Strana 1 od 12 12311 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 120

Tema: Prastanje...

  1. #1
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano Prastanje...

    Sta mislite o prastanju,sta nikada neb mogli oprostiti,dal ste osoba koja brzo prasta,dal covek moze nauciti prastati itd?

    Ja sam neko ko kad legne spavati sve ostavi iza sebe i oprostim,ja to radim u sekundi,pokusavam uvek naci razumevanja i dobro mi uspeva,mislim da prastanjem steknete odredjeni mir ne sad radi mira u dusi vec jednostavno takva sam..postoje ljudi koji znaju da prastaju i oni kojima to tesko pada..ja volim reci sta mislim svakome,mozda ispadne da pametujem i ono ti meni ja tebi i idemo dalje za iste pare haha..kada su reci u pitanju...da neb odugovlacila bice prilike da se ponovo obratim ako Bogda...

  2. #2
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    sve mogu oprostiti,ali bas sve,i vec sam to ucinila osobama koje su mi povrijedile dusu,cak i zaboravila jer smatram ako osobe neke povrede ne zaborave onda nisu u potpunosti oprostile ono cijelim srcem
    moj spasitelj__________________________

  3. #3
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    pa mislim da je prastanje lijepa osobina...
    ja licno oprastam..ali uglavnom ne odmah..treba da prodje neko odredjeno vrijeme..da se ja malo smirim..pa onda oprostim...
    ali i kad oprostim ne zaboravim...a milkica rece onda to nije u potpunosti oprosteno...pa ne znam...
    ............

  4. #4
    Senior Member kiki23 avatar
    Datum registracije
    20.08.2007
    Poruke
    2.562

    Podrazumevano

    "Grijesiti je ljudski,a prastati je bozanski."
    Ja osobno oprostim svima,za neke stvari mi mozda duze treba da "razradim",al ne znaci da cu ih i tada shvatiti..al oprostit hocu,uvijek i mislim da cak i sve...jer osobi koja me dosad najvise povrijedila oprostila sam...iako nemam vise kontakta,ne gajim srdzbu prema njoj,a kontakt sam prekinula iz cistog razloga jer si nemamo sto vise reci...
    Mislim da time sto prastamo drugima doticemo komadic Boga...jer on nama svima oprosti...i stvarno je lijep osjecaj nekom oprostiti,a posebno ako toj osobi oprostaj znaci mnogo..
    "Jer ljubav gleda srcem a ne okom;
    I baš zato Amora krilatog i lijepog,
    Slikaju s krpom na očima, slijepog." (San ljetne noći)

  5. #5
    Senior Member nezgodna avatar
    Datum registracije
    15.06.2008
    Poruke
    8.105

    Podrazumevano

    Da,lako prastam,ali sve zavisi o cemu je rijec...
    Vjeruj u ono sto zelis i zapamti, izgubljeno je ono cega smo se odrekli. U
    zivotu pozeli samo jedno, da ne volis izgubljeno i ne izgubis voljeno!



  6. #6
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nela Pogledati poruku
    pa mislim da je prastanje lijepa osobina...
    ja licno oprastam..ali uglavnom ne odmah..treba da prodje neko odredjeno vrijeme..da se ja malo smirim..pa onda oprostim...
    ali i kad oprostim ne zaboravim...a milkica rece onda to nije u potpunosti oprosteno...pa ne znam...
    Nelic duso to je moje misljenje jer sam iskusila i to,dokle god neke stvari nisam zaboravila ili ih pocela spominjati bez i trunke ogorcenosti nisam imala mir u dusi i stvaralo mi je bol i sama pomisao a ne prica,opet cu ja mozda pretjerati za nekoga ali kod mene je sve povezano s Bogom,vjerujem u potpuni oprost za svaku gresku i onda se mislim pa sta bi bilo da Bog oprosti ali da moj grijeh ne zaboravi,mislim ipak da je to povezano,oprosti,zaboravi i nadji svoj mir,ides dalje u zivotu
    moj spasitelj__________________________

  7. #7
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milkica_1 Pogledati poruku
    Nelic duso to je moje misljenje jer sam iskusila i to,dokle god neke stvari nisam zaboravila ili ih pocela spominjati bez i trunke ogorcenosti nisam imala mir u dusi i stvaralo mi je bol i sama pomisao a ne prica,opet cu ja mozda pretjerati za nekoga ali kod mene je sve povezano s Bogom,vjerujem u potpuni oprost za svaku gresku i onda se mislim pa sta bi bilo da Bog oprosti ali da moj grijeh ne zaboravi,mislim ipak da je to povezano,oprosti,zaboravi i nadji svoj mir,ides dalje u zivotu
    Ma jeste,slazem se donekle..ali ja jednostavno ne mogu da zaboravim..mogu recimo samo da potisnem to negdje u dubinu i da ne mislim o tome...
    ali kad se dese rijetki trenutci da to ponovo isplovi na povrsinu sjecanja...opet boli...iako je oprosteno...
    Ne znam kako se moze nesto zaboraviti..ja mogu recimo samo da prestanem spominjati to i prestati razmisljati o tome...ali to sto se desilo ne moze se izbrisati...iza svega ostaju oziljci..
    ............

  8. #8
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    ne mozes to zaboraviti zlato moje,ali moras dostici tu razinu da te ne boli kada se sjetis toga,u tome i jeste bit prastanja,sjecam se i ja mnogih rijeci koje su izgovorene,mnogih prezivljenih neugodnosti ali vjeruj bez mrve ogorcenosti i bola
    moj spasitelj__________________________

  9. #9
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    05.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    hmm...ne znam...ne boli ono ovako,nego samo kad se bas dublje zamislim o tome i sjetim se recimo nekih detalja..tad opet osjetim bol...
    zato ja to potisnem i ne mislim skoro nikada o tome..osim ako mi neko ne "probudi" ta sjecanja...
    ............

  10. #10
    Senior Member milkica_1 avatar
    Datum registracije
    07.07.2006
    Lokacija
    Bec-Wien
    Poruke
    7.144

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nela Pogledati poruku
    hmm...ne znam...ne boli ono ovako,nego samo kad se bas dublje zamislim o tome i sjetim se recimo nekih detalja..tad opet osjetim bol...
    zato ja to potisnem i ne mislim skoro nikada o tome..osim ako mi neko ne "probudi" ta sjecanja...
    ja te potpuno razumijem jer ni ja nisam mogla dugo neke stvari da prebolim ali sam se naucila kroz ljubav Boziju izdici se iznad svakoga bola i oprostiti cijelim srcem i dusom
    moj spasitelj__________________________

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •