Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: kuhinja za nasu ljepotu

  1. #1
    Banned
    Datum registracije
    15.01.2009
    Lokacija
    Ispod istog neba kao i ti...
    Poruke
    6.091

    Podrazumevano kuhinja za nasu ljepotu

    Banane osiguravaju mnogo mineralnih tvari pa ih smatraju istinksim ubojicama stresa. Pjenasto istucite 1 malu bananu, 2 žlice kravljeg sira, 1 žlicu pavlake i 1 žumanjak. Nanesite na kožu i nakon pola sata isperite.
    Grožđe je odlično kao dodatak maskama. Voćne kiseline stišću pore na koži. 5 kašičica soka od grožđa pomiješajte sa kašičicom tekućeg meda i 2 kašičice kreme. Nanestite na lice i nakon 15 minuta isperite.
    Jabukovo sirće vraća kosi sjaj. Za ispiranje na svakih pola litre vode dodajte kašiku jabukovog sirćeta.
    Jagode sadrže vitamine i voćne kiseline. Zdrobite ih s malo maslaca i izmiješajte u dovoljno tekuću pastu. Idealna maska za lice za suhu kožu. Jaja su male lecitinske bombe. Kao dodatak šamponu za oštećenu kosu jaja zaglađuju i hrane. Pažljivo izmješajte 2 žumanca, 1 bjelance, 1 kašičicu meda, sok od 1 limuna i 5 ml ulja pšeničnih klica.

    Kadulja u vodi za kupanje obuzdava pretjerano lučenje žlijezda znojnica, djeluje antiseptičkI i sužava pore. 3 kašičice osušene kadulje te 3 kašike crnog čaja prelijte 1 litrom uzavrele vode. Procijedite nakon 30 minuta.

    Kamilica je idealna za parne kupke za čišćenje lica. Ublažava manje ozljede, ubode insekata i prištiće.

    Komorač daje umornim očima novu bistrinu. Svježi komorač usitnite u električnoj mješalici sa 1 naribanim sirovim krompirom, oči prekrijte blazinicama od gaze, pakung nanestite povrh njih. Ostavite da djeluje 10 minuta.

    Krastavci imaju PH vrijednost idealno prilagođen koži. Dodatna njega za suhu, oštećenu kožu. Pola oguljenog krastavca zdrobite u pire, stavite u sito i skupite tekućinu. Dodajte sok jednog i po limuna, 60 ml soka od mrkve i 30 ml bademovog ulja. Time osvježite lice.

    Kravlji sir umiruje stresom izmučenu kožu i brine za ravnotežu vlažnosti kože. Pomiješajte 1 kašiku punomasnog kravljeg sira, 1 žumanjak, pola kašičice meda, po 1 kašičicu pahuljica od pšeničnih klica i pavlake te kap limuna. Nanesite i ostavite da djeluje 20 minuta.

    MASKA ZA PRIRODNI LIFTING
    Dobro umutite bjelance, nanesite na lice i pustite da djeluje petnaestak minuta, a zatim ga sperite mlakom vodom, i namažite lice hidrantnom kremom. Efekti ovog tretmana dobro se vide samo dva sata nakon umivanja, ali ako postupak ponavljate nekoliko puta nedeljno, vremenom će rezultati postati trajni.

    MASKA ZA SUHU KOŽU
    Dobro umutite jedno cijelo jaje, i masku nanesite na lice. Kada se osuši, ostavite da djeluje još 10 minuta. Zatim lice operite hladnom vodom i namažite bademovim ili maslinovim uljem.

    PERŠUN UKLANJA MITISERE
    Sitno nasjeckan peršun utrljajte na mjesta gde vam se nalaze mitiseri. Nakon toga naparite lice nad posudom vrele vode da bi peršunov sok mogao što bolje da prodre u kožu. Tada ćete mitiser moći lahko da odstranite komadićem vate.

    MASKA S AVOKADOM ZA SUHU KOŽU
    Pomješajte dvije kašičice meda sa malo pasiranog avokada, kašičicom jabukovog sirćeta, snijegom od jednog bjelanca, tri kašičice maslinovog ulja i tri kašičice neke kreme koja ima neutralan ph faktor. Držite masku na licu do dvadesetak minuta, a zatim je isperite mlakom vodom. Na ovaj način koža dobija potrebnu vlažnost, postaje mehka, a esencijalne kiseline avokada pomoći će u obnavljanju tkiva kože.

    MASKA ZA MASNU I KOMBINOVANU KOŽU
    Kašičicu svježeg kvasca pomješajte s dvije kašike listova metvice, omekšanih u vodi, i dvije kašičice neke kreme sa neutralnim ph faktorom. Nanesite na lice i pustite da odstoji petnaestak minuta, a zatim lice umijte mlakom vodom. Nakon toga nanesite kremu koju redovno koristite.

    MASKA OD MEDA
    Nekoliko kašika meda otopite na pari, i izmješajte sa kašikom limunovog soka. Mješajte par minuta, da se prohladi. Nanesite na lice i držite 10-15 minuta. Lice isperite hladnom vodom.

    MASKA OD JAGODA
    Zgnječite nekoliko jagoda i nanesite na lice. Poslije 10 minuta masku uklonite, lice umijte prvo toplom, a onda hladnom vodom i namažite bademovim ili maslinovim uljem.
    Ova maska se preporučuje samo onim osobama koje nisu alergične na jagode.

    PILING ZA MASNU KOŽU
    Pomješajte dvije kašičice naribane limunove kore, dvije kašičice kukuruznog brašna, šest kašičica mljevenih badema i dvije do tri kašičice vode. Masku nanesite na lice i nježno masirajte kružnim pokretima nekoliko minuta. Isperite mlakom vodom, obrišite lice mehkim peškirom i i utrljajte hidrantnu kremu.

    LIMUN PROTIV BUBULJICA
    Lojne bubuljice na licu brzo će nestati ako nekoliko puta u toku dana na bubuljicu prislonite štapić za uši umočen u limunov sok. Postupak ponavljajte nekoliko puta u toku dana, sve dok se bubuljica ne povuče.


    mada eto cula sam da maske za kozu i nisu bas preporucljive...
    banane su dobru za konzumaciju nekoliko sati prije seksa
    inace,seks,odlicna veza,ljubav,opste zdravlje,proljepsavaju nas,totalno
    Kako je jedan doktor meni rekao: zadovoljna zene je slabo kad bolestna...


    hahaha a mene je moja baka ovako ucila:UJUTRO , ZOROM RANOM , UMITI LICE VODOM SA IZVORA .. ILI , AKO TO NIJE MOGUCE - STO SVJEZIJOM VODOM.
    IIII... OSNOVNO .. LICE NE BRISATI , NEGO PUSTITI DA SE TA CISTA VODA NA NJEMU OSUSI...
    NEMA
    te "hemije" koja ce nadvladati postenost i cistocu onog ..IZVORNOG...PRIRODE MAJKE DANOG - RECEPTA....


    posle gledam svoju baku 60 god a covjek joj nebi dao ni 50,
    A samo zato sto se drzala tog "pravila".. da joj se jutarnja , svjeza voda - osusi na licu ..?? INTERESANTNO..
    MAGICNO ..ALI - ISTNA !!!!(ima neke logike .. zar ne ..)

    skuzili su to kozmeticari, pa postoje hidratantne kreme koje nanosis na vlazno lice da bi krema sto duze zadrzala vodu a time i hidratizirala kozu. Znale su nase bake sta rade.

    evo da vam kazem sta je meni govorila moja baka!

    Svako jutro treba se umiti sa svojim vlastitim urinim (gadno za cut), posebno oni sa bubuljicama, nakon izvjesnog vremena koza je kao barsun,a takvu je i imala moja baka...
    Nisam iskreno primjenila taj recept, ali sam cula iz vise izvora da su to zene radile.



    hahaha a kada bih sve ove recepte gore pomjesali mogao bi se napraviti dobar rucak za 10 ljudi! lollllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

    I ne zaboravite bit zaljubljeni!
    Sretno...nesretno...bezizlazno...otkaceno...
    I uvijek iznova!
    24 sata dnevno!!!

  2. #2
    Senior Member nezgodna avatar
    Datum registracije
    15.06.2008
    Poruke
    8.105

    Podrazumevano

    hahahahaha sekic bas tako
    Vjeruj u ono sto zelis i zapamti, izgubljeno je ono cega smo se odrekli. U
    zivotu pozeli samo jedno, da ne volis izgubljeno i ne izgubis voljeno!



  3. #3
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    ajme jedva nadjem vremena da se umijem ujutro a gdje jos da mjesam ove silne maske
    moj spasitelj__________________________

  4. #4
    Banned
    Datum registracije
    15.01.2009
    Lokacija
    Ispod istog neba kao i ti...
    Poruke
    6.091

    Podrazumevano

    hahaha al sta sve zene ne cine za ljepotu?
    pojele bi i go*no samo da ljepse izgledaju....

  5. #5
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zvuk tisine Pogledati poruku
    hahaha al sta sve zene ne cine za ljepotu?
    pojele bi i go*no samo da ljepse izgledaju....
    ma zlato moje ja nebi govna jela niposto nema te ljepote do prirodne koju nam je Bog dao,a goffna jedem mislim bukvalno hahhahah ali to ne za ljepotu hahhahah
    moj spasitelj__________________________

  6. #6
    Banned
    Datum registracije
    15.01.2009
    Lokacija
    Ispod istog neba kao i ti...
    Poruke
    6.091

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od imana86 Pogledati poruku
    Thank for making this valuable information available to the public. ------Crystal (Jordan Sneakers). www.2345kicks.com
    hahaha pa znam ja svoj posao

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •