Brena: Vratila sam se u inat svima koji su pričali da sam skroz propala i da pevam najvulgarnije tekstove ikada napisane!



Najveća zvijezda nekadašnje Jugoslavije Lepa Brena furiozno je započela veliku balkanska turneju pod nazivom novog albuma „Uđi slobodno". Posle slovenačkog, slijede koncerti u Zagrebu, Banjaluci, Mostaru, Sarajevu, Beogradu, za koje pjevačica kaže da će biti nešto najprofesionalnije što je radila do sada.


- Glavni producent turneje Aleksandar Milić Mili angažovao je 40 vrhunskih muzičara, koji će mojim starim pesmama dati sasvim nov zvuk. Elektronska muzika i muzika sa živim instrumentima, gudačima i ostalim su sasvim različite stvari. U glavi mi je ostao „Mesam" iz ‘87. godine, koji je bio posvećen Korneliju Bati Kovaču, i gde je bio živi simfonijski orkestar, i moram da kažem da je to bio nezaboravan osećaj. Danas, toliko godina kasnije, pevam sa velikim orkestrom pred svima za koje me vežu uspomene posle groznog vremena, spletkarenja, loše politike, raspada Jugoslavije i jezivih ratova - kaže Brena za Press.

Ona ističe da je posebno raduje što će u novim aranžmanima izvesti svoje stare hitove, poput „Mile voli disko", „Sitnije, Cile, sitnije", „Bato, bato", „Hajde da se volimo"i „Luda za tobom".

- Moje stare pesme će na ovaj način dobiti na energiji i kvalitetu, što nalažu trendovi koji dolaze. Muzika je kao testo i može se oblikovati prema sopstvenom osećaju. Pesme u novim aranžmanima su isto kao kad vam majka sašije haljinu koju prekroje Kavali, Dolče i Gabana, Prada ili neki drugi svetski priznati kreator. Veliki Pavaroti je pravu slavu i simpatije mladih stekao tek kada je u svoju muziku uključio pop i rok.