Grupa „Vrelo“ među top pet na Bi-Bi-Sijevoj listi talenata

Nakon fantastičnog uspeha etno grupe „Vrelo“ iz Rume koja se u konkurenciji više od 2.500 izvođača iz celog sveta plasirala među pet finalista na izboru Bi-Bi-Sija „Next big thing“ (sledeća velika stvar), članovi benda se punom parom spremaju za 9. decembar kada će u Londonu nastupiti pred žirijem u kojem se, između ostalih, nalaze i Piter Gejbrijel, Tori Ejmos i Vilijam Orbit.

- Ovo je veliki uspeh za nas i prezadovoljni smo i plasmanom među prvih pet. Svi naši planovi usmereni su na 9. decembar, i u ta dva minuta ćemo dati sve od sebe, pa šta nam bog da! Iako smo svi šokirani, nije nam popustila koncentracija i radimo punom parom - kaže za „Blic“ Nataša Tomić koja je 1999. u Rumi osnovala grupu „Vrelo“ i dodaje:
- Zaista nismo očekivali da će se stvari razvijati ovom brzinom. Pesmu „Pošle mome“ smo poslali zadnjeg dana konkursa Bi-Bi-Sija, a već sledećeg jutra su nas zvali organizatori koji su bili oduševljeni našom numerom. U konkurenciji više od 2.500 izvođača iz 88 zemalja ušli smo među prvih dvadeset, a zatim i u prvih pet. Za nas je to isto kao da smo dobili dobitnu kombinaciju na bingu. Nismo verovali da možemo da uspemo u Engleskoj jer uvek smo mislili da ćemo sa našom muzikom bolje proći u Francuskoj i nekim drugim evropskim zemljama. U nedelju ćemo u studiju Bi-Bi-Sija nastupiti pred žirijem u kojem se nalaze čuveni muzičari i producenti kao što su Vilijam Orbit, Tori Ejmos i Piter Gejbrijel, pa čak i ako ne pobedimo, mi smo već mnogo postigli, a nadam se da ćemo nakon ovog konkursa uspostaviti kontakte sa stranim izdavačima.
Po rečima Vojislava Aralice, producenta „Vrela“, članovi grupe iz Rume su pod dodatnim pritiskom jer se procenjuje da će emisiju sa nedeljnog nastupa finalista na Televiziji Bi-Bi-Si vorld servis gledati čak 240 miliona ljudi!
- Mi smo već pobedili! Ništa ne očekujemo i samo želimo da u studiju u kojem su svirali naši idoli Dejvid Bouvi i „Rolingstonsi“ izvedemo našu pesmu i razvalimo! Sve naše nade su smeštene u tih par minuta života... - priča Aralica.
Rezultati će biti saopšteni 10. decembra, a mi držimo palčeve sjajnim Rumljanima i nadamo se da će pobediti a zatim zajedno sa svetskim muzičkim zvezdama nastupiti u londonskoj „O2 areni“ na proslavi 75. rođendana Bi-Bi-Sija...