Rezultati 1 do 2 od 2

Tema: Umro Nino

  1. #1
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano Umro Nino

    Folk pevač Amir Rešić preminuo u bolnici u Bijeljini od perforacije pankreasa, izazvane dugogodišnjim alkoholizmom

    Amir Rešić Nino, jedna od najvećih pevačkih zvezda turbo folka sredinom devedestih prošlog veka, preminuo je u četvrtak kasno uveče u bolnici u Bjeljini. Prema saznanjima Pressa, četrdesetrogodišnji pevač je preminuo od posledica perforacije pankreasa, izazvane dugogodišnjim alkoholizmom.

    Kako je za Press rekao Simiša Kajmaković, direktor izdavačke kuće „Renome" iz Bijeljine, i jedan od najboljih Ninovih prijatelja, pevaču je pozlilo još u četvrtak ujutru, ali on nije želeo da ostane u bolnici:

    - Nino me pozvao tog jutra, jer je imao jake bolove u predelu stomaka i zajedno smo otišli u Bijeljinsku bolnicu - kaže Kajmaković i dodaje:


    FAKTI

    - Nino je rođen kao Amir Rešić 22.1.1964. u Bosanskoj Dubici, a posle studija preselio se u Kruševac. Promenio je ime u Nikola, u trenutku kada je iz islama prešao u hrišćanstvo i postao pravoslavac. Pre tri godine vratio se u islam

    - Izdao je ukupno 14 albuma, od kojih je prvi - „Mangup" izašao 1991, a poslednji „Jedan na jedan" 2006. Najveći hitovi: „Što mi noći nemaju svanuća", „Šta ću mala s tobom", „Usne vrele kao žar", „Kraljica Balkana"...

    - Iz tri propala braka ima tri ćerke: Amelu, Sandru i Tamaru


    - Iako su lekari insistirali da ostane na lečenju, on je odlučio da ode kući, jer se plašio da će mediji napraviti dramu od toga što je u bolnici. Užasno mu je bilo stalo šta će mediji pisati o njemu - navodi on.

    Kajmaković kaže da ga je iste večeri Nino ponovo pozvao, jer zbog velikih bolova, nije mogao da ustane iz kreveta, pa su pozvali hitnu pomoć.

    - Nino je primljen na hirurgiju oko 22 sata, ali već je bilo kasno. Tokom vožnje do bolnice već je izgubio svest. Dežurni lekar opipao mu je stomak i pitao me da li je bio alkoholičar. Odgovorio sam potvrdno. Lekari su pokušali reanimaciju, ali pomoći više nije bilo. Inače, poslednjih nedelja, Nino je stalno pričao o smrti, kao da je predosećao šta će se dogoditi - potreseno navodi Kajmaković.

    Kajmakovićeve reči potvrđuje i jedan od Ninovih najboljih prijatelja koji je želeo da ostane anoniman:

    - Stalno je pričao o smrti, a čak je i pravio planove za svoju sahranu. Već dugo je bio bez pravog motiva za život, posebno otkako ga je ostavila druga žena Jasna. Pio je mnogo i alkohol ga je, eto, i uništio.

    Kako saznajemo, Nino će biti sahranjen danas u rodnoj Bosanskoj Dubici.

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


  2. #2

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •