Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 11

Tema: Svadja ili samo razmena misljenja?

  1. #1
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano Svadja ili samo razmena misljenja?

    Svi smo mi dosad bili svedoci ili mozda i sami ucestvovali u nekoj svadji bilo na poslu, na ulici ili u kuci. Ima raznih svadja:malih, velikih, ozbiljnih i bezveznih. Cesto se u svadji i kazu stvari zbog kojih kasnije imamo grizu savesti jer smo dragu osobu uvredili, rekli vise nego sto je trebalo.
    Sta je ustvari svadja?
    Neko bi rekao razmena misljenja samo ili diskusija koja postaje sve zesca i prelazi u svadju.
    Kako biste vi definisali svadju?
    Sta je ustvari svadja za vas?
    Volite li da se svadjate ili ste vise osoba koja je spremna da precuti, svoje misljenje zadrzi za sebe i izbegne svadju?
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  2. #2
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    vidim da nema dobrovoljaca za diskusiju...ili jos traje zimski san?
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  3. #3
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Svadja po meni pocinje onda kada se digne ton kad svi nesto vicu a niko nikog ne slusa...

    ja nisam svadjalica niskim nisam u svadji ..cak ne podnosim visoki ton sto bi se reklo ide mi na zivce (mada ga i ja nekad podignem) al volim diskusije..

    Sto se tice precutivanja mogu precutat ako mi je ladna glava bas iz razloga da se izbegne prava svadja..al kad tad moram izbacit to iz sebe na bilo koji nacin...mislim da je cak i dobro da osoba ucuti ako bi neko da se svadja jer za svadju ipak treba dvoje...

  4. #4
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    E vidis ima i onih sa kojima ne mozes ni da raspravljas a kamoli da se svadjas, cute ko zaliveni i to mene dovodi do ludila. Kazes svoje misljenje i ocekujes neku reakciju, odgovor.

    Ja inace planem brzo ali mogu i dosta toga da precutim samo da ne dodje do svadje.
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  5. #5
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Pa znate kako u principu vecinom u poslovnom svetu su ljudi na neki nacin primorani da zadrze svoje misljenje za sebe ,naime ima ljudi koje toliko poznajemo da bi nase misljenje doziveli kao napad,kritiku ili cak i uvredu...

  6. #6
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    U pravu si...nekad se dosta toga i precuti jer ima ljudi koji ne podnose kritiku i koje bi se sigurno naljutili kad bi culi nase misljenje...takvih imam na pretek u familiji, cutim bas zato sto ih dobro poznajem. Steta, bas sa osobama koje su nam drage i koje dobro poznajemo bi trebali iskreno i otvoreno da pricamo...ja cenim iskrenost ma kakva ona bila.
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  7. #7
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Da..ja sam najsrecnija kad mogu svoje misljenje slobodno izneti i takav sam tip ..kazi ti meni ,ja tebi i idemo dalje za iste pare..sto bi se durila ako neko misli onako kako ja ne mislim o necemu ..

    Al eto meni se desi cesto na poslu da zadrzim misljenje za sebe bas iz tih razloga sto predobro poznam radne kolege i kolegice ..mada trudim se diplomatski izneti to sto mislim ne ugroziti svoje radno mesto..

    Naime pre nekih par meseci je predradnica videla jednu radnicu da radi na crno pod bolovanjem (kaze videla) i samnom razgovara da ce to prijavit kod sefice..sad ja njoj kad kazem nemoj, nije to tvoja stvar ona ce to ucinit zato sto je takva i takva im pase na to radno mesto..

    Onda mi je rekla ..ma daj kazi nesto za to?(ja sam ostala bez texta kad mi je rekla sta smera)

    Rekla sam joj ..mozda devojka nema novaca ,prisiljena je da radi takvo sto ko zna..opomeni je samo il zaboravi to..mozemo biti lojalni svakome do neke granice..ne placas je ti a firma nece osiromasit zbog dve nedelje..

    i cura je za par dana i dobila otkaz..eto to su takve stvari de osobe poznamo i ne mozemo da ih menjamo..

  8. #8
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    to je na zalost tako
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    08.12.2007
    Poruke
    798

    Podrazumevano

    razmena misljenja
    pa zasto da ne niko nije savrsen samo jedan je savrsen bog
    uvjek sam za to prihvatam misli koje mislim dasu oki i prihvatam savjeti

  10. #10
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Ma i ja sam zato ..i uopste volim "debatirat"..al mislim da ko se nikad ne "svadja" (ne volim tipicnu svadju) da mu je sve svejedno,mora biti nesto sto ne odgovara u datom momentu i da se pobunis malo...ne volim kad neko zbog svake sitnice digne nos al kulturna svadja je ok..nekako znas na cemu si..haha podseti se one stare pesme Marinka.R ..svadjalica..

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •