Strana 1 od 10 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 92

Tema: Telepatija...

  1. #1
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano Telepatija...

    E ovako ako ne odgovara ova tema ovde prebacite nije problem ..

    Sta mislite dali postoji ,kako vi gledate na to i sta je za vas kao pojedinca telepatija?

  2. #2
    Senior Member Milos_CG avatar
    Datum registracije
    20.06.2007
    Lokacija
    Crna Gora
    Poruke
    1.516

    Podrazumevano

    ja poznajem telepatiju......Stalno sa drugaricom (s kojoj se druzim 14 god) pogledi umjesto rijeci...Sta vise reci.....Znamo sta cemo izgovoriti u odredjenoj situaciji
    Misljenje je kao dupe....Svak ima svoje

  3. #3
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Meni se isto to desi recimo razmisljam o drugarici koju poznajem vec godinama i ona me nazove u tom momentu !

  4. #4
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Misljenja sam da je prava steta da se jedna ovako lepa tema nalazi u svastoteci .


    Licno nisam imao neka slicna iskustva , ali smatram da je ipak nesto tako moguce . Mnoge su naucne studije o tome napisane i mnogo je primera koji ukazuju na postojanje telepatije .

    Nesto malo o tom fenomenu .

    Ljudi po prirodi nisu telepate. U nekim situacijama u kojima dolazi do snažnog emocionalnog prenosa od jednog čoveka ka drugom, u suštini se više oseti emocionalno stanje nego reči čoveka, jezik tela ili akcije. Postoje slučajevi u kojima postoji bliska veza između ljudi, kao na primer između majke i deteta, i tada se mogu osetiti neke situacije opasnosti ili stresa, na daljinu. Ovi slučajevi obično izazivaju mnogo pažnje, i pojedinac ih trajno pamti. Ovo se događa zato što se ovakvi slučajevi veoma retko dešavaju.

    U načine komunikacije sa našim kontaktiranim spada i telepatski razgovor, koga kontaktirani može, a ne mora biti svestan. Telepatska misao, ljudima, veoma liči na dnevne snove. Misli jednostavno dolaze same od sebe u glavu kontaktiranog. Ovi razgovori se razlikuju od dnevnih snova po tome što u sebi sadrže element razgovora, i po tome što kontaktirani može razmišljati o nečemu izvan njegovog ličnog iskustva. Svaki čovek sa kojim razgovaramo je durgačiji. Neki čuju naš glas, mentalno, bolje nego ostali. Neki ne mogu da odole da ubace sopstvenu notu. Neki vode razgovor u pravcu u kojem žele. Sveukupna efektivnost komunikacije zavisi od ovih i od drugih stvari. Efektivnost se takođe može menjati tokom vremena, i razgovor može postati više ili manje uspešan. Naše telepatske misli kontaktirani razumeju u svom domaćem jeziku, ako se radi o rečima. Međutim, mnogo pre nego što se reč formira u njihovom mozgu, oni razumeju koncept. Reči su možda prvi eksterni kontakt koji ljudi imaju sa nekim konceptom, ali one u stvari predstavljaju krajnji proizvod procesa konceptualizacije.

    Reči se formiraju kao rezultat razumevanja koncepta od strane ljudskog mozga i povezivanja ovog koncepta sa zvucima koje ljudi proizvode u određenim situacijama kao što su izražavanje neslaganja ili uzdasi, ili sa zvucima koje objekti proizvode u određenim okolnostima kao naprimer udarci ili zveckanje, i konačno povezivanje ovoga sa zvucima ili simbolima koje drugi ljudi prave kada opisuju dati koncept. Prvo dolazi koncept, a zatim simbol koji ga opisuje - pisana ili izgovorena reč. Mi prenosimo koncept kontaktiranom a onda oni ubacuju reči. Kada nam oni odgovaraju, telepatski, oni prvo smisle koncpet, koji mi dobijamo, a zatim oni u sopstvenom mozgu koncept proširuju na reči koje ga opisuju. Ovo se dešava automatski, tako da formiranje reči ne možete isključiti. Međutim, reči koje kontaktirani formira u svom umu nisu neophedne za komunikaciju sa nama. One jednostavno predstavljaju suvišnu buku, i mi ih ignorišemo
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  5. #5
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    pa sta znam cika Borafe i ja sam nesigurna sto je ovde dvoumila sam se da je stavim na astrologiju ili psihologiju pa sam je na kraju stavila na trece mesto!

  6. #6
    Senior Member Milos_CG avatar
    Datum registracije
    20.06.2007
    Lokacija
    Crna Gora
    Poruke
    1.516

    Podrazumevano

    ne znam vise sta da mislim
    Misljenje je kao dupe....Svak ima svoje

  7. #7
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Sta je uopste telepatija ?

    Ako bismo izraz telepatija preveli sa grčkog, on bi glasio “osećanje na daljinu”. Ipak, ovaj izraz češće se koristi u svom užem smislu, kao prenos ili čitanje misli na daljinu, u zavisnosti od toga da li se vrši uz saglasnost i saradnju osobe čije misli se čitaju, ili se to čini nelegalno. U našem vremenu, u kome informacija ima vrednost veću nego ikada, ova tehnika značajno bi izmenila svet, naravno ako bi se pokazalo da je moguća i ako naučimo da je koristimo. Isto važi i za vidovitost, koja predstavlja “viđenje” ili neko drugo osećanje na daljinu, van granica čula.

    Da li je sve to moguće? Teško je tvrditi, ali svi su izgledi da nije. To što se danas izrazi “telepatija” i “vidovitost” mistifikuju i zloupotrebljavaju pokazuje samo koliko je jaka naša želja da ovladamo tim tehnikama. Ipak, činjenice su neumoljive: nikada niko nije demonstrirao ni jednu od tih veština pri čemu bi bila otklonjena svaka sumnja u zabludu ili prevaru. Istina je da je bilo mnogo pokušaja, čak i ubedljivih predstava na kojima je “demonstrirana” neka paranormalna sposobnost medijuma, ali se svaki put ispostavilo da je to bila samo demonstracija cirkuske veštine, posle čega je “čudotvorac” jednostavno nestajao sa svojim honorarom i za njega se nikada više nije čulo.

    Najveći broj dokaza o postojanju vančulnog opazanja zasnovan je na svedočenjima. Neka od njih rezultat su svesne obmane, jer onaj ko iznosi anegdotu može da bude prevarant ili prevareni; moguće je da je bio svedok nečijeg dobro izvedenog trika ili žrtva “vidovnjaka” koji je uspešan u lovu na detalje, o čemu govorimo u citatu iz knjige "Da li postoje stvari koje ne postoje". Takođe, fenomen koji se pripisuje vančulnom opažanju može da bude (i često jeste) rezultat lošeg razumevanja verovatnoće događaja ili zakona velikih brojeva. Ni to nije sve - psihologija ima objašnjenja za čitav niz mogućih zabluda i grešaka u opažanju i zaključivanju.

    Preuzeto sa neta...
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


  8. #8
    Administrator
    Datum registracije
    02.01.2005
    Poruke
    2.287

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nepoznatamrki Pogledati poruku
    pa sta znam cika Borafe i ja sam nesigurna sto je ovde dvoumila sam se da je stavim na astrologiju ili psihologiju pa sam je na kraju stavila na trece mesto!
    Kumo moja, ja sam temu prebacila na tebi drugo mjesto a nasem ciki na njemu prikladnije mjesto.
    Budem se vratila na ovu meni zanimljivu temu.

  9. #9
    Senior Member nepoznatamrki avatar
    Datum registracije
    20.01.2007
    Poruke
    8.931

    Podrazumevano

    Hvala Kumo!

  10. #10
    Senior Member boraf avatar
    Datum registracije
    24.02.2005
    Lokacija
    Stepojevac , Srbija
    Poruke
    17.955

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Srna Pogledati poruku
    Kumo moja, ja sam temu prebacila na tebi drugo mjesto a nasem ciki na njemu prikladnije mjesto.
    Budem se vratila na ovu meni zanimljivu temu.

    Ciki je samo bilo zao da jedna tako lepa tema bude u Svastoteci . Hvala sto si je stavila na mesto gde i pripada .

    Pisao bih na njoj , ma gde se ona nalazila . Pohvala za njenog autora .
    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .


Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •