Liječnici su Halida dizali da hoda, što može potpuno sam. Svjestan je svega i može samostalno komunicirati, saznaje se iz Sarajeva.



Stanje Halida Bešlića nakon pogoršanja do kojeg je došlo početkom tjedna, puno je bolje.

- Bešlić je puno, puno bolje. Njegov kardiopulmonalni status je zadovoljavajući. Liječnici su ga dizali da hoda, što može potpuno sam. Svjestan je svega i može samostalno komunicirati. Ipak, anesteziolozi su i dalje non-stop uz njega, jer ipak se tu radi o teškim ozljedama – izjavila je glasnogovornica Kliničkog centra u Sarajevu, Biljana Jandrić.

Liječnici Bešlića trenutno hrane na sondu, no danas ce pokušat vidjeti može li se samostalno hraniti.

- Uz Bešlića je cijelo vrijeme njegov sin, koji iz bolnice odlazi samo na spavanje, kao i njegova supruga. Isto tako, Bešlića je posjetio i dr. Nedžad Branković, Premijer Federacije BiH, koji ga je pozdravio s vrata, ne želeći mu smetati – saznaje se od Biljane Jandrić.

Halida su ranije posjetili i potpredsjednik FBiH Mirsad Kebo i član Predsjedništva Haris Silajdžić.

Halid se polako navikava na tešku situaciju u kojoj se našao nakon automobilske nesreće u kojoj je stradao. Tijekom četvrtka je dvaput sjedio na krevetu po deset minuta. Samostalno diše vlastitim plućima, što je jako važno za potpuni oporavak.

Što se tiče planova da se Halida preseli u bolnicu u inozemstvo, Gavrankapetanović, direktor Kliničkog centra, kaže kako to ovisi samo o njegovoj supruzi i sinu.

Obitelj stradalog pjevača presretna je zbog poboljšanja zdravstvenog stanja.

- Halid je, hvala Bogu, mnogo bolje. Vjerujem našim liječnicima, oni su sve napravili kako treba i uvjerena sam da će Halid biti dobro - rekla je Sejda Bešlić, Halidova supruga.