Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 43

Tema: Tuzna prica.

  1. #1
    Senior Member bubica_3 avatar
    Datum registracije
    03.11.2004
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.498

    Podrazumevano Tuzna prica.

    Kazu ljudi da je ljubav slatka i lepa ali i da ta slatkoca moze da se pretvori u jezero puno gorcine i bola to sam na svojoj kozi osetila.Volela sam te i za to sam skupo platila a ti to nisi zasluzio ispao si najveci olos....
    Sve je pocelo u aprili kada si me video....u stvari to je sad totalno ne bitno kako je pocelo.Najbitnije je kako se zavrsilo.A zavrsilo se nakon 6 meseci i to raskidom preko telefona.Zar je bilo toliko tesko u lice da mi kazes da je kraj?
    Vec je proslo 5 dana kako se nismo videli ni culi.Dok sam sedela zavaljena u fotelji i dok sam prolovala more suza zazvonio je telefon,znala sam da si ti i plasila sam se da se javim jer znala da cemo raskinuti.
    -Sanja mi treba-zacuo se tvoj ozbiljan glas sa druge strane zice.
    -Ja sam Slobo-tiho sam progovorila.
    -Sta radis?
    -Zasto zoves tek posle pet dana-odbrusila sam ti.
    -Ovaaaj....hteo sam nesto da ti kazem ali to nije za telefon.-zvuceo si ozbiljnije nego ikada.
    -Ko zna kada cemo se videti zato reci sada-izgovorila sam u jednom dahu dok su mi suze kvasile lice.
    -Cuje to nije zato sto te ne volim,ili zato sto imam drugu.....
    -Hoces da kayes ovo je kraj-zustro sam te prekinula.
    -Da-jedva si rekao.
    A onda tajac.Pocela sam da se gusim u suzama.Suze su hladlie moje bledo lice koje je gorelo.Nisam mogla da se zaustavim,ali nisam dozvolila da cujes kako jecam nisam htela da ti priustim to zadovoljstvo.
    -I sta ti imas da kazes na to-ja ne znam sta si ti hteo da kazes ti pitanjem ko da bi se nesto promenilo da sam rekla da ne zelim da raskinem.Slozila sam se sa tobom i to bezvoljno.Zvucelo je ko da mi nije ni stalo do nase veze,a htela sam za nju da se borim,htela sam mnogo toga da pitam,da kazem ali reci nisu izlazile.Usledili su dani plakanja,tuge,bola koji su zavrseni upalom pluca u sred maja.Pricao si kako si se pokajao sto smo reskinuli,ali nisi pokusao da ispravis gresku,a ja se glupacica nadala.Zivela sam od danas do sutra misleci da ces mi se vratiti.Svaki dan si mi slao poruke i to mi je bilo dovoljno.Stalno sam mislila na tebe i na tvoje oci boje plavetnila u kojima sam do skoro letela a sada sam ostala bez krila.
    Dosao je respust,ti si otisao na more,a ja u Pncevo .Tamo sam ludovala,izlazila,flertovala....htela sam da nadoknadim vreme koje sam sa tobom izgubila.I taman sam pomislila da sam te prebolela.....
    Vratili smo se sa raspusta i krenuli u skolu.Kad sam te videla na ulici osetila sam isto ono i kad sam te prvi put videla.Prisao si,popricali smo i to je bilo to.To je bio prvi put da sam te videla od kako smo raskinuli.Bolelo me sto nisam mogla da ti kazem da te jos uvek volim ali nisam imala hrabrosti.Odjednom si poceo da me pratis kuci iz skole,i to mi je postalo veoma cudno.Sa nama je stalno isla Ana,moja"najbolja drugarica",i pricao si joj one iste fore kao i meni.Sta si mislio da necu da provalim da se lozis na nju.Ha ha ha sta si ti umislio da sam ja toliko glupa.Kada sam ti rekla svoje misljenje ti si me proglasio da sam luda i da ti se Ana ne svidja.Kad puf ko grom iz vedra neba ti i Ana zajedno.Celo odeljenje je brujao o tome kada sam saznala.Jos se Ana pravila ko da nista nije bilo dosla je taj dan samnom u skolu a nista mi nije rekla.Bila sam ljuta,besna.Anu taj dan nisam ni pogledala ali ona je prva prisla.Samo je ljuto,ocima punih suza pogledala i ona nista rekla.Imala je srece sto pogled ne ubija.Sutradan te je Ana ostavila izvlaceci se da joj to ne moze da mi uradi.meni je sve sama rekla i ja sam joj tada poverovala jer je pricala je istinu koja je meni odgovarala,ali tek sam sad shavtila da je tu bilo nesto vise od obicnog muvanja.Ispao si kreten,djubre i idiot.Kada sam te srela posle par dana u gradu rekao si da je to bila samo laz za tebe i nju.Onda sam te uverila da mi je ona sve priznala.Pitao si me: "Pa dobro zar ja posle tebe ne mogu da imam ni jednu devojku".A ja sam bila hladnija prema tebi,jer drugo nisi ni zasluzio i samo sam ti kroz izfoliran kez rekla"Nemoj mi reci da do sada ni sa jednom nisi bio posle mene,ako je tako ja na svu srecu nisam prosla kao ti".Rekla sam ti da prema tebi ne osecam vise nista,a lagala sam i glumila kao ni u jednom predstavi u kojoj sam do tada igrala.Sa Anom sam nastavila po straom jer sam znala da te stvarno ne voli i da si joj ti bio kako ona to kaze samo zezanje.Onda si umislio kako ja nabedjujem nju da se ne smuva satobom.Kako je to pateticno i jadno.Slao si mi poruke tipa da sam nebitna,glupaca,seljancura,ma ona najgora.Slagala bih kada bi rekla da me nije bilo briga za te tvoje reci i uvrede,naprotiv svaka me je bolela.A onda si mi se jednostavno smucio i zgadio,imala sam mnogo gore misljenje o tebi.
    Kada sam se smuvala sam Milanom poceo si da mi se izvinjavas za sve sto si mi govorio jer ti to ne mislis o meni,ali vec je bilo kasno.Oprostila sam ti,ali nisam zaboravila,pomirili smo se i sada smo nazovi prijatelji.Pokusavao si da me odvojis od Milana ali uzalud.
    Sve u svemu ja sam ispala samo naivna mala koja svima veruje
    Bice nam dobro svremena na vreme
    al samo nemoj da se zaljubis u mene
    ne mesaj ljubav ljubav nema nista s tim
    ja samo zelim dobro da se zabavim

  2. #2
    Senior Member vrapche avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Poruke
    3.341

    Podrazumevano

    ta drugarica bi mene ladno mogla da zaboravi....

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    19.09.2004
    Poruke
    2.316

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vrapche
    ta drugarica bi mene ladno mogla da zaboravi....
    ja bih je ebao u glavu za to
    ja sam na pointu kad nemam cash za pljugu bolju
    ja ga drkam kad nemam cash da iznajmim drolju...!!!

    ^^

  4. #4
    Senior Member bubica_3 avatar
    Datum registracije
    03.11.2004
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.498

    Podrazumevano

    e pa sta ces ja nisam takva
    ali tek sam pre par dana shvatila da sam bas upravo to trebala da uradim
    Bice nam dobro svremena na vreme
    al samo nemoj da se zaljubis u mene
    ne mesaj ljubav ljubav nema nista s tim
    ja samo zelim dobro da se zabavim

  5. #5
    Senior Member jagodica avatar
    Datum registracije
    04.10.2004
    Poruke
    3.697

    Podrazumevano


  6. #6
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bubica_3
    e pa sta ces ja nisam takva
    ali tek sam pre par dana shvatila da sam bas upravo to trebala da uradim
    Pa jesi li uradila ono sto si davno trebala ? Moras biti odlucna stiteci sebe .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  7. #7
    Senior Member LJILJANA avatar
    Datum registracije
    13.06.2005
    Lokacija
    USA
    Poruke
    5.388

    Podrazumevano

    Dunave zasto mi ga uze...

    Bog je digao ruke od mene i s pravom to mogu kazem. Pitam se samo sta mu je zgresila jedna petnaestogodisnjakinja prozdiruce ljubavi. Juni, kraj osmogodisnjeg skolovanj. Suze, pesme, obecanja... Zbogom! Laganim korakom krenula sam kuci, sama i zamisljena. Pratio me je miris skole, glasovi straha dobirh drugova... BUM! Ispade mi sveska iz ruke. Okrenila sam se, i pocela da pakujem. Decko kome sam videla samo teme glave dok je se saginjao da mi dohvati svesku... "Gdje gledas bre, Pi*** ti Mat*****" Zanemela sam kad se uspravio i pogledao me. Kosa svetla, prosarana blagim crvenkastim zracima sunca koje je lagano zalazilo. Oci sanjive, tuzne, mutno-zelene s nekom ne opisivom dubinom. Trepavice duge, guste i vlazne. Zubi beli, usne suve i punacke, ruke nezne... Sve sam to uspela da primetim za sekundu i duboko sam uzdahnula gledajuci ga milo. Uzela sam svesku i (Slucajno) ocesala svoju ruku o njegovu. Kakav osecaj!
    -Zamalo keva da mi ode na pazar!... Ja sam dalibor.
    -Maja... Jedva sam nekako rekla i osjetila sam odmah snazan, ali njezan stisak muske ruke.
    -Ides li u mom pravcu?
    Mislim da je pametno sto sam to pitala, jer bih se poslije kajala najvjerovatnije. Tako smo mi, umesto kucama krenuli u Tvrdjavu da gledamo kako se sunce uliva u Dunav. Smejao se mojim glupim vicevima, grimasama i komentarima o djevojkama koje prodju pored nas, malte ne gole. Reko mi je da me zna izvidjenja, i da je dok mene nije upoznao mislio da sam strasno uobrazena. Pricao je, a ja sam kao spuzva upijala svaku njegovu rec. Poslije desetak minuta, zakljucila sam da je i suvise pametan za svojih sedamnaest. Kada smo stigli u Tvrdjavu, sunce je vec bilo utopljeno, a na povrsini reke ostali su divni narandzasti tragovi. Izula sam sandale i zagazila u malku i bistru vodu. Brckala sam se na obali i slusala ljepotana kako s puno ljubavlju prica o Dunavu. Sve dok da moj uzasni vrisak nije prekinuo.
    (A sta bi vi drugo uradili da ste videli zmiju kako vam se mota oko nogu??!!)
    Pruzio mi je je obe ruke i izvukao me napolje. Plakala sam i smijala se u isto vreme, i HOP! Pala mu na grudi u zagrljaj. Nisam ni primetila kad mi je sklonuo kosu sa lica i poceo da me ljubi mekanim i vrelim usnama. uzivala sam u svakoj sekundi. Ljubio me je na neki divan, poseban nacin, sa pune njeznosti i strasti za razliku od njegovih prehodnika. Zanela sam se. Zvezde su vec uveliko vladale nebeskim carstvima. Trebalo je da se krene kuci.
    -Ostani jos malo!
    Molio me je Dalibor, dok me je drzao u narucju. Neceg sam se plasila... te noci nisam mogla da zaspim. Nisam se cak ni istusirala, jer sam na svojoj bluzi, kosi i rukama osjecala njegov miris, miris vjetra sa Dunava, miris pokosene trave. Niz obraz sam pustila suzu ciste srece. Od toga dana smo se neprestalno vidjali. U poslednjem trenutku sam se predomislila i upisala se u istu srednju skolu u kojoj je i on. Pomogao mi je oko prjemnog, hrabrio me i therao da vjerujem u njega i sebe, sve dok nisam saznala da sam primljena. Bila sam presrecna! Ali da nije bilo njega, ne znam dali bih uspjela. Onda je dosao Juli. Otisao je na more. Crkavala sam. Svaki Boziji dan lice sam zalivala suzama. Imala sam utisak da mi je iz sata u sat bio sve dalji od srca. Petnaest dana bez njega... Nema sanse! Onda su i moji slucajno odlucili da odemo na more i to dan pre nego sto ce on da se vrati.
    -Ma kakvo crno more! - Vikala sam...
    -Ne mogu da idem!
    Uzalud sam plakala, molila, izmisljala svakojake razloge da ostanem. uzalud! Morala sam s njima, milom ili silom. izabrala sam ono prvo, jer kad bi mama i tata udruzili svoje sile, svasta bi se desilo. Sa mora sam se tek vratila 1. Avgusta. petnaest dana mucenja! Jeste da sam nabacila boju, da sam dobila sota poklona i miris morske soli u kosi, al sam tugovala punih mjesec dana bez njega. Svasta mi se muvalo po glavi. Plasila sam se one izreke: "Daleko od ociju, daleko od srca." Pozvala sam ga telefonom... Jedva!
    -dalibor nije kod kuce.
    -A gdje je?
    -Mislim da je otisao kod neke djveojcice, ne znam kada ce se vratiti. A ko je to?
    SHOK! Spustam spusalicu i zabijam glavu u jastuk. Onda sljedi moja kuknjava. Bol mi je izlazio i na usi! Pa zasto me nije sacekao?! Neko zvoni na vratima. Kao u zainat nikoga nema da otvori. naduvana, otvorim vrata i opet shok. Bacam se Daliboru u zagrljaj i vristim od srece! krenuli smo u setnju. U Tvrdjavu naravno. Dalibor je usao u dvoriste jedne oronule kuce da mi ubere ruzu. Sta he gore moglo da ga snadje od odvratnog Dzukca, koji krvnucki rezi na njega i cepa mu pumparice u isto vreme. Smejali smo se. nekako je izbrisao iz tog dvorista i dao mi divan pupoljak crvene ruze. Tako njeznih mekanih latica, uze reci:
    -Poklanjam ti tvoju sestru!
    Glupljih reci nisam u zivotu cula, ali bile su mi drage, jer su njegove. Poljubila sam ga i nastavili smo dalje. Nili smo opet na onom istom mestu. Zajedno ljubili smo se, mazili... cuvao me je.
    -Daj nemoj da lupas - rekla sam mu za njegovu ludu ideju da plivamo.
    Skinuo je majicu i nastavio dalje...
    -Ceo Dunav cu da preprlivam za tebe!
    -Dalibore ne glupiraj se molim te!
    Bio je u boksericama, nasmesio mi se i krenuo ka Dunavu. Sva sam se najezila, jer koliko sam obozavala Dunav, isto toliko sam ga se i plasila. Plivao je sve dalje i dalje od obale. Cekala sam ga, i vise ga nisam vidjela... Nije se vratio na obalu cvokocucim zubima, sa kapljucama hladnog Dunava na ledjima. Htela sam da ga ugrijem, obrisem, zagrlim, poljubim. Toliko tog sam htela u tom trenutku. nemam snage da pisem, i presecem se te veceri u Tvrdjavu. Nepoznati ljudi su me zasipali pitanjima, a ja sam bledo gledala u najdalju zvezdu na nebu i rekla:
    -Pojavi ce se on, sada ce da izadje. Ne moze on mene da prevari svojim glupim salama.
    A onda, kada su njegovi tjelo izvadili iz vode, pocela sam da histerisem. Ne bi ga ni nasli da se nije zapetljao u neke uzasne, ostre grane. prokleta neka su! Odvezli su me kuci bledu, sa cebetom preko ramena. Drhtala sam... Plakala sam... Nisam spavala... Moji su me tjesili, ali uzalud. Razmisljala sam. Nikad mi nije rekao da me voli, ali ja znam da me je voleo. Nisam ni ja njemu rekla, nije mi dao. Rekao je, vrlo dobro pamtim, "ljubav mi pokazi rukama a ne recima!" Ni u skolu mi se ne ide. Ne mogu da gledam njegove drugove kako se smiju, dok on vene ispod zemlje. Sahrana, svi su u crnom, ja sam u crnom, dusa mi je u crnom. Sjedela sam van kapele na klupi, sa cvecem u rukama. Bljeda, umorna od placa, mlada spolja a stara iznutra. Bila sam tog dana zeljna njega, njegovog zagrljaja, niceg vise. Ostao mi je duzan, jeste! Samo sam cucnula, poljubila njegovu sliku i spustila cvece pored nje. Zapalila sam svecu, gubeci se u njenom plamenu, trazeci njegoce oci. Prisla mi je njegova majka, meni do tada nepoznata zena, i zagrlila me. Boze, mirisala je kao on, stiskala mi je rame kao on, disala je cak kao on... uvjek pogledam u nebo i nasmijem se, vjerujuci da me Dalibor gleda. Ponekad cak i mahnem, pa pomislim da sam odljepila! Cak lagano gazim po zemlji, plaseci se da ga ne zaboli. Poslije njegove smrti, samo sam jednom otisla u Tvrdjavu, na nase i samo nase mesto. Dodirivala sam povrsinu vode i gledala u daljinu sa nadom u srcu, cekajuci ga da mi se pojavi, cvokocuci zubima sa kapljicama hladnog Dunava na ledjima. Ne mogu da ga prebolim a to sto me je ostavio, nikad mu necu oprostiti...
    Nista Na Svetu Toliko Ne Boli... Nego Kad Srce uzalud Voli!

  8. #8
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Uh , ala je ovo dirljivo .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  9. #9
    Senior Member LJILJANA avatar
    Datum registracije
    13.06.2005
    Lokacija
    USA
    Poruke
    5.388

    Podrazumevano

    oo cika boraf drago mi je da ti se svidja. tu sam pricu odavno imala a nikako da je napisem, veoma je duga hehe
    Nista Na Svetu Toliko Ne Boli... Nego Kad Srce uzalud Voli!

  10. #10
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Nema veze duzina teksta . Kad me nesto zanima , ja procitam do kraja .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •