Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 13

Tema: Sta mislite o OVERCLOCKOVANJU procesora?

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    19.09.2004
    Poruke
    2.316

    Podrazumevano Sta mislite o OVERCLOCKOVANJU procesora?

    ja se ne razumem bas najvise u ovu oblast pa da pitam neke koji to bolje znaju???

    dakle, tema je OVERCLOCKING!!

    moj ortak podigao svoj comp sa 2.4 na 3.1 i radi mu bez problema...

    ja imam chip na 1GhZ i meni radi super comp dakle da ga ne pipam, al nekako me smeta ovaj broj 1 rofl..
    ja sam na pointu kad nemam cash za pljugu bolju
    ja ga drkam kad nemam cash da iznajmim drolju...!!!

    ^^

  2. #2
    Senior Member Ivke avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Lokacija
    krusevac
    Poruke
    616

    Podrazumevano

    ma sta smeta to su sitnice ja to nebi diraobas nikako ako to radi dobro

  3. #3

    Podrazumevano

    Nisam to nikad radio niti ne planiram. Tvoj drug je to podesio na ForntSide Bus sto znaci da CPU mu sad radi mozda 3% brze al sistem sigurno nije vise tolko stabilan. Znam da podstoj od MSI za MSI Mainboards program koj to automacki regulise, sto znaci ako program vidi da sistem ide nestabilno smanji frikvenciju CPU-a a kad vidi da ide stabilno povecava. Evo program se zove Fuzzy Logic al samo za MSI Mainboards molim!! To se nalazi cak na CD koju dobijete od MSI normalno ako kupite board od njih. Eto sada reklamirao sam dosta MSI al ipak su oni najdobri sto se tice Mainboards i imaju dobre zastite da ne sjebete bas tako lako CPU. Da znate isto da ako to radite na jedan novi CPU i ide u kurac nece vam niko zameniti to jer oni vidu tacno da ste radili overclocking. A ti sada Dadi ako bi digo tvoj CPU i na 2,5 GHz (sto mozda je i moguce na neki nacin) nebi ti radio komp jos uvek kao neki komp sa original 2,5 GHz CPU jer nije bitan samo CPU nego i ostalo od Hardware. Ako ti imas 128 MB SD RAM a onaj sa original 2,5 GHz CPU ima 1 GB DDR RAM 400 MHz tvoj jos uvek mnogo sporije od njegov. Neznam CPU Overclocking nebi preporucio nikome al kako vi hocete nije moj Hardware )

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    19.09.2004
    Poruke
    2.316

    Podrazumevano

    dadi ima 1024SD RAM
    ja sam na pointu kad nemam cash za pljugu bolju
    ja ga drkam kad nemam cash da iznajmim drolju...!!!

    ^^

  5. #5
    Guest

    Podrazumevano

    momci...ovako ako hoèete prèkati oko overclockinga morata znati nešto i o procesorima a pogotovo o mainbordu... to jest do koje mjere možete smanjiti il povisiti napon za cpu....osim toga neki su cpu zakljuèani tako da jih treba najprije otkljuèat pa tek onda nešto ozbiljno pipkati i podešavati softwarski... ja sam u mlaðe dana izvodio te cake...al sam isto tako spalio 5 CPU i dvije matiène plate....pa si sad sraèunajte kolko je to (uzmite prosjek)...
    tu se slažem sa Mafijom u sluèaju RAM modula...taj je zame srce kompjutora...a CPU pamet....
    ja imam 2GB ram DDR 266... i procesor2600AMD... i mogu vam reèi da radi PERFEKTNO... i može sredi bilo koju operaciju brže nego Intelovi P4...100% tested... belive me...
    ako hoèeš da navijaš...bolje ti je kupi si RAM modul...
    leviss

  6. #6

    Podrazumevano

    Dobro sad nevredi ti vise ni RAM ni nista ako ti jednostavno ceo Hardeware ostario. Al eto kao stó pisao Gost nemate puno od OVERCLOCKING osim da sjebete ceo komp.

  7. #7
    Junior Member s1cK avatar
    Datum registracije
    20.12.2004
    Lokacija
    under nerwork
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    eh ja moram da kazem da imam AMD athlon na 2000+ i clockowao sam ga na 2600
    komp je radio skoro isto , ali se temperatura digla za swega 2-3 stepena.
    razliku neku vecu i nisam primetio pa sam ga vratio na prvobitno stanje.
    najbolje ti je da qpis nov procesor , jaci nego da se igras tako i sprzis procesor a i plocu !!!

  8. #8

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    19.09.2004
    Poruke
    2.316

    Podrazumevano

    hvala hvala
    ja sam na pointu kad nemam cash za pljugu bolju
    ja ga drkam kad nemam cash da iznajmim drolju...!!!

    ^^

  10. #10
    Junior Member
    Datum registracije
    15.02.2005
    Poruke
    1

    Podrazumevano Nesto o overclocovanju

    overklokovanje procesora nije tako komplikovan proces kao sto neki misle to je vrlo jednostavan proces ali posledice mogu biti fatalne.prvo overclocovanjem procesora se ne postize bog zna koji rezultat vec dosta veca temperatura procesora i nestabilnost celog sistema.da bi overclocovanjem poljsali performanse vaseg kompjutera morate da imate dobru plocu jer se najblolji rezultat postize podizanjem FSB.medjutim ako hocete malu promenu takta onda preporucujem i menjanje mnozioca procesora i podizanje FSB za nekih 10-20MHz.Time dobijate stabilniji sistem i veci takt procesora za oko 500MHz.
    MPK

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •