Strana 2 od 10 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 91

Tema: Samopouzdanje!

  1. #11
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    Samopouzdanje je jako vazno u zivotu...biti siguran u sebe, svoje mogucnosti...u teskim trenucima ili neuspesima/gubitcima cesto sumnjamo i krivimo mozda sebe za sve to.
    Zato svaki uspeh jaca samopouzdanje...bar je kod mene tako. Kod mene je to razlicito...nekad pucam od samopouzdanja, verujem u sebe i svoje mogucnosti ali zato ima i perioda kada je samopouzdanje jako malo...ali uvek se neko nadje da me utesi i bodri, lepa rec i podrska stvaraju cuda.
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  2. #12
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nepoznatamrki Pogledati poruku
    pa jeste to i ja smatram cak ljubav i jaca samopouzdanje ...ali koje oblike samopouzdanja mozes navesti u ljubavi?
    Pa ovako...osoba u vezi moze zadrzati samopouzdanje samo ako je sigurna da je partner voli i da je iskren...takva osoba znaci moze potpuno samouvjereno da kaze pred bilo kime da je sigurna u ljubav svog partnera bez straha da ce joj se neko podsmijavati zato sto to nije tako...a vec ako osoba sumnja u partnera i ako su vec postojale prevare sa njegove strane..onda takva osoba nece imati dovoljno samopouzdanja da tvrdi pred svima da je on voli i sl.
    To je jedan vid samopouzdnja u ljubavi...
    Drugi recimo...da osoba ima dovoljno samopouzdanja da se pojavi pred partnerom u "svakakvom stanju" bez straha da ce je on odbaciti...
    kod vecine djevojaka je slucaj da nece,tj.strah je da se pojavi pred deckom ako nije nasminkana npr...a zasto..? ..zato sto nema dovoljno samopouzdanja i zato sto nije sigurna u sebe,nije sigurna da ce je on prihvatiti takvu kakva jeste...

    Neke osobe vole tajno i pate a nemaju dovoljno hrabrosti i samopouzdanosti da to priznaju ...

    To su samo neki od primjera ..a ima ih mnogo...
    ............

  3. #13
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    u ljubavi nema kod mene samopouzdanja jer se ne smatram nekom super sexi zenskom niti nekom extra ljepoticom ali ni to nemoraju da budu atributi za samopouzdanje a sta ja znam ja sam jedino svatila da kroz zivotne probleme i nedace jako vjerujem u sebe jer imam dobru zastitu od gore i doista vjerujem u njegovu pomoc s njime mogu i brda da pomjerim sama nista ne mogu
    moj spasitelj__________________________

  4. #14
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Milkice,mozda me nisi shvatila,ali ja nisam rekla da neko treba biti extra sexy ili lijep da bi imao samopouzdanje u ljubavi...ne ..nego je potrebno imati povjerenje u partnera i sigurnost u njegovu ljubav...to je ono sto daje samopouzdanje...
    ............

  5. #15
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nela Pogledati poruku
    Milkice,mozda me nisi shvatila,ali ja nisam rekla da neko treba biti extra sexy ili lijep da bi imao samopouzdanje u ljubavi...ne ..nego je potrebno imati povjerenje u partnera i sigurnost u njegovu ljubav...to je ono sto daje samopouzdanje...
    ma razumila sam ja tebe ovo je bilo jos samo nesta da dodam jer znam osobe koje super izgledaju i to im daje samopouzdanje u ljubavi sam vec rekla da nemam uopce
    moj spasitelj__________________________

  6. #16
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milkica_1 Pogledati poruku
    ma razumila sam ja tebe ovo je bilo jos samo nesta da dodam jer znam osobe koje super izgledaju i to im daje samopouzdanje u ljubavi sam vec rekla da nemam uopce
    drago mi je da si me razumjela srce...

    a istina je da osobe koje dobro izgledaju imaju vise samopouzdanja ...ali po meni ljepota nije presudni faktor za samopouzdanje...
    ............

  7. #17
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    uh to bi ja nazvala sebeljubljem ako si siguran u sebe samo na osnovu dobrih atributa,a zivotno samopouzdanje e toga kod mene Bogu hvala ne nedostaje
    moj spasitelj__________________________

  8. #18
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Pa bas iz toga biti samopouzdan na osnovu sigurnosti u neciju ljubav je u stvari biti nesiguran u to isto.

    Samopouzdanje je licno stanje duha il ga imas il ga nemas.Osobe sa jakim karakterom i jakim duhom imaju samopouzdanje,osobe sa slabim karakterom,labilnim duhom nemaju samopouzdanje..biti samopouzdan znaci biti svestan svojih vrednosti i prihvatit mirno svoje nedostatke! Samopouzdanje je po meni povezano i sa hrabrosti i borbenosti kroz zivot.

  9. #19
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    SAMOPOUZDANJE I KAKO GA STEĆI U LJUBAVI

    Zbog čega je važno steći, ali i održati samopouzdanje u ljubavnom životu?
    Jedan od najlakših načina da izgubite samopouzdanje jest da odaberete pogrešnog partnera ili partnericu. Vrlo čest slučaj je da inteligentne i atraktivne osobe izgube samopouzdanje zbog loše veze. Mnoge osobe ostaju u lošim vezama zbog toga što se boje ostati sami.


    Šta učiniti? Ako si u lošoj vezi, a bojiš se izaći iz nje kako ne bi ostao/la sam/a, potraži pomoć od svoje porodice, prijatelja ili pak stručnjaka. Što duže ostaješ u takvoj vezi, to ćeš se lošije osjećati. Osim toga, moraš tačno znati šta želiš u vezi. Biti bez partnera za mnoge ljude predstavlja problem, međutim, ako upoznaš dobre aspekte "samovanja" samopouzdanje će ti još narasti.



    Trikovi za samopouzdanje

    - Iako zvuči kao kliše, uzrečica "Voli sebe da bi te drugi voljeli" zaista je istinita;

    - Ne snižavaj svoje standarde samo da bi ostao/la u vezi;

    - Ako želiš upoznati partnera koji je kreativan, dinamičan i sl., počni njegovati te karkateristike prije svega kod sebe, često nam se događa da nam se neko svidi baš zbog toga jer nam se čini da posjeduje karakteirstike koje mi ne posjedujemo.
    ............

  10. #20
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Samopouzdanje je najvažniji faktor ličnog uspjeha. Kad imamo samopouzdanje, osjećamo se kreativno i ispunjeno. Kada nemamo samopouzdanja, koče nas nesigurnost, sumnje i strahovi. Veoma je značajno da osoba ima pozitivnu sliku o sebi. Ako to ostvari male su šanse da će doživjeti krizu identiteta ili da će pasti pod negativan utjecaj vršnjaka.

    Osobe s niskim samopouzdanjem često se oslanjaju na ono što trenutno rade kako bi determinirali osjećaj o sebi. Njima je potrebno pozitivno izvanjsko iskustvo kako bi neutralizirali negativne misli o sebi koje ih konstantno muče. Čak i tada (dobra ocjena, uspjeh izlaska) pozitivan osjećaj je privremen.

    Kod osoba sa zdravom razinom samopouzdanja mišljenje o sebi se temelji na poznavanju sebe i svojih kvaliteta. Konstantno je, a takve osobe sebe prihvaćaju bezuvjetno. To znači da su sposobne realno prihvatiti svoje i mane i prednosti, svjesni su svoje snage, ali i ograničenja, u isto vrijeme prihvaćaju sebe kao vrijedne osobe, bezuvjetno i bez obzira na privremene neuspjehe i bez rezerve.

    Naše samopouzdanje razvija se kroz cijeli život, sliku o sebi gradimo kroz naša iskustva s drugim ljudima i aktivnosti kojima se bavimo. Kada odrastemo naši uspjesi (i neuspjesi), način na koji su nas tretirali i tretiraju članovi obitelji, učitelji, treneri, autoriteti, kolege, prijatelji doprinosi kreiranju razine samopouzdanja.

    Najčešće se temelji samopouzdanja kreiraju već kroz djetinjstvo.
    Izmenio/la Nela; 31.01.2009 u 02:33.
    ............

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •