. Njegovim najvećim hitom smatra se pesma „Čija si", kojom je pobedio na „Beoviziji 2003.", a ostaće upamćen i po pesmama „Srce nije kamen", „Ko ti to grize obraze", „Volim osmijeh tvoj" i drugima.


    Nemam auto, ali bih želeo „Tuareg" (2005)

    U jednom od intervjua iz 2005. godine Toše je izjavio da, pored muzike, voli sport i astronomiju, da su mu omiljeni glumac i glumica Rasel Krou i Andželina Džoli, pevač Dejvid Koverdejl, a na pitanje koji mu je omiljeni automobil uzvratio je: - Trenutno nemam auto, ali bih želeo „Tuareg".


    Toše Proeski bio je poznat kao neverovatan talenat i pravi profesionalac. Za sebe je govorio kako „postoji zbog publike", a kritike mu nisu bile preterano važne. Osim što je posedovao vanzemaljske glasovne kvalitete, bio je i autor pesama. Pisao je, pre svega, za sebe („Ima li den za nas", „Slušaš li", „Malecka", „Polsko cvjeke"), ali i za pevače kao što je Martin Vučić, makedonski predstavnik na „Evroviziji 2005." („Muza"). U jednom od intervjua Toše je rekao da je napisao više od 100 pesama, ali da čeka pravi trenutak da ih snimi. Proeski je bio i student završne godine Muzičke akademije u Skoplju, a 1997. godine imenovan je za regionalnog ambasadora dobre volje Unicefa, a tim povodom je snimio pesmu „Za ovoj svet". Toše je sarađivao i s mnogim poznatim imenima kao što su Esma Redžepova, Grigor Koprov, Fibus, Željko Joksimović, Leontina, Marina Tucaković, Bora Čorba, Miro Buljan, Antonija Šola...

    Posle velikog koncerta koji je održao 14. februara ove godine u „Beogradskoj areni" Toše je skromno priznao:

    Život nema suštinu

    - U ovom trenutku, kad sam na neki način ispunio svoj dečački san, shvatio sam da ništa nema suštinu. Prava suština je ona koja je postojala u onim trenucima kada san nije bio ispunjen, ali bilo je ljubavi i porodične harmonije koja još traje... A, kako sebe zamišljam za 15 godina? Ma, samo da budem živ i zdrav, a ostalo - šta mi bog da. I da se ne razočaram u ljude kojima sam okružen.

    Nisi, niti ćeš ikada! Neka te čuvaju anđeli!




    Marina Tucaković: Svet je ostao bez velikana

    Još ne mogu da poverujem da je nestao tako mlad, kulturan i pretalentovan mladić. Svaki komentar je suvišan. Svet je ostao bez vrhunskog pevača koga su svi voleli i poštovali.

    Goca Tržan: Bio mi je kao mlađi brat

    Tošeta znam od samog početka karijere, jer smo snimili prvi zajednički duet. Duboko me je potresla njegova smrt. Pretužno je što je jedno tako dobro i vaspitano ljudsko biće nestalo s planete. Naš odnos je oduvek bio kao odnos mlađeg brata i starije sestre. Upućujem najiskrenije saučešće njegovoj porodici i fanovima, među kojima sam možda ja najveći.

    Toni Cetinski: Anđeo!

    Potresen sam. Otkad sam čuo za smrt svog dragog prijatelja i kolege, ne mogu da izustim ni reč. Bio je veliki profesionalac, ali to uopšte nije bitno kad se ima u vidi koliko je bio veliki čovek. Imao je sve karakteristike anđela. Nije znao za zlobu i nije želeo da prihvati činjenicu da postoje loši ljudi.




    Tijana Dapčević: Naslutila sam!

    U totalnom sam šoku i jedva govorim. U ponedeljak sam ceo dan imala čudan osećaj, pa sam uveče otputovala u Skoplje da vidim porodicu. Nažalost, rano ujutru sačekala me je tužnija vest - da mog Tošeta više nema. Takav se pevač neće roditi u narednih 50 godina.

    Željko Joksimović: Izgubio sam prijatelja!

    Užasno se osećam. Vest o Tošetovoj smrti jutros me je ostavila u nedoumici da li sam se uopšte probudio. Svi smo izgubili sjajnog prijatelja i pojedinca. Balkan je izgubio nenadoknadivog umetnika.

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


  2. #2
    Senior Member djole avatar
    Datum registracije
    20.11.2004
    Lokacija
    SFRJ
    Poruke
    3.805

    Podrazumevano

    Pocivaj vo mir najbleskava dzvezdo na makedonskoto nebo vcera ne izgubivme covek tuku angel sto cekorese po makedonskoto tlo
    Lesna ti zemja

  3. #3
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Pocivaj u miru Tose

  4. #4
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano

    Hvala ti za sve sto si nam pruzio.
    nek ti je Vecna slava Tose.

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


  5. #5
    Administrator
    Datum registracije
    02.01.2005
    Poruke
    2.287

    Podrazumevano

    Andjeo si....
    Pocivaj u miru Legendo.

  6. #6

  7. #7
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    sta reci...tuzno, jako tuzno
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    03.10.2007
    Poruke
    17

    Podrazumevano

    Pocivaj u miru andjele

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •