Subota, 20. oktobar 2007. 13:27

Pred večerašnji koncert Zdravka Čolića u rodnom mu gradu Sarajevu, atmosfera se polako zagreva, iako je temperatura oko 10 stepeni Celzijusa, a vetar nanosi hladnoću sa okolnih brda koja su pod snegom.

Ipak, u olimpijskoj dvorani Zetra će i te kako biti toplo, jer su sve karte "planule", a ljubitelji Čolićeve muzike pristižu i iz drugih gradova BiH.

Jedan od srećnih dobitnika ulaznice MONDO portala Mirko Ćelić u Sarajevo je stigao iz Banjaluke.

"Kao klinac sam slušao Zdravkove pesme sa roditeljima i danas ga slušamo svi", kaže Ćelić.

Čola priznaje da zaista nije lako pevati u rodnom gradu.

"Najteže je pevati u svom rodnom gradu. To je sasvim prirodna stvar. Sigurno mi je lakše nego 2001. godine, kada je bilo napetosti. Tada su bili neki protesti u Banjaluci zbog srušene džamije Ferhadije u tom gradu. I tada je obezbedjenje u mom gradu bilo pet puta veće nego inače. Nekako me je to još više steglo, tako da mi je tada sigurno bilo mnogo gore nego sada kada treba opet da održim koncert u Sarajevu", rekao je Čolić za sarajevske medije.

On dodaje da će na sceni sarajevske Zetre večeras biti veliki orkestar, pet vokala, balerina, 11 gudača.

"Ne trebaju nam nikakvi gosti. Najvažnije je da bude dobra energija. Pored starih pesama, predstavićemo moj novi album 'Zavičaj'. To će biti jedan koktel kroz vreme. Postoji i malo treme, ali to je normalno", ističe Zdravko Čolić.

Posle ovog koncerta snimiće i spot za pesmu "Kao moja mati", koju mu je napisao Dino Merlin