Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: Ivana Jordan

  1. #1

    Podrazumevano Ivana Jordan


    Rođena je 7. jula 1977. godine u Beogradu.

    Obrazovanje

    Školovala se u svom rodnom gradu:
    Osnovna škola: "Starina Novak" (prve dve godine), "Karađorđe" (od trećeg do osmog razreda).
    Niža muzička škola: "Josip Marinković", "Petar Konjović".
    Srednja muzučka škola "Josip Slavenski".
    FMU- Fakultet muzičke umetnosti u Beogradu (trenutno apsolvent).

    Sportovi
    U periodu osnovne škole trenirala plivanje u dečijoj grupi na 25. maju.
    Sa 12, 13 i 14 godina trenirala tenis na terenima Crvene Zvezde na Marakani.
    Sa 14 išla na treninge atletike na Marakani kod trenera Bambija.
    Sa 15-16 vaterpolo u ženskom timu Partizan Bambi.

    Novinarstvo
    Od 1994. do 1997. godine radila kao muzički saradnik na TV Politika i radio Politika
    Od 1995. do 1998. godine pisala u magazinu "Ana". Imala svoju stalnu rubriku "Teleks vesti" gde je pisala o aktuelnim muzičkim događajima.

    Muzička karijera

    Počeci
    Iskomponovala prvu pesmu sa 9 god koja se zove "Proleće". To je instrumentalna kompozicija i planira da je objavi u budućnosti.
    Brojni nastupi sa horom niže muzičke škole "Petar Konjović"
    U periodu srednje škole radila muziku za amatersku pozorišnu predstavu "Kad se spusti zavesa" koja se igrala na sceni "Đuro Salaj".
    Pred kraj srednje škole studijski snimila svoju prvu pesmu pod nazivom "Ne žalim kraj". Snimana je u studiju 6 RTB sa eminentnim džez muzičarima.

    Karijera i priznanja
    1998 - prvi javni nastup na festivalu "Beogradsko proleće". Pesma sa kojom je nastupala dobila je nagradu za aranžman i produkciju. Dragan Ilić i Igor Gostuski su autori aranžmana.
    1998 - 1999 - na poziv Dragoljuba Đuričića bila je u bendu Zdravka Čolića na turneji "Kad bi moja bila".
    1999 - 2000 - prvi album "Svetlost i senke", izdanje Siti Rekords.
    2000 - festival "Beogradsko proleće" sa pesmom "Ne budite ga", druga nagrada publike
    2001 - "Festival vojničkih pesama i koračnica" sa pesmom "Duge noći". Muziku je napisao Vojkan Borisavljević. Druga nagrada žirija.
    2001 - Muzički festival "Budva" sa pesmom "Ti me osećaš".
    2001 - Singl "Znam to i osećam" i početak saradnje sa italijanskim producentima.
    Leto 2002 - pesma "Corner of your eye" snimana u Italiji (Milano) u studiju Alberta Radijusa. Alberto je član italijanske grupe "Formula tre" koja je bila popularna u Italiji 80-tih godina. Bio je i među najboljim gitaristima u Evropi tog vremena.
    2003, april - Nastup na međunarodnom koncertu u Asiziju koji je organizovan i sniman u produkciji italijanske nacionalne televizije RAI. Dobija priznanje "Mondo d' amore".
    2004 - Album "Dvobojne oči", izdanje RTV BK telekom.
    2004 - Radijski festival u Beogradu, nagrada za iznenađenje godine.
    2005 februar - Beovizija, dodela godišnjih nagrada - nagrada za kantautora godine.
    2005 - nagrada "Beogradski pobednik".
    2005 april - na italijanskoj televiziji RAI. Intervju sa voditeljkom (Livia)i numera "Corner of your eye". Studio 1 koji se nalazi u Rimu.
    2005 - Radio "Perper", nagrada za pesmu godine "Svetlo koje tražim".
    2005 april - Učestvuje kao maneken na reviji "Dan ITTIERE mode" u organizaciji agencije "Fabrika" i Vesne Mandić. Nosila model "GF Ferre"
    2005 april - Melos estrada i "Jugoslovenski dani estrade", nagrada za inostrani "brake through".
    2006 - Beovizija, 3. mesto i nagrada za najbolji scenski nastup sa pesmom "Lazarica"
    2006 - Dani estrade - kantautor godine
    2006 - Oskar popularnosti
    2006 - festival "Sunčane Skale", najbolja ženska interpretacija godine.
    2006 - Pehar sa brdske trke na Lovćenu. Vozila je Pežo 206 CC sa sekvencijalnim menjačem. Snimila je i spot za remiks "Korak do tebe" u kome su kadrovi sa ove trke.
    2006 - novi album "Ovaj svet", izdavačke kuće PGP RTS.

  2. #2
    Junior Member Sale-5 avatar
    Datum registracije
    18.05.2009
    Lokacija
    Sokobanja
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Ivana Jordan
    to je cura koju bih hteo da ozenim.
    Nadam se da ovo nije nista uvredljivo jer ja zaista mislim tako.
    Ima Andjeoski glas i kad je cujem ja se sav istopim...

  3. #3

  4. #4
    Junior Member Sale-5 avatar
    Datum registracije
    18.05.2009
    Lokacija
    Sokobanja
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Cekam da je sretnem, upoznam, izvedem na nekom lepom mestu, pitam da mi bude cura pa tek ako pristane i vidimo da je sve kako bi trebalo biti onda je zaprosim i ozenim.
    Mozda sam pomalo staromodan ali tako je najlepse i najromanticnije.
    SALE-5

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •