Strana 6 od 15 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 143

Tema: Ponos!

  1. #51
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    ponosno krociti kroz zivot a biti ponizan velika je sreca za onoga koji to moze,biti preponosan velika je tezina sa kojom se treba znati nositi ako u tebi nema poniznosti,biti ponosan na osobe u svojoj blizini je nesto sto dusi daje mir,evo ja sam ponosna na moju medenu prijateljicu jer biti u njenoj duhovnoj i razumskoj razini je nesto na covjek moze biti samo ponosan
    moj spasitelj__________________________

  2. #52
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    04.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nepoznatamrki Pogledati poruku
    Ne znam Nela kako je moguce biti ponizan pred Bogom a uzvisen ili ne biti ponizan pred ljudima? Ne mogu da se setim ni jednog primera da bi mogla biti ponizna Bogu a ne biti ponizna ljudima...

    Znam samo ako me ljudi i ponize Bog ce mi ponosno pruziti svoju ruku da se dignem...
    Vec sam rekla ne osjecam se "uzviseno" iznad drugih ljudi...a naravno da mozes biti ponizan Bogu,a ne ljudima..ja uopste ne razumijem zasto ti povezujes te dvije stvari..za mene one ne idu zajedno..jer Bog je nesto uzviseno i zasluzuje da mu se svi pokore...ali ljudi su svi na istom nivou ...
    ............

  3. #53
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    04.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nepoznatamrki Pogledati poruku
    ja sam npr tip osobe koja neb molila nekoga za nesto(osim Boga) ako vec neko ne vidi sta i kako treba eto i to je vrsta ponosa,..
    Nepoznata pitas mene kako je moguce da covjek bude ponizan pred Bogom ,a da ne bude pred ljudima..a odgovor imas i u svom postu..


    Moglo bi se ovdje jos diskutovati ali onda bi to bila diskusija na religijskoj osnovi...a to nije tema..mozda se mi razilazimo u misljenju zato sto imamo razlicita vjerovanja...

    Mislim da treba znati razgraniciti oholost i ponos...
    Ja sebe ne smatram nimalo oholom(a ni oni koji me dobro poznaju),jer ja nisam ponosna u tom smislu da ponizavam i povredjujem druge,nego sam ponosna u smislu da ne dozvoljavam da budem ponizavana...
    ............

  4. #54
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nela Pogledati poruku
    Nepoznata pitas mene kako je moguce da covjek bude ponizan pred Bogom ,a da ne bude pred ljudima..a odgovor imas i u svom postu..


    Moglo bi se ovdje jos diskutovati ali onda bi to bila diskusija na religijskoj osnovi...a to nije tema..mozda se mi razilazimo u misljenju zato sto imamo razlicita vjerovanja...

    Mislim da treba znati razgraniciti oholost i ponos...
    Ja sebe ne smatram nimalo oholom(a ni oni koji me dobro poznaju),jer ja nisam ponosna u tom smislu da ponizavam i povredjujem druge,nego sam ponosna u smislu da ne dozvoljavam da budem ponizavana...
    Ma pet prsta na ruci i svi razliciti..vidis ja takvu vrstu ponosa uopste ne posedujem ...pitam se zasto ne dozvoljavas,sta to tebe moze toliko ugroziti ako te neko i pokusa poniziti?

    Meni se primera radi dese stvari na poslu na koje bi pojedini poludeli al ja uopste nemam potrebu da ne dozvoljavam ili da sprecavam da ne budem ponizena tim sta neko pokusa napraviti svojim delom od mene meni je to cak i smesno...primera radi predradnica x puta kada ima svoje zute minute pocne zamnom otvarati kartone koje sam predhodno kontrolirala da bi dokazala nesto il me npr ponizila na taj nacin u mom poslu..meni je to svejedno moze da otvara ceo dan i da prica sta hoce..ja se samo promislim nek joj Bog na pomoci..

  5. #55
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nela Pogledati poruku
    Nepoznata pitas mene kako je moguce da covjek bude ponizan pred Bogom ,a da ne bude pred ljudima..a odgovor imas i u svom postu..


    Moglo bi se ovdje jos diskutovati ali onda bi to bila diskusija na religijskoj osnovi...a to nije tema..mozda se mi razilazimo u misljenju zato sto imamo razlicita vjerovanja...

    Mislim da treba znati razgraniciti oholost i ponos...
    Ja sebe ne smatram nimalo oholom(a ni oni koji me dobro poznaju),jer ja nisam ponosna u tom smislu da ponizavam i povredjujem druge,nego sam ponosna u smislu da ne dozvoljavam da budem ponizavana...
    Ma nemamo mi razlicita verovanja vec samo razlicite veroispovesti...to uopste nije bitno sve vere uce poniznosti...i ona ide uz bok veri...uopste ne mislim da si ohola ti si jako nacitana mlada devojka,imas svoj stav oko ponosa koji tvrdis da je "ispravan" kao sto i ja imam svoj...recimo bas taj ponos kako navodis da ne dozvoljavas da budes ponizena ili si rekla u predhodnim postovima ponos od ljubavi jaci to je po meni borba sa samim sobom..nikakav ponos al pazi ti si takvo bice kakvo si,takvu sam te upoznala i kao takvu te mogu i prihvatit..razumes..

  6. #56
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nela Pogledati poruku
    Vec sam rekla ne osjecam se "uzviseno" iznad drugih ljudi...a naravno da mozes biti ponizan Bogu,a ne ljudima..ja uopste ne razumijem zasto ti povezujes te dvije stvari..za mene one ne idu zajedno..jer Bog je nesto uzviseno i zasluzuje da mu se svi pokore...ali ljudi su svi na istom nivou ...
    Dal bi mogla kada te neko uspeo "osamariti" okrenuti mu i drugi obraz ili bi bila previse ponosna na tako nesto?

  7. #57
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    19.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milkica_1 Pogledati poruku
    ponosno krociti kroz zivot a biti ponizan velika je sreca za onoga koji to moze,biti preponosan velika je tezina sa kojom se treba znati nositi ako u tebi nema poniznosti,biti ponosan na osobe u svojoj blizini je nesto sto dusi daje mir,evo ja sam ponosna na moju medenu prijateljicu jer biti u njenoj duhovnoj i razumskoj razini je nesto na covjek moze biti samo ponosan
    i ja sam na tebe ponosna kao bice i na tvoj smeh haha ljubim oko...

  8. #58
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    Ponosan,prkosan ili ohol to su iste stvari koje idu jedna uz drugu,biti ponizan za mene znaci biti normalan,okrenuti i drugi obraz pa izvoli,trgas sa mene mantil evo ti i haljina,mozes mi uzeti sve ali dusu ne.

    Lijepo je iznjeti svoje misljenje o svemu i drago mi je da se diskutira o tome jer to i jeste bit ovoga foruma,dati komentar na svaki post,iznjeti sta mislis ali ne u smislu toga da ako neko ne misli kao ja ili kao neko drugi ljutiti se,za mene je do sada ovaj forum bio mrtav i uglavnom se samo smijalo na svim postovima koliko god oni bili ozbiljnoga ranga.Citala sam od pocetka sve i bio je period dok je pisao Dadi i jos par njih i sada je poceo biti interesantani doista rado pisem na forumu bilo koja tema da je u pitanju.
    moj spasitelj__________________________

  9. #59
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    04.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nepoznatamrki Pogledati poruku
    Ma nemamo mi razlicita verovanja vec samo razlicite veroispovesti...to uopste nije bitno sve vere uce poniznosti...i ona ide uz bok veri...uopste ne mislim da si ohola ti si jako nacitana mlada devojka,imas svoj stav oko ponosa koji tvrdis da je "ispravan" kao sto i ja imam svoj...recimo bas taj ponos kako navodis da ne dozvoljavas da budes ponizena ili si rekla u predhodnim postovima ponos od ljubavi jaci to je po meni borba sa samim sobom..nikakav ponos al pazi ti si takvo bice kakvo si,takvu sam te upoznala i kao takvu te mogu i prihvatit..razumes..
    Da,ja imam svoj stav oko toga ali isto tako postujem svacije drugo misljenje..nismo svi isti i normalno da ne mozemo imati isto misljenje o nekim stvarima...
    Mozda to i jeste na neki nacin i borba sa samim sobom kako ti rece..ali ja ipak to ne smatram manom...
    Drago mi je da me prihvatas kao takvu,jer svako ima pravo na svoje misljenje i ja prihvatam svakoga onakvog kakav jeste...znaci to je svacija licna stvar kakav ce da bude i kakve stavove da ima...

    Postujem svacije misljenje i volim da cujem svacije misljenje ali isto tako zadrzavam pravo na svoje misljenje...
    ............

  10. #60
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    04.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nepoznatamrki Pogledati poruku
    Dal bi mogla kada te neko uspeo "osamariti" okrenuti mu i drugi obraz ili bi bila previse ponosna na tako nesto?
    Pa sad sve zavisi kakva je situacija i o kome se radi...
    Ne bih mogla svakome to dopustiti..uglavnom bi pokusala da vratim...

    Eh sad recimo ako su roditelji u pitanju onda bi mogla dopustiti to..
    ............

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •