Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: Halid Bešlić teško povređen u udesu

  1. #1
    Veteran plavi avatar
    Datum registracije
    16.09.2004
    Poruke
    18.886

    Podrazumevano Halid Bešlić teško povređen u udesu

    Halid Bešlić teško je povređen jutros oko četiri sata u saobraćajnoj nesreći u sarajevskom naselju Hotonj, a njegov sin Dino Bešlić potvrdio je da je pevač van životne opasnosti...



    Za "Dnevni avaz" je u policiji rečeno da je Bešlić bio sam u vozilu "škoda sjuperb" kada je, iz za sada nepoznatih razloga, izgubio kontrolu i sleteo s puta. U Klinički centar "Koševo" u Sarajevu Bešlić je dovezen oko dvadeset minuta posle nesreće sa težim telesnim ozledama, lomovima kostiju lica i povreda glave, zbog čega je odmah završio na operacionom stolu. Operacija koja je trajala sedam sati u trenutku pisanja ovog izveštaja još nije bila završena, a nezvanične informacije govore da lekari pokušavaju da mu sačuvaju oko. "Halid Bešlić je kod nas dovezen jutros u 4.20 i trenutno je u operacionoj sali. Zadobio je teške povrede kostiju lica", rekla je za "Avaz" Biljana Jandrić, portparol Kliničkog centra.
    Bešlić je jedan od najpoznatijih pevača narodne muzike u Bosni i Hercegovini.
    Rođen je 1953. godine u opštini Sokolac. Objavio je 16 albuma.

    Halidu jedva zašili jezik, borba za oko

    Poznati bosanski folk pevač Halid Bešlić doživeo je juče rano ujutro tešku saobraćajnu nesreću iz koje je jedva izvukao živu glavu.
    Izvor: Alo!

    On je izgubio kontrolu nad svojim vozilom „škoda superb“ kada se kretao ka Sarajevu iz pravca svoje pumpe u naselju Kobilja glava pored Vogošće, u trenutku kada nije bio vezan sigurnosnim pojasom.
    Na putu je navodno bila poledica, a padala je i susnežica, mada mnogi pretpostavljaju da ga je savladao umor. Sa teškim povredama kostiju lica, u 4.20 prevezen je u Klinički centar „Koševo“ u svesnom stanju. Pevača su na očnoj klinici operisali oftalmolozi i maksilofacijalni hirurzi, a intervencija je trajala više od sedam časova.
    Bosanski mediji tvrde da je najveća borba bila oko spasavanja desnog oka, za koje je još neizvesno da li će biti funkcionalno. Bilo je teško, kažu, i povezati sve kosti lica koje su bile smrskane i zašiti jezik. Tokom dana su obavljeni mnogobrojni pregledi kako bi se utvrdilo koje bi još intervencije bile neophodne.
    - On uveče voli da sa prijateljima posedi na svojoj benzinskoj pumpi. Ne verujem da je stradao zbog prevelike brzine ili alkohola. Bila je poledica, a na Kobiljoj glavi je dosta velika nizbrdica - rekao je Halidov prijatelj i bivši menadžer Faruk Drina.
    Kako saznajemo od Bešlićevog prijatelja Čede Čvorka, tokom dana se njegovo stanje prilično stabilizovalo.
    - Sad je, hvala bogu, dobro. Nisam ga zvao jer sam i ja u šoku, a mogu misliti kako je njemu. Čuo sam se sa njegovim prijateljima i kažu da će sve biti u redu. Inače, veoma sam se potresao. U ponedeljak smo se rastali u šest ujutro, a ja sam prespavao u njegovom motelu na pumpi. Pričao mi je da je za vikend održao sjajne koncerte u Splitu i Slavonskom Brodu i da su mnogi ostali van sale - kaže za „Alo!“ Čeda, koji je planirao da Halid bude jedan od prvih gostiju u njegovoj TV emisiji „Estradni lonac“.
    Bešlićeva dugogodišnja prijateljica Lepa Brena pre nekoliko dana je tokom boravka u Sarajevu večerala sa njim u tamošnjem meksičkom restoranu. Kada smo je pozvali i upitali da li se čula sa njim, potresenim glasom je odgovorila da je „svaki komentar ovog događaja suvišan“.

    Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta
    može.


  2. #2
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    04.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Neka mu je Bog na pomoci da sto lakse podnese i da se sto prije oporavi...
    ............

  3. #3

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    18.03.2009
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Svi bi htjeli da se oporavi,al to nije vise to.....

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •