Strana 3 od 14 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 135

Tema: zasto se ljudi medusobno ubijaju lazima.......

  1. #21
    Senior Member
    Datum registracije
    22.07.2005
    Lokacija
    nema me
    Poruke
    171

    Podrazumevano

    Lazem samo kada mislim da cu time nekome pomoci na neki nacin (npr. kad me neko blizak pita da li razumem zasto je uradio/la to i to i slicno).

    eto i dalje filozofiram na dadijevim starim topic-ima, kad nema novih a pametnih...

  2. #22
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    To treba pitati one osobe kojima je u krvi da nesto slazu . Kao i svako dete , ponekad sam se znao izgovoriti za nesto , a sve sa ciljem da izbegnem batine od oca , koji je bio prestrog prema nama , i hvala mu na tome . Kako sam odrastao poceo sam da shvatam sta je dobro a sta ne . Mozda sam nekad nesto nesvesno rekao , ali vam tvrdim , da sam se uvek na vreme ispravio , ako uvidim da to nije to . Sada iz dna duse mrzim laz i licemerje , a to stoji i u mom potpisu .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  3. #23
    Senior Member TaNaNa avatar
    Datum registracije
    24.02.2006
    Lokacija
    Negde iza duge...
    Poruke
    883

    Podrazumevano

    Da se laže, laže se
    Kod svakog èetvrtog susreta izmeðu ljudi - osobe koje razgovaraju - lažu! To pokazuje studija Univerziteta Virdžinija.
    "Izgledaš pet godina mlaðe" - kaže on. "Zaista?" - pita oduševljena pripadnica lepšeg pola. "Da, i lièiš mi na onu glumicu, kako se ono zove...?" - tipièan primer "malih laži".
    Tako poèinje veæina razgovora u poèetnoj fazi poznanstva izmeðu muškarca i žene. Kad bi se radilo o Pinokiju, mnogi bi dobili veæi nos. Jer, iz najbolje namere, muškarci i žene pribegavaju lažima tipa: "Obožavam fudbal", što je tipièna ženska laž ili "Za mene je vernost jedna od najvažnijih osobina", kao tipièna muška laž.

    Deset najèešæih laži:

    1. Nazvaæu te sledeæe nedelje.
    Znaèi: Skini mi se s vrata i ne želim više da te vidim.
    2. Plata uskoro stiže!
    Znaèi: U miniusu sam, na novac æemo morati da poprièekamo.
    3. Na žalost, nemam vremena!
    Znaèi: Za tebe uopšte nemam vremena.
    4. Lepo je videti vas.
    Znaèi: Samo mi je još to falilo.
    5. Izgledaš umorno.
    Znaèi: Ostario si.
    6. Ti nisi debela, modeli u èasopisima su premršavi.
    Znaèi: Mogla bi da budeš malo mršavija.
    7. Nema primedbi.
    Znaèi: Trebalo je to bolje da uradiš.
    8. Kasnio je voz.
    Znaèi: Opet sam se uspavao.
    9. Kod mene nema seksa bez ljubavi.
    Znaèi: Ali, ti se ne obaziri na to.
    10. Na sastanku je.
    Znaèi: Niko nema vremena ni volje da se pozabavi vašim problemima.

    Istraživaèi su utvrdili da (zvuèi neverovatno) muškarci lažu 20 odsto više nego žene. Pri tom, muškarci lažu o razlièitim stvarima od žena. Muškarci najèešæe lažu o svom poslu, sportskim aktivnostima, kolima, vernosti, dok žene pribegavaju malim varkama kad su u pitanju njihove godine, težina, seks i kupovina. Svi oni lažu iz straha da neæe biti prihvaæeni.
    Kod laganja postoji jedan interesantan detalj koji objašnjava psiholog iz Kelna, Petra Fric (42): "Kad nekog volite, pred njim preæutkujete razlièite ružne istine kako ga ne biste povredili". To valjda objašnjava zašto tako mnogo lažemo.
    U laganju ne bi trebalo preæi granicu nakon koje kod sagovornika stvaramo potpuno suprotnu sliku o sebi od one koja je u stvari istinita. Ako muškarac neprekidno uvereva ženu da je ona najfascinantnije stvorenje koje je ikad sreo, preæutkujuæi pri tom broj žena kojima je to veæ rekao, možete ga smatrati za obiènog lažova. Ali, žene uglavnom nisu viène prepoznavanju lažova.
    Ponekad je potrebno da "malo" slažemo, ako se tako uopšte može shvatiti i sledeæi primer: kad žena pita muža da li se ugojila, a pri tom se zaista ugojila. On ne treba da kaže "šta ti pada na pamet", veæ "nije to ništa strašno, prevaziæi æeš ti to". Ako je nakon toga žena sve deblja i deblja, ne treba više pribegavati lažima.
    Petra Fric kaže: "Laži postaju opasne onda kada njima možemo da naškodimo sagovorniku".
    Èudna je granica izmeðu istine i laži. Da li postoji osoba koja može da presudi kad je pravi trenutak da saopštite partneru da volite drugu osobu?
    Najslaðe laži su "male laži" kojima svi mi ponekad pribegavamo i one nisu štetne ukoliko to èinimo da bismo podigli svoje samopouzdanje ili nahranili ego. Ali, to ne znaèi da treba besomuèno da se hvališemo kad upoznamo novo lice.
    Francuski nauènik, Marsel Ek, otišao je toliko daleko da je rekao: "Društvo u kom bi se govorila samo istina nalikovalo bi pre na pakao nego na raj. Ponekad je naša dužnost da slažemo!"

    Obièno kažem da lažem kad moram, a kad moram? Pa recimo kada je napolju minus 20 pa me mrzi da idem do autobusne, nazovem šeficu i kažem da mi nešto nije dobro...Jeste da to nije istina, dakle laž je, ali sitna i ne boli nikoga. U principu ne volim laži, naroèito one koje nekoga bole, mislim da nikada nisam takvu izrekla.


    Ipak je dobro da je Pinokio samo lutak!
    Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora... Ljudi se poštuju reèima, a vole æutanjem...

  4. #24
    Senior Member Eskobar avatar
    Datum registracije
    29.08.2006
    Lokacija
    Indjija
    Poruke
    2.018

    Podrazumevano

    ne lažem nikad, jednostavno ne znam da lažem i kada probam da slažem sav se spetljam hehe ma providan sam skroz ako oæu da slažem
    tiha voda breg roni

  5. #25
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Eskobar-e , malo je onih koji ce poverovati u moje i tvoje tvrdnje .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  6. #26
    Senior Member Eskobar avatar
    Datum registracije
    29.08.2006
    Lokacija
    Indjija
    Poruke
    2.018

    Podrazumevano

    mnogo je više onih koji me poznaju i znaju da sam takav
    tiha voda breg roni

  7. #27
    Member folker avatar
    Datum registracije
    01.01.2007
    Poruke
    43

    Podrazumevano

    zasto lazu??

    seru da ne najebu... o sorry izletilo mi...

    kakaju da ne dobiju po guzi...

  8. #28
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Svi okolo nas lazu , samo da bi isplivali na povrsinu . Izbori su na pragu , pa ima lazi koliko vam volja . Valja sacuvati nekako "platicu" od 2 - 3000 Eura .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  9. #29
    Senior Member Djedja avatar
    Datum registracije
    09.02.2006
    Lokacija
    Bec
    Poruke
    12.215

    Podrazumevano

    Ja jedna nemam obicaj da lazem ali zasto pojedine osobe lazu to se i ja svaki dan pitam.
    "Život je ono sto ti se dešava dok ti praviš planove za život."... J.Lennon

  10. #30
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Laz im je postao sastavni deo zivota .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •