Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Jedno malo pitanje :D

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    29.09.2004
    Lokacija
    Ljubljana ghetto
    Poruke
    51

    Podrazumevano Jedno malo pitanje :D

    eeee pa da pitam strucnjake za comp nesta.zanima me kolika je najbolja temperatura compa da se ne pregrije previse.jel meni se cini ipak da je mom comp malo prevruce.zadnji puta kad sam ga otvaro je bilo untura sve vruèe.a temperatura je bila 52 stepena. :O

  2. #2
    Senior Member Ivke avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Lokacija
    krusevac
    Poruke
    616

    Podrazumevano

    nije ti to pregrejano to je onako solidna temperatura a normalno kad ga otvoris da se oseti toplota..kako bi ti onda bila leti kad su velike vrucine...heheh uzivaj ti samo dobro je to...

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    29.09.2004
    Lokacija
    Ljubljana ghetto
    Poruke
    51

    Podrazumevano ICE_D

    pa mislm jest solidno to ali kad igras nesta temperatura raste to me malo zeza pa prebrzo raste

  4. #4
    Senior Member Ivke avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Lokacija
    krusevac
    Poruke
    616

    Podrazumevano

    pa vidi normalno da mora se greje kad igras neku jaku igricu sa velikog grafigom pa vidi i meni se greje komp kad igram nesto ali tako mi vec radi dugo dugo tako da nemoj to da te brine dok ne ode 80 stepena

  5. #5
    Member
    Datum registracije
    29.09.2004
    Lokacija
    Ljubljana ghetto
    Poruke
    51

    Podrazumevano ICE_D

    hehehhee pa odlucio se nabaviti jos jedan ventilator in posle mozda jos nesta kad se bude imalo para ali hvala ti puna

  6. #6
    Senior Member Ivke avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Lokacija
    krusevac
    Poruke
    616

    Podrazumevano

    pa mozes i to stavis jos jedan kuler i uzivas..... jos sad sam gledao ima bas dobri kuleri i mnogo su tihi nema vise ono bucno...

  7. #7

    Podrazumevano Re: Jedno malo pitanje :D

    Citirati Originalno postavljeno od ICE_D
    eeee pa da pitam strucnjake za comp nesta.zanima me kolika je najbolja temperatura compa da se ne pregrije previse.jel meni se cini ipak da je mom comp malo prevruce.zadnji puta kad sam ga otvaro je bilo untura sve vruèe.a temperatura je bila 52 stepena. :O
    Evo moj server pc koj radi 24 h ima trenutno 61°C zvuci puno, i jeste puno al danasnje CPU`s izdrzu to i radu stabilno. Imao sam rekord 105 dana uptime, znaci bez restart sto je veoma puno za windows. A da temperatura zavisi i od jacine CPU-a moj je 2,5 GHz AMD Athlon, AMD se uvek ima uvek vecu temperaturu od Intel-a. Kad je leto imam cak i do 65°C al komp radi jos uvek stabilno. Ako imate dobar Mainbaord mozete da podesite u BIOS na kolko stepeni da se gasi automacki komp. Ja sam podesio na 70°C da nebi se sjebo CPU al do sad nisam imoa nekid preko 65°C. Svaki komp greje kad radi, normalna stvar. Da vidite harddiskove od yucafe servera gde nam se nalazi muzika, necete moci da drzite ruku na harddisk.

    Sto se tice cooler za CPU tacno je da su postali veoma tihi. Tako zvani "Silent" cooler su veoma dobri, jeftini i jos i radu veoma tihu.

  8. #8
    Guest

    Podrazumevano

    evo kod mene je comp...slièno kao na vašem serveru ...heheh
    radi po 30 dan bez restarta...al što se tièe temperature samog procesora ta je konstantna oko 50°C (Vulcano 12)... ibaš tako kao MAFIA imam podešeno na mainboardu da se isklapa kod 66°C al moram reèi da to još nisam uspio doživiti...
    što se tièe same unutrašnjosti .. tu je oko 44°C jer imam 3 ventilatora koaj uvlaèe svjež zrak a 5 koji zrak izbacivaju vani.... i stalno zrak kruži to je bitno... moram napomenuti da se tu nalazi još ventilator na grafikulji (Zalman) i na main bordu te na ramovima... a da napomenem procesor je AMD 2600+...
    Samo napravi protok zraka kroz kutiju i sve èe biti ok...i da neznam kako optereèivaš sistem...

  9. #9
    Junior Member s1cK avatar
    Datum registracije
    20.12.2004
    Lokacija
    under nerwork
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    pazi owako komp inache u prostoriji dize temperaturu za 2-3 stepena
    shto znaci da se on greje ko lud.
    ubaci par kulera (dodatnih) podesis u biosu da ti se komp gasi na temperaturi od oko 70-75 stepeni i nema shta vise da brines
    inace i hdd se dosta greje
    a to shto se hdd servera yucafea toliko greje ... jbg
    inace ni na jedan hdd nemozesh da stawish ruq kad radi duze od 3-4 sata :P

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •