U sarajevskoj olimpijskoj dvorani "Zetra" u subotu uveče, ponovo je oživeo "olimpijski plamen" kojeg je ovaj put "zapalio" Zdravko Čolić spektakularnim koncertom u rodnom gradu, posle šest godina pauze.

Koncert je počeo jednim od svojih najvećih hitova "Gori vatra", a scena je bila u plamenu od specijalnih efekata.

Publici vatre i nije trebalo, već su bili dovoljno zagrejani, a najverniji obožavatelji su u "Zetru" došli još oko 18 časova da zauzmu prve redove, iako je koncert počeo u 21 čas.

Čolić je na pozornicu izašao u crnom odelu i beloj košulji, nasmejan, raspoložen i spreman da peva više od tri sata, a neki bi rekli Čola ko Čola.

"Dobro veče prijatelji, poznanici, saradnici... Ma šta da vam kažem, u rodnom sam gradu pa se svi znamo", rekao je Čola uz osmeh na početku koncerta, što je dočekano ovacijama.

Iako će zvučati kao izlizana fraza, ali njegova publika su zaista oni od sedam do 77 godina, pa možda i koju više.

Roditelji sa decom, bake i deke sa unucima, svi u glas pevaju zajedno sa našom najvećom zvezdom hitove kao što su "Malo pojačaj radio", "Bembaša", "Čija je ono zvezda", "Glavo luda", "Kad bi moja bila"...

Iako ima 56 godina, na scenu mu nije nedostajalo energije, plesao je u njegovom prepoznatljivom maniru, tračao pozornicom...
Publika je svaki njegov pokret nagradjivala gromoglasnima aplauzima, a na pozornicu su leteli plišani medvedići i ceveće. Mame i kćerke su se otimale koja će ga dotaći za ruku, posle su se prepirale kojoj se nasmejao, poslao poljubac...

Posle više od sat pevanja, napravio je kratku pauzu i na sceni se pojavio u crvenom satenskom sakou i crnoj košulji i dalje vedar, nasmejan, raspoložen za pevanje. Nastavio je sa pesmama sa poslednjeg albuma "Zavičaj", za koji kaže da mu je posebno drag jer je i sam pisao tekstove i komponovao muziku za većinu pesama.

"Lepo je opet biti u zavičaju i pevati prijateljima", nije krio Čola emocije a ni štedeo glas.

U ponoć je završen onaj zvanični deo koncerta, a zatim su usledila dva bisa i one najveće balada jugoslovenske pop muzike kao što su "Pisacu joj pisma duga", "Ti možeš sve al jedno ne", "Zvao sam je Emili", "Kad bi moja bila".

"Pjesmo moja, već si na poletu, pozdravi mi sve na ovom svijetu, pozdravi mi slavlje i golube i sva srca sto se silno ljube“, su stihovi Čoličevog hita "Pjesmo moja" kojim je završio sarajevski koncert.

Posle koncerta, više od sat oko 20 hiljada posetilaca je napuštalo "Zetru" i dalje pevušeći Čoline pesme vidno raspoloženi.

"Ovo je bio najbolji koncert na kojem sam ikada bila. 'Zetra' nikada nije bila ovoliko popunjena i niko do sada nije pevao tri i po sata. On je legenda", rekla nam je oduševljena Mirjana Širić.

Ništa manje nisu bili oduševljeni ni pripadnici jačeg pola koji bez i malo ustezanja kažu da su im najdraže Čoline balade.

"Ma on je car. Najveća zvezda koju je Sarajevo ikada imalo i teško da će ikada i imati. Dvorana je bila ispunjena pozitivnom energijom koju on šalje sa scene. Da peva svaki dan, mislim da bi uvek bilo ovako puno", kaže Sarajlija Mirsad Ibrić.

Zanimljivo je da je na koncertu bilo oko 1.000 akreditovanih novinara, ne samo iz BiH već i iz Srbije i Hrvatske.

Jedan od generalnih sponzora koncerta m:tel je uz svaku kupljenu kartu poklonio i SIM karticu sa 5 KM na računu, a ukoliko se račun redovno dopunjava narednih 12 meseci korisnici dobijaju još po 5 KM kredita