Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: Alimentacija

  1. #1
    Senior Member lacikafusil avatar
    Datum registracije
    15.10.2004
    Lokacija
    france
    Poruke
    9.221

    Podrazumevano Alimentacija

    Vec nekolko dana temperatura porastao malgre ohladjenje koje imam , posle verifikacije : alimentacija : morao sam ga promeniti imao sam 350w porucili mi LC POWER 420w posle instaliranja u startu 32° malo igre i skidanje citavu noc 40° bolje nego prije . Jel tolko vazan alimentacija Interesovalo bi me sta mislite o tome

  2. #2

    Podrazumevano

    jeste, evo bas danas jednom mom drugu otiso PC POWER SUPPLY u pm, koli zna mozda cak samo od prasine, nije mogu vise da se vrti kako treba i blokirao. U svakom slucaju stavili smo novi pc power supply i nakom je imao samo 51°C a pre on imao do 64°C, njegov CPU je AMD Athlon XP 2400+. Takodje nemojte da zaboravite sto vise watt ima bolje je naprimer ako kacite vise harddiskove i tih stvari, ako imate pre malo watt moze isto doci do problema.

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    19.09.2004
    Poruke
    2.316

    Podrazumevano

    pa moze doci do toga da ode ceo comp u pm i da izgori mailboard... znachi ja kad sam hteo da overclokujem moj CPU , trebao sam prvo da nabavim jachi hladnjak tj netzteil kako se vec zove na nashem -izvinjavam se-

    znachi, ja bih svakom preporuchio da ako ne 1 nedeljno onda 1 u dve nedelje otvore comp i usisaju prashinu iz hladnjaka, procesora i tako... ja to uvek radim..ali znachi vec 6 godina to radim i to mi je kao obaveza....

    nije dovoljno samo IMATI COMP nego je vazno i odrzavanje..to je stalno pricam ljudima.. posle mene pitaju ljudi kao KAKO TVOJ comp 1ghz a moj 2.8 i tvoj ne kochi a moj kochi....

    to je to....

    pozzdrav!

    p.s:slusajte mafiju, zna on dosta toga
    ja sam na pointu kad nemam cash za pljugu bolju
    ja ga drkam kad nemam cash da iznajmim drolju...!!!

    ^^

  4. #4

    Podrazumevano

    da bas tako, komp mora da se odrzava kao sto odrzavamo naprimer nas auto tako treba i njega. Sto se tice dok usisivanje kompa nisam bas fan jer veoma lako moze da se pocepa neki kabal ili dovoljno samo da se odkaci kao primer kabel od CPU hladnjaka a vi neprimetite to i nakom upalite komp za par sekundi ce da imate vec stetu jer CPU odma izgori nakom par sekundi bez tog cooler. Meni se to bas desilo pre par dana kad sam izvuko IDE kabel izaso i kabel od CPU cooler i ode moj AMD 64 bit 3,2 GHz u pm ( ja cistim uvek moj komp kad menjam neki hardware sto se veoma cesto kod mene deseva sa vlaznom krpom. Takodje ako cujete neki cudni zvuk od jednom to je znak da CPU cooler ili power supply ventilacija je puna presine i mora da se cisti, ako nakom ciscinje jos uvek pravi cudni zvuk znaci da otiso lager u pm i nece vise dugo da se vrti sto znaci da zamenite cooler pod hitnom!!

  5. #5
    Senior Member lacikafusil avatar
    Datum registracije
    15.10.2004
    Lokacija
    france
    Poruke
    9.221

    Podrazumevano

    E bas vam hvala na savetima pokusacu ubuduce da vise pazim na prasinu i te stvari . Sad koriscenje usisivaca rizicno ali je varovatno moze sa puno paznje i strpjenja da ocistit komp ......

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    05.03.2005
    Lokacija
    Seattle
    Poruke
    27

    Podrazumevano

    lacikafusil I totally gotta agree with you.

  7. #7
    Banned
    Datum registracije
    19.11.2007
    Poruke
    46

    Podrazumevano

    Moj vam je predlog otvorite ili skinite jednu stranicu na kucistu i necete imati problema ja vec 4 god imam ovu konfiguraciju i nemislim da menjam samo sam menjao napajanje i to pre 3 meseca . Naravno ako nemate nekog ko ce da zaviruje slobodno skinite stranicu

  8. #8
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Mafija Pogledati poruku
    da bas tako, komp mora da se odrzava kao sto odrzavamo naprimer nas auto tako treba i njega. Sto se tice dok usisivanje kompa nisam bas fan jer veoma lako moze da se pocepa neki kabal ili dovoljno samo da se odkaci kao primer kabel od CPU hladnjaka a vi neprimetite to i nakom upalite komp za par sekundi ce da imate vec stetu jer CPU odma izgori nakom par sekundi bez tog cooler. Meni se to bas desilo pre par dana kad sam izvuko IDE kabel izaso i kabel od CPU cooler i ode moj AMD 64 bit 3,2 GHz u pm ( ja cistim uvek moj komp kad menjam neki hardware sto se veoma cesto kod mene deseva sa vlaznom krpom. Takodje ako cujete neki cudni zvuk od jednom to je znak da CPU cooler ili power supply ventilacija je puna presine i mora da se cisti, ako nakom ciscinje jos uvek pravi cudni zvuk znaci da otiso lager u pm i nece vise dugo da se vrti sto znaci da zamenite cooler pod hitnom!!
    Malo sam gledao ove teme,pa evo da se podestimo,kako rece kum sto cesce ciscenje ili vrlo efikasno a jeftino (Peki) skinite jednu stranu kucista...Ako imate dosta para onda moze i ovako nesto:...

    Optimalno rešenje za vodeno rashlađivanje grafičkih kartica i procesora
    Podržava nVidia i ATi grafičke kartice
    Podržava procesore sa 754/939/AM2 i LGA775 podnožjem
    Sigurnosni alarm se aktivira u slučaju kvara i abnormalnog funkcionisanja
    Vodeni blok je izrađen od čistog bakra, pruža maksimalnu disipaciju toplote
    Patentirani dizajn pumpe omogućuje znatnu uštedu prostora i izuzetno nizak nivo buke
    Isparavanje tečnosti je onemogućeno, posebna pažnja je posvećenja izradi pouzdanih provodnih cevi
    Karakteristike radijatora:
    - materijal: aluminijum
    - dimenzije 175 x 75 x 44 mm
    - dimenzije ventilatora 70 x 70 x 15 mm
    - brzina rotacije ventilatora 1000 - 4800 rpm (Thermistor kontrola brzine)
    - nivo buke 20 - 37.7 dBA
    Dužina provodnih cevi: 500 mm, 300 mm, 300 mm
    Dimenzije alarmnog uređaja: 48 x 42 x 26 mm
    Karakteristike vodenog bloka:
    - materijal osnove: bakar
    - prečnik osnove 40 mm
    - voltaža 12 V DC
    - keramičko ležanje pumpe
    - brzina rotacije pumpe 2600 - 3100 rpm
    - nivo buke 20 dBA
    - dimenzije 76 x 64 x 24.5 mm
    Nije skup oko 65 eurica...

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •