Strana 22 od 28 PrvaPrva ... 122021222324 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 211 do 220 od 280

Tema: Hajmo sad...jedan dva tri iiii LJUBAV PREKO NET-a...

  1. #211
    Senior Member jelena_yu_cafe avatar
    Datum registracije
    10.03.2008
    Poruke
    5.394

    Podrazumevano

    Volim ja njega i nedam ga ali sad ako ga ukrade neka svaka joj cast,hahahaha

  2. #212
    Senior Member
    Datum registracije
    08.12.2007
    Poruke
    798

    Podrazumevano

    nije valjda ni lud ni corav da tebe ispusti iz ruke
    hehehe

  3. #213
    Senior Member jelena_yu_cafe avatar
    Datum registracije
    10.03.2008
    Poruke
    5.394

    Podrazumevano

    Best Znam Da Nije Ni Lud Ni Corav Ali Nikd Se Nezna,hvala Ti Beste Za Komentare Srce Kissssssssss

  4. #214
    Senior Member Nela avatar
    Datum registracije
    04.03.2008
    Lokacija
    tu i tamo..
    Poruke
    12.452

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ;3
    Shta mislite o zaljubljivanu preko irc-a...da li vam se ikada desilo?
    Kao i vecini nasih chatera i meni se desilo da sam se zaljubila,odnosno da sam zavoljela nekoga preko neta...

    Nekad sam mislila da je to glupost,da nije moguce,ali sada sam se i sama uvjerila koliko sam grijesila...

    Moguce je itekako...nije tesko zavoljeti,ali je tesko ostvariti nesto od te ljubavi...

    Cudno je kojom jacinom i sa koliko emocija se vezemo za osobu iako je ne poznajemo...

    Mislim da ljubav kojom volimo nekoga preko neta nista se ne razlikuje od one live,samo sto nedostaje fizicki kontakt,ali mislim da se bas zbog tog nedostatka fizickog kontakta i razvijaju jaca osjecanja,jer sve se svodi na emocije i mastanje...

    Ali problem je sto vecina onih koji zavole preko neta na kraju pati...zbog ovog ili onog razloga...

    Niko nam nije kriv,sami sebi kompliciramo zivot,svi mi koji se upustimo u to...
    ............

  5. #215
    Senior Member jelena_yu_cafe avatar
    Datum registracije
    10.03.2008
    Poruke
    5.394

    Podrazumevano

    Bas Tako Nela Nikad Se Na Kraju Jos Tesko Je,najvise Zato Sto Te Fizicke Konatkte Nisu Ostvarljivi Bas Niko Nije Nam Kriv Nekad Sami Donosimo Neke Odluke I Sami Pravimo Postupci Koi Jos Toliko Nam Oteznavaju Zivot.....

  6. #216
    Senior Member
    Datum registracije
    04.01.2008
    Poruke
    1.056

    Podrazumevano

    ljubav preko neta..ajme boze..toliko ljepo ali toliko bolno...super je sve dok ide ali dok neide onda je kriza...kad zavolis jednu osobu sa neta mislis samo na nju a ta osoba daleko..pa ako je volja i jaka zelja i nada uspije sve pa i to

  7. #217
    Senior Member jelena_yu_cafe avatar
    Datum registracije
    10.03.2008
    Poruke
    5.394

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od best_ Pogledati poruku
    nije Valjda Ni Lud Ni Corav Da Tebe Ispusti Iz Ruke
    Hehehe
    Joj Srce Ako Je On Corav Onda Ti Nisi Hahaha Blize Si Do Menea Nisi Me Ni Ispustio Hahahahahaaha Salim Se

  8. #218
    Senior Member BadX avatar
    Datum registracije
    13.09.2008
    Poruke
    237

    Podrazumevano "Ljubav preko žice" za 21. vek

    World Wide Web
    Prema istraživanjima, u svetu je početkom 2007. godine bilo preko milijardu Internet korisnika. Iako se svakim danom na Internetu može saznati mnogo i pronaći veliki broj multimedijalnih sadržaja za ljude svih afiniteta, jedna od njegovih najvećih prednosti je i mogućnost komunikacije sa korisnicima širom sveta.
    Putevi za to su raznorazni: e-mailovi, različite vrste web zajednica, foruma, chat soba, messenger programa, blogova... Čak i najpopularnije on-line igrice poput WOW ili "Second Life" – obavezno uključuju i komunikaciju sa drugim igračima.
    Na taj način se svakodnevno susreću milioni ljudi sličnih interesovanja, sa namerom da pronađu srodnu dušu, dospeju na sledeći nivo omiljene igrice ili prosto razbiju poslovnu dosadu...

    Novi jezik za novu priču...
    Psiholozi, komunikolozi i stručnjaci sličnih profila, od skora počinju da izučavaju ovaj fenomen, te se u tom smislu javljaju i novi stručni termini:
    CMC (Computer Mediated Communication) – Skraćenica za kompjuterski posredovanu komunikaciju, razmenu podataka između dva ili više računara u mreži. U užem smislu, ovaj pojam podrazumeva samo onu komunikaciju koja se ostvaruje preko kompjuterskih izvora ili programa. (Benbunan-Fitch & Hiltz 1999.)
    CMR (Computer Mediated Relationships) - Ovaj termin se javlja 2000. godine i predlaže ga Cooper. Njime se označava ljubavna veza posredovana računarom.
    Ova komunikacija rapidno napreduje i dobija potpuno specifičan jezik, pun skraćenica, akronima i sličica kojima se mogu izraziti različita osećanja. Na taj način računarska komunikacija dobija i svoje emocije - preskačući još jednu prepreku i postajući bogatija i bliža offline odnosima između ljudi.
    Ovim putem mnogi korisnici interneta počinju da traže i ljubavne partnere. Potraga može biti raznovrsna - od običnog pretraživanja chat-ova i servisa za poruke, pa sve do specijalizovanih sajtova koji sužavaju izbor na osnovu određenih zahteva onoga koji pretražuje.

    Neke istraživanjima utvrđene činjenice o online ljubavima
    -U online komunikaciji ljudi „bolje slušaju“, ne daju prioritet sebi, manje se orijentišu na izgled, a više na duh i intelekt onoga sa druge strane ekrana, traži se osoba koja im odgovara pre svega u razmišljanjima,
    Ovaj vid uspostavljanja kontakta, smatraju naučnici, lakši je stidljivijim ljudima i onima koji se teže snalaze u situacijama u kojima sa partnerom treba otvoreno razgovarati uživo.
    -Osobe koje stupe u on-line vezu doživljavaju je isto tako stvarnom kao i „običnu“ tj. kompjuterom neposredovanu vezu. Veliki broj ljudi u ovakvim vezama izveštava o neverovatnoj, skoro mističnoj sličnosti i „poklapanju misli“
    -Veliki broj veza koje započnu na Internetu ne ostaju na tome, nakon nekog vremena razmene se mailovi, pa adrese, pa krenu i telefonski razgovori. Često veza „napreduje“ dalje i pretvara se u susrete u stvarnom, offline svetu;
    -Neki istraživači ističu kao bitnu i slobodu koju daje komunikacija preko tastature i ekrana. Pre svega je tu bitna anonimnost i mogućnost da se anoniman i ostane, što dovodi do veće spremnosti na otvaranje i poveravanje drugoj osobi.
    -On line komunikacija je takođe lakša, kako neki od ispitanih izjavljuju, jer nemate osećaj da bilo šta što kažete ima neku težinu i značenje u stvarnom svetu... Da - „offline teške reči“ zaista su daleko od toga.

    5 prednosti web-ljubavnih sastanaka
    1.Veći izbor potencijalnih partnera.
    2.Više vremena za odluku sa kojom i kakvom osobom biste da ostvarite dublji kontakt.
    3.Opuštenije započinjanje kontakta, a bez pritiska da ćete zbog svog izgleda ili ponašanja ostaviti loš prvi utisak.
    4.Pravo rešenje za prezauzete ljude, koji nemaju puno slobodnog vremena i vezani su za računar zbog posla.
    5.Ušteda novca koji biste potrošili da izvedete potencijalnog partnera u kafić, restoran, izlazak...

    5 virtuelnih opasnosti i problema
    1.Imajte na umu da nikada ne znate sa kim zapravo razgovarate, dok ne sretnete osobu uživo!
    2.Sledstveno, budite maksimalno oprezni sa davanjem ličnih podataka, adrese, telefona, škole koju pohađate ili mesta na kome ste zaposleni i sl.
    3.Odredite granicu u razgovoru o intimnim stvarima, koju ipak ne biste trebali da prelazite dok ne upoznate potencijalnog partnera u stvarnom svetu.
    4.Budite iskreni – ukoliko već imate partnera, priznajte to virtuelnom partneru (... i razmislite šta to nedostaje u vašoj emotivnoj vezi, kada imate potrebu da flertujete on-line)
    5.Koliko god da su on-line razgovori romantični i ma koliko imate osećaj da ste našli pravu osobu, nemojte preterano idealizovati svog on-line partnera kako se ne biste razočarali pri stvarnom upoznavanju, ukoliko do njega dođe.

    Vas BadX
    Svi anđeli jednom posrnu, zar ne?
    I smile and pretend I understand what you're saying

  9. #219
    Senior Member anamaria_at1 avatar
    Datum registracije
    31.08.2008
    Poruke
    2.619

    Podrazumevano

    Web romanse i zavodjenje - da li se iko ikada stvarno smuvao na Netu, a da je to vredelo necemu, da je trajalo neko vreme, da su se uzeli, imali decu? Ili su sve te varijante samo - lezi, ustani i ajd cao.

    Zanima me zbog nekih ljudi koji tvrde da su preko Neta upoznali osobe svog zivota.

    Da rascistimo na pocetku - ja verujem u ljubav. Pa tako verujem i da je moguce naci ljubav i preko Neta. Kao sto je moguce naci je i na autobuskoj stanici - ako se kockice posloze i ako vam se taj neko svidi i vi njemu. Opet sa druge strane, svi oni koje sam ja upoznavala za svo svoje vreme na Netu su u sustini bili samo za neobavezan seks i nista vise. Naravno, mene to nije zanimalo, pa sa doticnima nisam ostajala u kontaktu.

    Da li samo ja nisam imala srece ili se i nekim drugim ljudima desavalo to? Da jednostavno ne mogu da nadju nekog pametnog, dobrog, postenog, slobodnog preko Neta, vec samo nalecu na zaludne budale ili zamaskirane seksi (fake) masine.

  10. #220
    Senior Member nezgodna avatar
    Datum registracije
    15.06.2008
    Poruke
    8.105

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nela Pogledati poruku
    Kao i vecini nasih chatera i meni se desilo da sam se zaljubila,odnosno da sam zavoljela nekoga preko neta...

    Nekad sam mislila da je to glupost,da nije moguce,ali sada sam se i sama uvjerila koliko sam grijesila...

    Moguce je itekako...nije tesko zavoljeti,ali je tesko ostvariti nesto od te ljubavi...

    Cudno je kojom jacinom i sa koliko emocija se vezemo za osobu iako je ne poznajemo...

    Mislim da ljubav kojom volimo nekoga preko neta nista se ne razlikuje od one live,samo sto nedostaje fizicki kontakt,ali mislim da se bas zbog tog nedostatka fizickog kontakta i razvijaju jaca osjecanja,jer sve se svodi na emocije i mastanje...

    Ali problem je sto vecina onih koji zavole preko neta na kraju pati...zbog ovog ili onog razloga...

    Niko nam nije kriv,sami sebi kompliciramo zivot,svi mi koji se upustimo u to...

    Nela rekla si bas sve sto je potrebno reci....mozda je sve to cudno i cmojeno nekima,ali sve sto si rekla slazem se u potpunosti.....
    Vjeruj u ono sto zelis i zapamti, izgubljeno je ono cega smo se odrekli. U
    zivotu pozeli samo jedno, da ne volis izgubljeno i ne izgubis voljeno!



Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •