Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 56789 PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 87

Tema: Kad se ljubav pretvori u mrznju:

  1. #61
    Senior Member LJILJANA avatar
    Datum registracije
    13.06.2005
    Lokacija
    USA
    Poruke
    5.388

    Podrazumevano

    E nije niko reko da je svet perfektan... Veoma je gadan i prljav i popishan imora se u njemu nekako da prezivi... Nekom u zivotu ide, nekom neide. I kolut se tako kotrlja! Ima dosta sebicni ljudi, koje mrze bez razloga ima i dobri ali jako malo... Ne mrzi se svako al boze moj staces eto, tako se vrti...

  2. #62
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Ljubav i mržnja su dva naznaèajnija ljudska oseæanja i najsnažniji pokretaèi svih naših aktivnosti, ponašanja i života uopšte. Ljubav ulepšava naš život, a mržnja ga zagorèava. Zbog ova dva oseæanja ljudi su se ne samo voleli, nego i ratovali, ubijali, pokretali narode, menjali svet i istoriju.
    Ljubav i mržnja nikada ne idu zajedno, kada poèinje mržnja sigurno prestaje ljubav. Stara izreka da su ljubav i mržnja usko povezani ne stoji jer nakon ljubavi može (a ne mora) da sledi samo mržnja.
    Iz svakodnevnog života vidimo da se oseæanje mržnje može javiti u dve situacije; kada ljubav nije uzvraæena ili kada doðe do raskida emotivne veze u kojoj jedna strana još uvek voli i koja ne želi raskid. Ljubavne prièe i prestanci ljubavi se nažalost ne dešavaju istovremeno, pa jedna strana uvek biva ostavljena i prolazi kroz teške trenutke tuge, ponekad oèajanja. Vremenom ipak veæina ljudi prihvata novonastalu situaciju da bi na kraju „prežalila” ljubavni rastanak. U tome im pomažu razni psihološki odbrambeni mehanizmi. Najèešæi i najbolji naèin je da ostavljena osoba poène da „neguje” negativne predstave o bivšem partneru èime zamenjuje svoje predhodno idealizovano stanje zaljubljenosti i opsednutosti partnerom.
    Meðutim, neke osobe se nakon rastanka pored tuge poèinju oseæati inferiorno, manje vredno, odbaèeno, iznevereno i iskorišæeno, a to su oseæanja koja svaki èovek teško podnosi. I upravo iz tog oseæanja bezvrednosti može da se razvije oseæanje mržnje. Da bi se odbranila od tog oseæanja inferiornosti osoba pokušava da obezvredi bivšeg partnera, da mu pronalazi mane, da dokaže njegov loš karakter i uopšte da ubedi sebe i okolinu da se radi o osobi koja nije vredna nièije pažnje. Ovo obezvreðivanje drugoga se najèešæe svodi na ogovaranje i sitne pakosti, mada ponekad može da doðe i do drastiènijeg ponašanja i osvete (zloèin iz strasti). Pošto ostavljena osoba veruje da mu je taj drugi upropastio život, ona pored mržnje ima i želju za osvetom što najèešæe èini preko dece, zajednièke imovine, zajednièkih prijatelja...
    I mada ljubav i mržnja retko idu zajedno, ima životnih situacija kada osoba ima "dvostruko" oseæanja, odnosno, jedan deo njene liènosti oseæa ljubav prema nekome a drugi mržnju prema istoj osobi. Ovde se radi o jednom unutrašnjem konfliktu sa samim sobom, odnosno, sukobu dva dela jedne iste liènosti. U svakodnevnom životu ljudi to najèešæe definišu kao situaciju kada „ne može ni sa njom (njim), a ne može ni bez nje (njega)”. Ovakva dvojakost je veoma muèna i neprijatna, takve osobe su stalno zbunjene mešavinom svojih oseæanja i najèešæe ne znaju kako da prevaziðu tu situaciju. Ako takva situacija duže traje, a liènost ne uspeva da razreši problem, postoji opasnost da se osoba potpuno dezorganizuje, odnosno, da doðe do nekog psihološkog poremeæaja i patologije.
    U krajnjoj liniji, prihvatanje istine i realnosti je uvek najbolje i jedino pravo rešenje bez obzira o kom problemu se radi, pa i kada je u pitanju prestanak ljubavi.
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  3. #63
    Junior Member famous_girl avatar
    Datum registracije
    16.07.2006
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    27

    Podrazumevano

    i$a meni poznato....
    looda ljubaw 2god....mrznja....pa gadenje a sada je swe ok naj.smo prijatelji hehe ali neznam nekako mi je pih...hehe
    Ne wara te oko...ne waraju dwa...owo pored tebe yesam nisam ja.Pamet da ti stane kakwa promena TWOJA SAM NOWA,STARA DEWOJKA...!

  4. #64
    Senior Member Eskobar avatar
    Datum registracije
    29.08.2006
    Lokacija
    Indjija
    Poruke
    2.018

    Podrazumevano

    Poznato ja da se iz ljubavi najlakše raða mržnja i obrnuto, iz mržnje ljubav,to je kao jing i jang ,ma koliko god vam to sad èudno zvuèalo to je istina.Jadan je onaj ko se naðe u tom zaèaranom krugu.Moj savet svima, kome se to desi: ne osvræi se nazad ,šta je bilo bilo je ,digni glavu bori se idi napred.Život je samo jedan i glupo je trošiti ga na mržnju, izbacite to sebi iz glave,optimistièki gledajte na svet oko sebe,svaki put kada se nešto desi recite sebi "ma biæe bolje"idemo dalje.Pozitivno razmišljanje stvara pozitivnu energiju i nièija mržnja vam onda ne može ništa,jedan veliki osmeh i u novi dan i tako svaki dan
    tiha voda breg roni

  5. #65
    Senior Member slatkisica avatar
    Datum registracije
    26.09.2004
    Poruke
    19.305

    Podrazumevano

    svaka cast Eskobar...
    slazem se sa tobom.. mozda zato sto sam ista osoba...
    ne umem mrzeti.. pre cu u sebi bol kriti i osmeh cu i dalje na licu imati... ali da se svetim nemogu...
    ako nije uspelo, nije jbg.. sta je tu je... zivot tece dalje...

    Kad ti zore osvanu bez boje, spominjaces ti tad ime moje,
    kad ti nemir prostruji kroz vene, to bol ti mira ne daje zbog mene..!

  6. #66
    Senior Member Eskobar avatar
    Datum registracije
    29.08.2006
    Lokacija
    Indjija
    Poruke
    2.018

    Podrazumevano

    malo je njih koji tako razmišljaju koji shvate i nastave život dalje,kod nas uglavnom se sve pretvori u mržnju i onda poèinje pakao, nažalost znam kako to izgleda
    tiha voda breg roni

  7. #67
    Senior Member jelena_yu_cafe avatar
    Datum registracije
    10.03.2008
    Poruke
    5.394

    Podrazumevano

    Pa slazem se sa tim da ima posle ljubavi mrznja i vracnje ali to neide nigde ,do sad mi se nije desilo da nekog mrzim ili da mu vratim na mizerni nacin lepo se rastavim koliko me i osoba povredila i ako mislim da treba mi ostati prijatelj,ma do sad se snikim nisam na losi nacin ratavila tako da neznam sta je mrznja i takva bol a nisam ni dozivela to od druge osobe

  8. #68
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Pa sta znam mozda kod nekih ..znam po mojim roditeljima moj otac kaze da je moja majka zena koju je najvise voleo i posle je najvise "mrzeo" a ona kaze da ga nikad istinski nije ni volela al eto desila sam im se ja...i uvek su krivili jedno drugo za njihove zivotne propuste...

    Ja koga sam nekad volela ne mogu nikad mrzeti zato mislim da ako se neko istinski voleo ne moze nikad ni da se mrzi..al ipak zavisi od osobe do osobe...

  9. #69
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nepoznatamrki Pogledati poruku
    Ja koga sam nekad volela ne mogu nikad mrzeti zato mislim da ako se neko istinski voleo ne moze nikad ni da se mrzi..al ipak zavisi od osobe do osobe...
    Slazem se sa tobom nepoznata..

    Lahko je zavoljeti onoga koga si nekada mrzio,ali je tesko(za mene nemoguce) mrziti onoga koga si nekada volio...
    ............

  10. #70
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    Ako je ljubav onda ne moze biti mrznja ni pod koju cijenu,mrznja je samo onda ako ta ljubav nije niti bila ona prava
    moj spasitelj__________________________

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •