Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 13 od 13

Tema: Sta mislite o OVERCLOCKOVANJU procesora?

  1. #11
    Junior Member backspacer avatar
    Datum registracije
    04.03.2005
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    koliko para toliko muzike.....fabrièko podešavanje uvek je najbolje, ako oæeš brže, izdvoji evropljane iz prasice i zaigraj kartu na brzinu
    jer niko nikad nije znao \'armoniku
    svirat\' kao mali Ibro, Ibro dirka naš.....

  2. #12
    Junior Member
    Datum registracije
    31.03.2005
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    ja sam od amd xp 2600++ napravijo 3000++ ali poznajem osobe sto su cak do 3200++ dogurali ali sam zato morao da stavim jos jedan fan i instaliram cpuldl koji ti smanjuje temperaturu za 10°C i radijo je na 50 °C bilo je okey pa sam onda pokuso da ga jos vise podignem e onda ga nisam mogao da upalim vise..morao sam da izvadim bateriju da bi ga resetovo na fabricku instalaciju..sada mi radi na fabricko podeseno 1.93Ghz a i temparatura je ista kao i kad je bio na 2.314Ghz
    it doesn\'t matter where you going it matters how you got there

  3. #13
    Junior Member
    Datum registracije
    05.04.2005
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    ljudi OVERCLOK RULES.
    sta je bitno kod overclockovanja.dobro hladjenje i samo to,naravno solidna ploca sa otvorenim funkcijama za podesavanje fsb-a,mnozitelja itd.
    dobar cpu cooler i dobro ventilirano kuciste su glavni aduti za overclock,zaboravio sam da napojna jedinica takodje igra jednu od glavnih uloga u overclocku
    dakle stavis zalman cooler na cpu koji ti garantovano hladi procesor do nekih 2.5 ghz pazi 2.5ghz to ti je kao neki barthon 3500+, bio on overclokovan ili ne. artic keramicka pasta na jezgro procesora i to je to.
    markirana napojna jedinica min.350w npr.chieftec ili antec itd.
    najefikasniji overclock dobivas dizanjem sabirnice FSB-a
    ja drzim svoj barhon 2500+ na 3200+ ve nekih godinu dana ,fsb digao sa 333mhz na 400mhz ,jer je pozeljno da je fsb i brzina memorije na istoj frekvenciji, spario sa gigom ddr400 i radeonkom9800 i sve je ROCKSOLID bez ikakvog narocitog zagrijavanja procesora.
    samo drzati se gore navedenog

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •