Strana 7 od 15 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 143

Tema: Ponos!

  1. #61
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milkica_1 Pogledati poruku
    Ponosan,prkosan ili ohol to su iste stvari koje idu jedna uz drugu,biti ponizan za mene znaci biti normalan,okrenuti i drugi obraz pa izvoli,trgas sa mene mantil evo ti i haljina,mozes mi uzeti sve ali dusu ne.

    Lijepo je iznjeti svoje misljenje o svemu i drago mi je da se diskutira o tome jer to i jeste bit ovoga foruma,dati komentar na svaki post,iznjeti sta mislis ali ne u smislu toga da ako neko ne misli kao ja ili kao neko drugi ljutiti se,za mene je do sada ovaj forum bio mrtav i uglavnom se samo smijalo na svim postovima koliko god oni bili ozbiljnoga ranga.Citala sam od pocetka sve i bio je period dok je pisao Dadi i jos par njih i sada je poceo biti interesantani doista rado pisem na forumu bilo koja tema da je u pitanju.
    Ponos,prkos i oholost za mene su tri razlicite stvari...i moze se desiti da neko posjeduje jednu od njih ili sve tri istovremeno...
    Ne vidim razloga zasto dopustiti nekome da te ponizava ili "iskoristava",pogotovu u danasnje vrijeme kad svako gleda iz svega samo korist da izvuce...i kad ljudi vide da si ti tako ponizan i da mogu da te koriste onda to rade maksimalno...mislim ipak da treba staviti neku granicu dokle nesto mozes dopustiti...

    A sad da prokomentarise drugi dio posta od nase drage milkice..jeste milkic ,bit foruma i jeste diskusija i ne vidim zasto bi se onda neko ljutio ako se drugi ne slazu sa njegovim misljenjem..znaci tu smo da svako iznese svoje misljenje i da obrazlozi ili argumentira ako zeli...
    Bas je dobro da ima osoba sa kojima se moze diskutovati i na ozbiljnijim temama a ne samo na zezancijama..jer dosta toga mozemo i nauciti jedni od drugih...i kao sto vec rekoh postujem misljenje drugih...

    Al' ga ja oduzi..a sad ce pola dva..valja sutra ustati...
    ............

  2. #62
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    Ponos,prkos i oholost za mene su tri razlicite stvari...i moze se desiti da neko posjeduje jednu od njih ili sve tri istovremeno...
    Ne vidim razloga zasto dopustiti nekome da te ponizava ili "iskoristava",pogotovu u danasnje vrijeme kad svako gleda iz svega samo korist da izvuce...i kad ljudi vide da si ti tako ponizan i da mogu da te koriste onda to rade maksimalno...mislim ipak da treba staviti neku granicu dokle nesto mozes dopustiti...


    istina da su tri razlicite stvari ali koje su medjusobno povezane,jer evo primjer,neces da popustis u nekim stvarima,jer ti ponos to ne dozvoljava,prkosno odbijas od sebe svaku pomisao na popustanje i oholo se drzis svoga stava na koji si ponosan
    moj spasitelj__________________________

  3. #63
    Senior Member
    Datum registracije
    08.12.2007
    Poruke
    798

    Podrazumevano

    milkica_1 milkica_1 je odsutan trenutno
    Senior Member
    Registrovan: Jul 2006
    Lokacija: Bec-Wien
    Postovi: 4,987
    Thanks: 0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Uobičajeno
    Ponos,prkos i oholost za mene su tri razlicite stvari...i moze se desiti da neko posjeduje jednu od njih ili sve tri istovremeno...
    Ne vidim razloga zasto dopustiti nekome da te ponizava ili "iskoristava",pogotovu u danasnje vrijeme kad svako gleda iz svega samo korist da izvuce...i kad ljudi vide da si ti tako ponizan i da mogu da te koriste onda to rade maksimalno...mislim ipak da treba staviti neku granicu dokle nesto mozes dopustiti...


    u potpunosti se slazem sa milkica iako nazalost to neki nemogu il nezele il nevide dokle muje granica nazalost pa dopostaju da im se ponos gazi...

    Nije gazenje ponosa nije samo ako te neko uvredi javno i pokaze prstom na tebe to nije samo gazenje ponosa vec i napad A NAJGORE JE DOPUSTIT DATI GAZE PONOS podmuklo a ti nemozes vidjet isred tobom je med i mljeko a ti mislis dati on misli sve najbolje
    Gazenje ponosa nije samo ako tebi gaze ponos kao personu gazenje ponosa je i ako dozvolis da neko gazi ponosam tvoje obitelj ili gazenje ponosa NACIJI I VJERI KOJOJ TI pripadas bez obzira kojoj vjeri i naciji pripadas
    I SVE DOK MISLIMO DA TREBA DA PAZIMO DA NAM NE GAZE PERSONALNI PONOS UVJEK CE NAM GAZITI PONOS MA KOLIKO SE MI PRAVDALI DA NE DOZVOLJAVAMO DA SE (MOJ PONOS ) MISLECI NA SOPSTVENI PONOS A NE PONOS NACIJE I VJERE UVREDA PONOSA MOJE NACIOJE I VJERE JE UVREDA I MOG LICNOG PONOSA

    TOJE MOJE MISLJENJE

  4. #64
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    uf Best_ al ga ti zamrsi..
    a to sto potvrdjujes nije milkicino misljenje nego moje,sa kojim se ona ne slaze..
    ............

  5. #65
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milkica_1 Pogledati poruku

    istina da su tri razlicite stvari ali koje su medjusobno povezane,jer evo primjer,neces da popustis u nekim stvarima,jer ti ponos to ne dozvoljava,prkosno odbijas od sebe svaku pomisao na popustanje i oholo se drzis svoga stava na koji si ponosan
    Lijepo si ti to rekla milkic..ali ja se ipak ne slazem da te tri stvari uvjek idu zajedno..
    Ja recimo necu da popustim samo ako smatram da sam zaista u pravu...a ako vidim da grijesim i da neko drugi ima pravo ja to onda priznam i lijepo se izvinem i priznam svoju gresku..znaci nisam prkosna ni ohola...
    ali sve dok smatram da sam u pravu ne popustam...
    ............

  6. #66
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Best_ Pogledati poruku
    milkica_1 milkica_1 je odsutan trenutno
    Senior Member
    Registrovan: Jul 2006
    Lokacija: Bec-Wien
    Postovi: 4,987
    Thanks: 0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Uobičajeno
    Ponos,prkos i oholost za mene su tri razlicite stvari...i moze se desiti da neko posjeduje jednu od njih ili sve tri istovremeno...
    Ne vidim razloga zasto dopustiti nekome da te ponizava ili "iskoristava",pogotovu u danasnje vrijeme kad svako gleda iz svega samo korist da izvuce...i kad ljudi vide da si ti tako ponizan i da mogu da te koriste onda to rade maksimalno...mislim ipak da treba staviti neku granicu dokle nesto mozes dopustiti...


    u potpunosti se slazem sa milkica iako nazalost to neki nemogu il nezele il nevide dokle muje granica nazalost pa dopostaju da im se ponos gazi...

    Nije gazenje ponosa nije samo ako te neko uvredi javno i pokaze prstom na tebe to nije samo gazenje ponosa vec i napad A NAJGORE JE DOPUSTIT DATI GAZE PONOS podmuklo a ti nemozes vidjet isred tobom je med i mljeko a ti mislis dati on misli sve najbolje
    Gazenje ponosa nije samo ako tebi gaze ponos kao personu gazenje ponosa je i ako dozvolis da neko gazi ponosam tvoje obitelj ili gazenje ponosa NACIJI I VJERI KOJOJ TI pripadas bez obzira kojoj vjeri i naciji pripadas
    I SVE DOK MISLIMO DA TREBA DA PAZIMO DA NAM NE GAZE PERSONALNI PONOS UVJEK CE NAM GAZITI PONOS MA KOLIKO SE MI PRAVDALI DA NE DOZVOLJAVAMO DA SE (MOJ PONOS ) MISLECI NA SOPSTVENI PONOS A NE PONOS NACIJE I VJERE UVREDA PONOSA MOJE NACIOJE I VJERE JE UVREDA I MOG LICNOG PONOSA

    TOJE MOJE MISLJENJE
    hahhaa ajme meni nista je ne skuzih u tvome postu srce de nam to malo pojasni
    moj spasitelj__________________________

  7. #67
    Senior Member
    Datum registracije
    08.12.2007
    Poruke
    798

    Podrazumevano

    mislio dace te skontata jel zaista pisem na ne bas cistom srpskom jeziku al kad bi bio direktniji nebi zelio stime da uvredim neciji ponos najbolje sam mislio da vako neki stave prst na celo pa malo bolje razmiele o ponosu neki koji javno gaze pnos drugih a niko ni dase oglasi na tome :d

  8. #68
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Best_ Pogledati poruku
    mislio dace te skontata jel zaista pisem na ne bas cistom srpskom jeziku al kad bi bio direktniji nebi zelio stime da uvredim neciji ponos najbolje sam mislio da vako neki stave prst na celo pa malo bolje razmiele o ponosu neki koji javno gaze pnos drugih a niko ni dase oglasi na tome :d
    Best ja sam se zaista potrudila i ponovo procitala tvoj post...ali ne kontam...
    A ne znam ko to ovdje nekome gazi ponos..?!
    ............

  9. #69
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano

    Drago mi je da je ova se dosta pise na ovoj temi,koliko sam ja shvatio radi se o ponosu nas samih...zato bih zamolio da se ne skrece sa teme u nezeljenom pravcu,Best ni ja te nisam shvatio iako sam par puta procitao tvoj post..Naravno da su misljenja razlicita sto je i normalno i treba svako od nas izneti svoje misljenje...

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


  10. #70
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Stručnjaci tvrde da, iako je autentični ponos osobina pozitivnih i prijatnih ličnosti, a lažni ponos osobina bezrazložno samouvjerenih ljudi, oba ova osjećaja pomogla su ljudima kroz historiju da prežive teške trenutke te da se izdignu iz bolnih i poražavajućih životnih situacija.Jessica Tracy i Richard Robins sa Univerziteta California, rezimirali su studije koje su istraživale ljudski osjećaj ponosa, a koje su rađena u nekoliko proteklih godina. Oni su otkrili da ponos kao i drugi osnovni osjećaji, postoji u svim starosnim grupama i svim kulturološkim okruženjima.

    Autentično ponosne osobe postižu bolje rezultate u odnosima sa drugim ljudima, one su ekstravagantnije i imaju visok nivo samopouzdanja.
    Lažan ponos povezan je sa narcizmom i osjećajem srama.

    Stručnjaci ukazuju na značaj ponosa u formiranju ličnosti i njenim preživljavanjem u društvu. S toga ponos svrstavaju u grupu osnovnih emocija .
    ............

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •