Rezultati 1 do 1 od 1

Tema: Jovana Tipšin

  1. #1
    Member Misho_iz_Bugarske avatar
    Datum registracije
    11.01.2005
    Lokacija
    Bugarska,Sofija
    Poruke
    37

    Podrazumevano Jovana Tipšin


    Jovana Tipšin
    Rođena je 22.12.1976 god. u Beogradu, odrasla je u višečlanoj porodici sa roditeljima, četiri sestre i tri brata.Osnovnu i srednju školu kao i solo pevanje završila je u Beogradu.
    Prvi put zapevala je u devetoj godini kod brata na svadbi. Od svoje desete godine učestvuje na više audicija na kojima osvaja prve nagrade. Zatim osniva svoj "BEND" sa kojim gostuje po raznim diskotekama i restoranima. Jedan od njenih omiljenih restorana je "Topčiderska noć" gde je i najviše gostovala. Nakon toga dolaze koncerti za humanitarne svrhe ....
    Prvi album izdala je 1994. godine u svojoj 14. godini za PGP-RTS pod nazivom: "DRUGARICE ZA KASNE SATE" sa koje su se izdvojile pesme
    "Sve tuđe suze", "Narandža na stolu" ,"Burma od zlata", itd.
    Te iste godine proglašena je za otkriće godine.
    Saradnici na prvom albumu bili su : Dragan Brajović i aranžer Zoran Tutunović.
    Drugi album izdala je 1996. godine za izdavačku kuću "ZAM" pod nazivom "NE ZABORAVI ME" ,ujedno stvarajući svoju ličnu kartu upravo pesmom "Ne zaboravi me" koja je postala Mega Hit.
    Saradnici na drugom albumu bili su : Dragan Brajović i Srki Boy.
    Treći album izdala je 1997. godine za izdavačku kuću "ZAM" pod nazivom "RUŽA PUNA TRNJA" sa pesmama "Grom me udari", "Daleko si ti", itd. koje postaju hitovi.
    Saradnici na trećem albumu bili su : Dragan Brajović i Srki Boy.
    Četvrti album izdala je 1998. godine za izdavačku kuću "ZAM" pod nazivom "IDI - IDI" sa hitovim "Idi - idi", "Sad više nisi moj", itd.
    Saradnici na četvrtom albumu bili su : Dragan Brajović i Srki Boy.
    Peti album izdala je 2000. godine za izdavačku kuću "ZAM" pod nazivom "JA TE JOŠ VOLIM".
    Saradnici na petom albumu bili su : Dragan Brajović i Srki Boy.
    Šesti album izdala je 2003. godine za izdavačku kuću "GRAND PRODUCTION" pod nazivom "GEN ZA LJUBAV".
    Saradnici na šestom albumu bili su : Srki Boy, Struja, Pera Stokanović, Marina Mestorović.U 2006 godine je dobila nagrada za najpopularna srpska pevacica od tv "Balkanika"
    U 2005 godinu dobije nagradu "popularnija Balkanska pevacica" u Sofiji od Balkanika music television.
    U ista godina pravi duet sa popularnog bugarskog pevaca - Toni Storaro.
    Izmenio/la Misho_iz_Bugarske; 31.05.2008 u 19:13.

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •