Strana 3 od 15 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 146

Tema: Kada imate problem..

  1. #21
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lea
    bolje da cutim lakse mi je.......tako ja resavam moj problem,,
    I ja sam to radio veoma dugo , ali kad sam poceo da pucam po svim savovima , muka me je naterala da se otvorim i izbacim to iz sebe . Postoje stvari koje treba cuvati za sebe , to je tacno . Ali se vremenom mnogo toga nagomila , i onda nastaju problemi . Cao .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  2. #22
    Senior Member lujka018 avatar
    Datum registracije
    14.04.2005
    Lokacija
    austrija (vbg) - NIS
    Poruke
    630

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lea
    bolje da cutim lakse mi je.......tako ja resavam moj problem,,
    lakse se osecas kad imas skim da popricas.....i da podelis muke sa nekim....naravno.......ima stvari gde znas da to nista nece promeniti ako popricas sa nemkim....ali lakse se osecas....a mozda ta osoba ne moze bas da resi problem,ali moze da ti da neki savet....

  3. #23
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Najbitnije je da ti pruzi ruku prijateljstva , i da ima razumevanja za tvoje brige .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  4. #24
    Senior Member lea avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    238

    Podrazumevano

    potpuno ste u pravu ali to je jace od mene
    u zivotu nije sve ni crno ni belo...

  5. #25
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lea
    potpuno ste u pravu :) ali to je jace od mene :roll:
    Licnost jedne osobe se ogleda i u tome da je sposobna da savlada svoje unutrasnje porive .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  6. #26
    Senior Member
    Datum registracije
    20.12.2004
    Lokacija
    bec
    Poruke
    1.018

    Podrazumevano Re: Kada imate problem..

    Citirati Originalno postavljeno od Mafija`
    ... da li porazgovarate sa nekim o njemu ili se zatvorite u sebe? Koliko vam je potrebno samopouzdanja da bi sa nekim popricali?
    veoma dobra tema
    pa ovako..
    meni treba dugo dosta duugo da bi nekome svoje srce otvorila
    jer ipak..moj zivot nije otvorena knjiga ili novina da svako moze da gura svoj nosic u njega
    svoje probleme uglavnom resavam sama
    ali malo podrske i saveta nije na odmet zar ne?
    obicno je to moja najbolja drugarica koja uvek ima neko pravo resenje za mene
    kada jednom sretnes nekog ko je poseban u tvojim ocima nedaj da ode i nevidis ga vise nikada...

  7. #27
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Pa recimo i ovo . Na zapadu je sasvim normalno da covek ima svog psihijatra ili psihologa , koga posecuje kad za tim oseti potrebu . Medjutim kod nas je uvrezeno misljenje , da je takav covek u najmanju ruku lud , i za ludnicu . Jos mi nismo dostigli taj nivo da sve to smatramo normalnom pojavom .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  8. #28
    Senior Member
    Datum registracije
    10.05.2005
    Poruke
    251

    Podrazumevano

    probleme znaci trenutno neki nemozes da promenis odmah tako da ja to sve u hodu resavam picim dalje nekog nesto pitam malo kroz pricu itako u glavnom ih savladjujem smehom gledam da napravim neku zajebanciju od toga ma koliko losa bila

  9. #29
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    U vremenu u kome se danas nalazimo tesko je naci coveka bez problema . Situacija diktira kako ce se covek postaviti prema pojedinim problemima . Ima problema , kod kojih se moze razmisliti , pa nesto preduzeti , medjutim u vecini slucajeva odluku morate doneti odmah . E tu je sad problem sta uciniti ?
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  10. #30
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Neki ljudi se nikada i nikome ne žale - æute, trpe i pokušavaju da se sami izbore sa problemima. Drugi æe o svakom svom problemu nadugaèko i naširoko raspredati - a problema im, èini se, uopšte ne manjka (kod takvih osoba ne važi pravilo da od viška glava ne boli, jer æe vas sigurno zaboleti glava ako stalno slušate o raznoraznim problemima koje imaju). Postoje, naravno, i sve moguæe varijante izmeðu. Postavlja se pitanje: da li prièati drugima o svojim problemima, ili ih ne "gušiti" time?
    Neki smatraju da je sasvim u redu da svoje probleme i brige podele sa bliskim osobama, i puno im znaèe savet i podrška koju tom prilikom prime. Isto tako, rado æe saslušati one kojima je potrebna pomoæ, posavetovati ih kako da reše problem, ili samo saoseæati s njima, ukoliko je to ono što je njihovom sagovorniku potrebno.
    S druge strane, postoje osobe koje oseæaju odbojnost prema ideji da zamaraju druge svojim problemima. Neki od njih neæe biti skloni ni tome da slušaju o tuðim problemima; tu se najèešæe radi o tome da su imali loše iskustvo sa osobama koje samo o sebi i svojim problemima prièaju, ništa lepo da spomenu, plus neæe ništa ni o kome drugom da èuju. Ima i onih koji, mada ne vole da prièaju o svojim problemima, rado saslušaju bliske osobe kada su im potrebni pomoæ i podrška.
    Najbolja i najzdravija varijanta je, èini se, nešto u sredini. Ukoliko probleme uvek držite u sebi, možete se oseæati jako loše i usamljeno - nije baš lep oseæaj kad ne možete ni sa kim da podelite ono što vam je na duši. Opet, ne treba ni preterivati i svojim problemima konstantno zamarati druge - ljudi, u principu, imaju i nešto drugo da rade u životu osim da slušaju neèiju kuknjavu, plus slušanje o tuðim problemima nikad nije prijatno. Podrazumeva se da slušanje i podrška treba da budu uzajamni - apsolutno je najgora varijanta kad neko konstantno kuka na sve živo, a neæe nikoga da sasluša jer su mu tuðe prièe dosadne.


    Ja sam vise slusaoc, nego govornik, mogu da saslusam svaciji problem, ali su zaista retke osobe kojima pricam o svojim "mukama"
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •