Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 42

Tema: Sta nam radi mozak kad se zaljubimo i zaljubljenost uopste..? Izvolite...

  1. #1
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano Sta nam radi mozak kad se zaljubimo i zaljubljenost uopste..? Izvolite...

    Svi znaju kada ste zaljubljeni. Obrazi su vam ozareni, oci vam svetlucaju. Ono sto ljudi iz vase okoline ne mogu da vide je i da vas mozak dozivljava "romansu". Seks i ljubav nas ne cine samo srecnijim, vec i zdravijim. Sada, istrazivaci kazu da je efekat romanse jos veci: Ljubav "ukljucuje" odredjene delove ljudskog mozga.

    Da bi saznali sta se sa nasim mozgom desava kada smo zaljubljeni, grupa naucnika je radila MRI skeniranje mozga. Ogled je vrsen na 17 osoba koje su pre toga radile psiholoske testove kojima su dokazali da su zaista zaljubljeni. I dok su ovi "zamorcici" gledali u slike svojih voljenih, postavljeno im je pitanje: "Sta osecate?"

    Naucnici su primetili da se neke oblasti mozga "pale" tj. postaju aktivne. Dok je izvestan broj oblasti samo povecao aktivnost, cetiri posebne regije su se "ukljucile" kod 11 subjekata zenskog pola i 6 subjekata muskog pola. Da li je ovo naucni metod pomocu koga cemo moci da razlikujemo pravu ljubav od pozude? Doktor Bartels kaze da je ovo "zajednicki pokazatelj romanticne ljubavi".

    "Ja mislim da postoji slozena zamrsenost oko ljubavi, pozude, seksa i intimnosti", kaze Dr. Seth Prosterman, klinicki seksolog. "Prava intimnost nije samo bliskost, vec kako se osecate iznutra. Vas puls se ubrzava zbog misli koje imate, narocito ako imate ljubavne, tople misli i/ili seksualne misli o toj osobi", dodaje.

    Istrazivaci su dosli i do jos jednog zanimljivog otkrica: Gledanje u voljenu osobu deluje umirujuce.

    Postoji mnogo skala koje sluze za merenje ljutnje i straha, ali ljubav jos uvek ne mozemo da izmerimo. Postoji mnogo studija koje se bave negativnim emocijama - strahom, tugom, ljutnjom, gadjenjem, ali je malo onih koje govore o ljubavi. Izgleda da je doslo vreme da se, bar kada su istrazivanja u pitanju, okrenemo pozitivnim emocijama....

  2. #2
    Senior Member nezgodna avatar
    Datum registracije
    15.06.2008
    Poruke
    8.105

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nepoznatamrki Pogledati poruku


    Istrazivaci su dosli i do jos jednog zanimljivog otkrica: Gledanje u voljenu osobu deluje umirujuce.

    da bas djeluje umirujuce....tu se slazem,jer znam kada gledam sva se nekako raznjezim,smirim,uzivim se u svoju mastu i osjecanja....prelijep osjecaj......
    Vjeruj u ono sto zelis i zapamti, izgubljeno je ono cega smo se odrekli. U
    zivotu pozeli samo jedno, da ne volis izgubljeno i ne izgubis voljeno!



  3. #3
    Senior Member anamaria_at1 avatar
    Datum registracije
    31.08.2008
    Poruke
    2.619

    Podrazumevano

    Voleti nije kad gledate jedno u drugo..nego sa zajednickim pogledom u buducnost....

  4. #4
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    pa nije,kad bi ja u sve sto sam pogledala gledala sa njima u budocnost nastao bi opsti haos..haha..

    Nije drugarice al covek kad gleda u osobu u koju je zaljubljen deluje umirujece kazu istrazivaci....

  5. #5
    Senior Member anamaria_at1 avatar
    Datum registracije
    31.08.2008
    Poruke
    2.619

    Podrazumevano

    da gledati u osobu u koju si zaljubljen...deluje smirujuce...

    al ne zadugo....il pukne nesto....il se desi nesto drugo da nemas vremena ...

    kad da ga gledas...

  6. #6
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    Ja mislim da tu mozak uopce ne radi,ili ako radi onda radi samo u pravcu osobe o kojoj mislim,mene osobno pogled na osobu u koju sam zaljubljena uznemiruje,u stvari ja uopce nisam zaljubljena nego volim,prvi puta osjecam osobu duhom i tjelom,iskreno prvi puta u zivotu mi srce radi nenormalno kada god pogledam tu osobu,stomak mi se okrece,pomalo osjecam i bol,voljeti a nemati to sto volis uhhhhhhhh,mislim da mi i mozak poceo ovoga trenutka raditi hahhahahha
    moj spasitelj__________________________

  7. #7
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    haha dobra si Mico.

    Sta mislite kako se ponasaju ljudi kad se zaljube?

    Po meni muskarci malo luckasto a zene euforicno.

    Svaki covek blista sav kad je zaljubljen a moja Micika ona vam uvek blista!

  8. #8
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    Ajme ne da blistam nego sam vec pocela toliko da se caklim da me vise ne mogu niti gledati hhahahhahaha.

    Muskarci obicno pobudale skroz i ponasaju se kao nedozreli balavci,bez obzira na godine,ajme Boze sacuvaj me zaljubljenoga muskarca,odma si svojina i nema vise mrdanja cccccc
    moj spasitelj__________________________

  9. #9
    Senior Member nezgodna avatar
    Datum registracije
    15.06.2008
    Poruke
    8.105

    Podrazumevano

    radi svasta bas svasta...........nekad razmislja o glupostima,nekad tjera inat samo da bi se vidjelo da i ja to mogu,nekad pricam gluposti,ekad i koja ametna izeti od mene................sve u svemu,mozak pravi cuda
    Vjeruj u ono sto zelis i zapamti, izgubljeno je ono cega smo se odrekli. U
    zivotu pozeli samo jedno, da ne volis izgubljeno i ne izgubis voljeno!



  10. #10
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    Kod mene mozak uopce ne radi,samo srce radi kao ludo
    moj spasitelj__________________________

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •