Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: I Bor je Srbija

  1. #1
    Junior Member mish avatar
    Datum registracije
    18.06.2006
    Poruke
    11

    Podrazumevano I Bor je Srbija

    Bor je grad u kojem sam proveo svoju mladost i nosim ga u srcu bez obzira na sve što se u njemu dešava... Pokušaæu diskusijom o Boru i problemma koji ga muèe skrenem pažnju da smo i mi Borani deo Srbije i to onaj deo koji je najviše dao za ovu zemlju a sada ostao iskorišten prljav i uništen dok moènici æute i pokušavaju da iscede zadnju kap bakra ili zlata ne razmišljajuæi o narodu koji je ostao bez posla, stana, mladosti... I Bor je Srbija


  2. #2
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    Sta je pesnik time hteo da kaze?

    Interesovalo bi me sta ocekujes ovim postom? Cela Srbija ima problema, ne samo Bor.
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  3. #3
    Junior Member mish avatar
    Datum registracije
    18.06.2006
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    pesnik nije hteo nista da kaze, samo pokusavam da skrenem paznju na Bor a svi imate isto pravo. nasjgore je cutati i zauzimati prema svemu neprijateljski stav... to nas je i dovelo tu gde smo... ukoliko smtras da treba cutati ne slazem se ..bilo kako bilo Bor je u teskoj situaciji kao i cela Srbija a to je upravo napisano na ovoj grafici... ko milsi da moze prokomentarisati i reci nesto korisno dobro je dosao...

  4. #4
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    Necu sad ovde da pametujem niti da se bunim ali ne verujem da ovde ima voljnih za diskusiju o Boru. Ako stvarno hoces o Boru da raspravljas ima i Bor sajt i forum (sorry al`sam morala) tamo se i onako samo o Boru prica i diskutuje, ni trunke zabave. Ovde ljudi pokusavaju da zaborave malo svakodnevnicu, da se malo sale i druze. Bar je kod mene tako ne znam za ostale.

    Pozdrav i nemoj da se vredjas. Mnogi i ne znaju gde je Bor a kamoli da ima rudnik...A opet kome nije drago svoje rodno mesto ali...

    p.s. Ja nisam iz Bora ali tu sam negde blizu
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  5. #5
    Junior Member mish avatar
    Datum registracije
    18.06.2006
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    slažem se sa tobom ali te molim da mi objasnisš suštinu tvog posta. šta je, zabranjeno ovde pisati o Boru ili bilo kom drugom gradu? ili je tema u domenu neke koja vredja nešija nacionalna ili druga oseæanja, ili je Bor grad koji se ne sme pominjati....ne razumem. i na kraju ako se ne ljutiš zasto ti koja si iz okoline bora preporuèuješ tako nešto...zar ne bi trebalo da pomogneš... nadam se da razumeš mada ako zaista niko ne udje u raspravu ne treba mudrovati više... pozdrav i tebi

    ps naravno da Bor ima forum i to nekoliko foruma ali se tema mora postavljati o malo dalje od grada, da ako ništa drugo ljudi barem vide da se nešto radi a to ne iziskuje èak ni da neko uèestvuje u diskusiji.

  6. #6
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    Ma pisi mishu o cemu hoces, ja nisam rekla da je zabranjeno nego da nema nikakve svrhe. Kazes da mozemo pomoci. Kako ako je to neki tvoj projekat objasni nam detaljno sta i kako. Mozda ce "slatkisica" imati volje za pomoc i diskusiju posto je u Boru provela vise vremena od mene.

    mishicu opusti se bre malo...Ja ne znam da li si rodjeni Boran ali isti ste kao i Majdanpecani odmah ljuti i spremni za diskusiju i borbu, nigde sale samo nesto ozbiljno...e bas smo neki cudan narod, zato i nemamo nista. Kao i politicari, diskusije i prica a nista ne ide dalje.

    Ja sam svoje rekla i nemam vise volje o ovome da diskutujem jer nicemu ne vodi. Mojim prvim postom na ovu temu nisam htela ni da te vredjam niti da se raspravljam vec sam samo htela da pitam o cemu se konkretno radi. Rekla sam ti svoje misljenje a ti radi sta hoces dalje.

    Veliki pozdrav
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  7. #7
    Junior Member mish avatar
    Datum registracije
    18.06.2006
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    moj stil je sasvim drugaèiji i bavim se "opuštenim stavrima" celog života, nisam svadljiv ali ako pažljivo proèitaš tvoj post posle otvaranja teme shvatiæeš da nisam ja inicijator ovakve diskusije. zapravo ja samo pokušavam da skrenem pažnju na bor i nemam nikakav projekat. za poèetak možeš otièi na ................. pa æeš se kasnije veæ snaæi. tu æeš videti kakvi smo mi borani i kakav sam otprilike i ja da ne bi živela u pogrešnom uverenju....
    koliko je ko èudan... ne znam neka to drugi procene . u svakom sluèaju te pozdravljam i zahvaljujem se na podršci i razumevanju. nije u životu sve u zezanju i opuštanju, veruj mi da nas je to ubedjenje upropastilo. Nisam rodjeni boranin ali sam preko 30 godina u njemu... eto toliko o tome.

  8. #8
    Senior Member slatkisica avatar
    Datum registracije
    26.09.2004
    Poruke
    19.305

    Podrazumevano Re: I Bor je Srbija

    Citirati Originalno postavljeno od mish
    Bor je grad u kojem sam proveo svoju mladost i nosim ga u srcu bez obzira na sve što se u njemu dešava... Pokušaæu diskusijom o Boru i problemma koji ga muèe skrenem pažnju da smo i mi Borani deo Srbije i to onaj deo koji je najviše dao za ovu zemlju a sada ostao iskorišten prljav i uništen dok moènici æute i pokušavaju da iscede zadnju kap bakra ili zlata ne razmišljajuæi o narodu koji je ostao bez posla, stana, mladosti... I Bor je Srbija
    cao mishu...

    Bor je grad u kojem sam i ja provela svoju mladost ili bolje receno svoje detinstvo....
    bese to odavno (nemoj mislit da sam neka matora baba hahaha al ipak je dosta vremena od tada proslo)
    Tada je Bor kao grad bio cist i ako je bilo borskog dima.... barem se odrzavao...
    Bio je uredjen bas ono pravo, za razliku kakav je sada...
    Zalosno je sto je tako ali osim da diskutujemo o tome neznam kako mozemo pomoci....
    jbg dobro je ckalja rekao "pojeo vuk pare sto smo mi magarci dali"

    P.S. Zamolila bih te da bez ljutnje otklonis sajt koji si u predhodnom postu naveo... Hvala unapred.....

    Kad ti zore osvanu bez boje, spominjaces ti tad ime moje,
    kad ti nemir prostruji kroz vene, to bol ti mira ne daje zbog mene..!

  9. #9
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Ovde pisemo o svemu i svacemu , ali se bojim da neces bas medju nama naici na neke kvalifikovane diskusije . Ima li Bor kao grad svoj oficijelni sajt ?

    Ako ima , zasto se o tome sto te muci ne pise tamo ?
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  10. #10
    Junior Member mish avatar
    Datum registracije
    18.06.2006
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    naravno da Bor ima oficijelni sajt ali zašto bar ne bi pokušali da prièu malo proširimo...

    skinut link.... sve je ok slatkišice

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •